Maszyny do lodów. Dostawcy horeca 2023
Otrzymaj Najlepsze Oferty od Firm
167 firm w tej kategorii
Zapytaj o ceny i koszty
 • Warszawa
 • Katowice
 • Wrocław
 • Poznań
 • Kraków
 • Gdańsk
 • Łódź
 • Szczecin
 • Bydgoszcz
 • Rzeszów
 • Lublin
 • Olsztyn
 • Zielona Góra
 • Kielce
 • Opole

Bezpłatnie wyślij zapytanie

Podaj jakich firm i ofert szukasz

Firmy złożą Ci oferty

Porównaj ceny i ważne parametry

Kupuj taniej i lepiej

Zyskaj korzystniejsze warunki zakupu

24.06.2022 | autor: Anita Wysocka | PRZECZYTASZ W 4 minuty

Wstęp

Planujecie rozpocząć produkcję mrożonych deserów? Z pewnością przyda się Wam maszyna do lodów - podstawowy element wyposażenia praktycznie każdej lodziarni. W dużej mierze to właśnie od tego jaką maszynę wybierzecie będzie zależała jakość Waszych produktów. Jaką maszynę do lodów wybrać aby osiągnąć planowany zysk? Sprawdźmy, na co trzeba zwrócić uwagę.

Maszyny do lodów, czyli co?
Termin “maszyna do lodów” ma dość szerokie znaczenie. Określa się w ten sposób bardzo różny sprzęt znajdujący się w lodziarni. Najczęściej maszyna do lodów to inaczej frezer do lodów lub automat do lodów włoskich. Widzimy zatem, że wybór odpowiedniego sprzętu jest ściśle uzależniony od tego, jakie lody planujemy sprzedawać.

Frezer – maszyna do produkcji lodów gałkowych

Nazwa frezer pochodzi z języka angielskiego, od słowa freeze oznaczającego zamrażać. Aby uzyskać lody gałkowe należy wlać do frezera płynną masę, która następnie zostanie napowietrzona i schłodzona do odpowiedniej temperatury w specjalnej komorze. Masa jest jednocześnie mieszana za pomocą mieszadła, dzięki czemu uzyskujemy lody o odpowiedniej konsystencji. Frezery dostępne na rynku różnią się mocą i pojemnością oraz stopniem automatyzacji. Najlepsze, a co za tym idzie, najdroższe, są bardzo szybkie i energooszczędne, przy jednoczesnym zautomatyzowaniu parametrów pracy urządzenia. Po wyjęciu z freza lody trzeba zamrozić w tzw. szokówce i przechowywać w szafie mroźniczej. Klientom serwuje się je z konserwatora lub witryny. Pamiętajmy, że maszyny do produkcji lodów tradycyjnych wymagają także dodatkowego sprzętu.

Frezer „2 w 1” z pasteryzatorem
W wariancie ekonomicznym, gdy nie stać nas na zakup specjalnej maszyny do produkcji lodów lub po prostu nie mamy na nią miejsca, warto wybrać wielofunkcyjne urządzenie do lodów - frezer z funkcją pasteryzacji. W znacznym stopniu ułatwia on proces produkcji. Wstępne zamrażanie odbywa się jednocześnie z pasteryzacją i napowietrzaniem w komorze urządzenia, dzięki czemu proces jest maksymalnie higieniczny. Nie zapominajmy, że tego typu frezery sprawdzają się tylko w produkcji lodów na małą skalę. Ze względu na konieczność pasteryzacji frezer jest długo zajęty podczas produkcji każdej kolejnej partii lodów. Sprawdzi się on zatem najlepiej wtedy gdy planujemy wytwarzać zaledwie kilka smaków.

Frezer “2 w 1” to dobre rozwiązanie dla osób szukających niszowych smaków. Daje on możliwość zbilansowania każdego smaku i wydobycia z niego maksimum aromatu. Dzięki temu każdy użytkownik szukający inspiracji w pistacjach, belgijskiej czekoladzie lub orzechach pekan, może zostać prawdziwym rzemieślnikiem.

Maszyny do lodów włoskich

Maszyna do lodów włoskich (typy soft) to urządzenie, które oprócz produkcji umożliwia także serwowanie lodów. Proces produkcji jest bardzo prosty i sprowadza się do wlania uprzednio przygotowanej mieszanki o danym smaku do komory, w której jest ona napowietrzana i schładzana. Komora służy także do przechowywania gotowego produktu. Wystarczy później nacisnąć dźwignię aby nałożyć odpowiednią porcję lodów do kubka bądź wafelka. Najczęściej spotykane są maszyny do lodów typu soft wyposażone w dwie oddzielne komory, umożliwiające oddzielne serwowanie różnych smaków lub jednego “smaku mieszanego”.

Urządzenia do lodów włoskich mają niewielkie rozmiary, dzięki czemu możemy sprzedawać produkowane lody nawet w dość małym lokalu. Przy swej prostocie, rozwiązanie to nakłada na nas ograniczenia. Trudno będzie wyróżnić się na tle konkurencji dysponując niewielką liczbą smaków. Dobrym rozwiązaniem może być maszyna pozwalająca dozować lody do specjalnych spersonalizowanych kubków. Możemy wówczas zadbać o branding własnej marki, a następnie sprzedawać ją zewnętrznym odbiorcom, jak choćby restauracje, kawiarnie albo sklepy ze zdrową żywnością. Nie ogranicza nas to do sprzedawania lodów tylko w naszym lokalu.

Maszyna do lodów włoskich umożliwia otwarcie biznesu praktycznie w dowolnym miejscu. Pełni ona rolę urządzenia do produkcji, przechowywania oraz serwowania klientom.

Ważne parametry

Maszyny do robienia lodów – na jakie parametry zwracać uwagę przy zakupie?

Przy zakupie maszyny do lodów powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na technologię w jakiej lody są wytwarzane. Jakie cechy urządzenia powinny być dla nas istotne?

W pierwszej kolejności zwracamy uwagę na moc urządzenia. Im będzie wyższa, tym najczęściej będzie wiązało się to z wydajniejszą pracą. A skoro o wydajności mowa, to pamiętajmy aby sprawdzić wydajność energetyczną maszyny. Te energooszczędne będą zwykle bardziej opłacalne, bo wyższa cena wiąże się z niższymi kosztami eksploatacji.

Istotną cechą maszyny do produkcji lodów jest oczywiście wielkość. Nie chodzi jednak tylko  o to, czy maszyna zmieści się do naszego lokalu. Mowa tutaj o wielkości jednorazowego wsadu, która określa ile lodów będziemy w stanie wyprodukować w trakcie jednego cyklu pracy. Nie może być za mała, ale nie ma też powodu aby inwestować w maszynę zbyt dużą, której możliwości i tak nie będziemy w stanie wykorzystać.

A co z systemem chłodzenia? Wyróżniamy dwa systemy chłodzenia - wodą lub powietrzem. To pierwsze jest dużo bardziej wydajne, ale i droższe. Problemem może być także podłączenie do instalacji. Chłodzenie powietrzem jest dużo prostsze, ale i mniej wydajne, a sama maszyna pracuje przy tym głośniej.

Jak i gdzie kupować maszyny do lodów?
Jeśli maszyna do lodów ma być częścią Waszego biznesu, to powinna być przede wszystkim wysokiej jakości. Pamiętajmy unikać nieznanych marek. Wybór renomowanego producenta wiąże się z niezawodnością, solidnym wykonaniem oraz gwarancją, że wszystkie wymogi sanitarne zostały zapewnione.

167 firm w kategorii Automaty i maszyny do lodów w Zwiadowca

Marathon Barbara Kwaśnik Marathon Barbara Kwaśnik
Kompleksowe wyposażenie gastronomii - urządzenia, sprzęty, sztućce
Firma Marathon z siedzibą w Poznaniu działa na terenie całego kraju od 1994 roku i specjalizuje się w profesjonalnym,kompleksowym wyposażaniu lokali gastronomicznych, domów weselnych, firm cateringowych i hoteli w urządzenia, sprzęty i akcesoria
Horeca Invest sp. z o.o. Horeca Invest sp. z o.o.
Porcelana, szkło, sztućce oraz drobny sprzęt kuchenny
Horeca Invest Sp. z o.o.- to profesjonalna firma zaopatrująca sektor HoReCa w porcelanę, szkło, sztućce oraz drobny sprzęt kuchenny. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem w Polsce porcelany gastronomicznej marek Suisse Langenthal, Lillien i G.Benedikt. Oferujemy 5 letnią gwarancję na wyszczerbienia
AJO & ROBIN SZAFRUGA SPÓŁKA JAWNA AJO & ROBIN SZAFRUGA SPÓŁKA JAWNA
Twoje marzenie, a nasze wyposażenie
Stawiamy na wysoką jakość, konkurencyjną cenę oraz niezawodność w użytkowaniu
CULINA CULINA
Urządzenia gastronomiczne, drobny sprzęt kuchenny , urządzenia barowe, chłodnicz
Firmą Culina oferuje kompleksowe wyposażenie gastronomi. Świadczymy również profesjonalne usługi doradcze i wykonawcze, związane z wyposażeniem sektora gastronomicznego. Zajmujemy się również importem oraz eksportem urządzeń gastronomicznych najlepszych krajowych i zagranicznych producentów.
Bela Mesa Bela Mesa
Wyposażenie gastronomiczne
Stół, na pierwszy rzut oka, to zwykły mebel. Ale gdyby stoły mogły mówić… opowiadałyby niezwykłe historie. O rodzinach spotykających się z okazji imienin czy urodzin, dzieciństwie i jedzeniu „za mamusię, za tatusia”, o zakochanych parach i latających nad stołem iskrach miłości, toastach dla młodej
INSPIRA Izabela Markowska INSPIRA Izabela Markowska
Wyposażenie gastronomii
Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, a także do zapoznania się z naszymi poradnikami. Nie wiesz co powinieneś wybrać by zacząć zabawę z Latte Art? Jak działa Aeropress? Czy masz wszystkie niezbędne produkty do zrobienia pysznego drinka? To i więcej znajdziecie w naszych poradnikach!
Hand-Spol
Sprzęt gastronomiczny, chłodniczy i klimatyzacyjny
Firma HAND-SPOL-HoReCa powstała w roku 2007 w wyniku przekształceń własnościowych firmy P.H.Z. HAND-SPOL, która działa od roku 1991. W czasie blisko 18 lat zaopatrywała klientów w kraju i zagranicą w maszyny i urządzenia: masarskie, gastronomiczne, chłodnicze i klimatyzacyjne.
GRUPA IGUANA Sp. z o.o. GRUPA IGUANA Sp. z o.o.
GASTRONOMIA WENTYLACJA KLIMATYZACJA OGRZEWANIE
Iguana-Gastro-Polska - zajmujemy się importem, eksportem, dystrybucją urządzeń, akcesoriów gastronomicznych i wentylacyjnych, krajowych i zagranicznych producentów. Istniejemy na rynku od wielu lat, dzięki czemu doświadczenie pracowników w branży gastronomicznej i wenty...
Ultra-Gastro Sp. z o.o. Ultra-Gastro Sp. z o.o.
Kompleksowe wyposażenie pralni i gastronomii.
Ultra-Gastro Sp. z o.o. jest firmą wyspecjalizowaną w sprzedaży profesjonalnego wyposażenia dla szeroko pojętej branży gastronomicznej i pralniczej.
Suma Sp. z o.o. Sp. K. Suma Sp. z o.o. Sp. K.
Profesjonalne urządzenia i wyposażenie gastronomii
SUMA od 25 lat działa kompleksowo w zakresie projektowania oraz wyposażania profesjonalnych przestrzeni gastronomicznych. Naszą ideą przewodnią jest promowanie rozwiązań i urządzeń najwyższej jakości. Zapewniamy autoryzowaną obsługę serwisową, gwarantującą naszym klientom bezpieczną i ciągłą pracę.
Oferujesz rozwiązania dla rynku horeca?

Załóż konto i pozyskuj nowych klientów.
Bezpłatnie zaprezentuj firmę i realizacje.

Szukasz wykonawcy lub dostawcy? Chcesz otrzymać kosztorys i poznać aktualne ceny?

Zwiadowca działa w oparciu o odwrócony model serwisu ogłoszeniowego. Polega to na tym, że to zleceniodawca informuje, jaką usługę lub dostawę chce zlecić, a specjaliści kontaktują się z nim w kwestii jej realizacji. Oferenci i wykonawcy skontaktują się ze zleceniodawcą, przesyłając swoje oferty. Cała procedura trwa zaledwie kilka minut.

Dzięki Zwiadowcy możesz oszczędzić czas, który musiałbyś poświęcić na samodzielne przeglądanie ogłoszeń. 

Zleceniodawca nie ponosi żadnych kosztów związanych z przesłaniem zapytania.

Zobacz w jakich jeszcze zapytaniach możmy Ci pomóc: Meble hotelowe czy Wyposażenie hoteli

Bezpłatnie wyślij zapytanie

Podaj jakich firm i ofert szukasz

Firmy złożą Ci oferty

Porównaj ceny i ważne parametry

Kupuj taniej i lepiej

Zyskaj korzystniejsze warunki zakupu

Wypełnij formularz i porównaj oferty firm

Jak działa nasz serwis

Wystarczy, że odpowiesz na kilka krótkich pytań, a odezwą się do Ciebie zainteresowani specjaliści z Twojej okolicy. Otrzymujesz konkurencyjne propozycje wykonania - oszczędzasz czas i pieniądze. Niczym nie ryzykujesz: wystawianie zleceń nic nie kosztuje.

Krok 1. Określasz jakiej usługi lub produktu szukasz

W tym celu wybierz i wypełnij krótki formularz i sprecyzuj swoje oczekiwania, co do usługi lub produktu, którego szukasz. Im więcej podasz nam szczegółów, tym precyzyjniejsze otrzymasz oferty w odpowiedzi na Twoje zapytanie.

Krok 2. Znajdź zainteresowanych Wykonawców i Dostawców

Zainteresowane firmy zapoznają się z treścią i wymaganiami Twojego zapytania. Przygotowują oferty handlowe i przekazują je bezpośrednio do Ciebie. Firmy będą kontaktował się z Tobą telefonicznie, emailem i za pośrednictwem naszego serwisu.

Krok 3. Otrzymujesz niezobowiązujące oferty

Porównujesz otrzymane oferty i po dokonaniu wyboru możesz zamówić usługę lub produkt u firmy, która najbardziej Ci odpowiada. Nasza usługa jest 100% darmowa i niezobowiązująca. Nie jesteś zobowiązany do zakupu.

{{trade.acquisition_initstep_title || trade.name}}

Odpowiedz na kilka pytań
Oferty są darmowe i niezobowiązujące

{{steps[activeStep].description}}

Uwaga: Im więcej szczegółów podasz, tym oferty będą lepiej dopasowane.

Szukamy specjalistów dla Twojego Zapytania!

Wyszukujemy już dla Ciebie dostawców zgodnych z Twoim zapytaniem.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail {{form.user_data.email}} prośbę o potwierdzenie informacji.
Sprawdź swoją pocztę.

Korzystanie z naszego serwisu:
 •  100% darmowe i niezobowiązujące
 •  Brak obowiązku zamawiania

Dodaj załączniki

Dodaj zdjęcia lub projekt itp. Pomoże to firmom dopasować oferty specjalnie dla Ciebie.

Prosimy wybrać odpowiedź
Wstecz
Pomiń

Dołącz do firm oferujących {{trade.name}}

Czy na pewno chcesz zakończyć?
Utracisz wszystkie odpowiedzi.
Kontynuuj zapytanie
Przerwij zapytanie
Wybierz wersję uproszczoną.
Tylko pole opisu.
Spis treści
Posiadamy 167 zarejestrowanych firm
oferujących Automaty i maszyny do lodów
Zapytaj o ceny i koszty

Oferujesz Automaty i maszyny do lodów?

Załóż konto i pozyskuj nowych klientów.
Bezpłatnie zaprezentuj firmę i realizacje.