Witryny chłodnicze. Dostawcy horeca 2022
Porównaj oferty 121 firm w kategorii Witryny chłodnicze
Zapytaj o ceny i koszty
 • Warszawa
 • Katowice
 • Wrocław
 • Poznań
 • Kraków
 • Gdańsk
 • Łódź
 • Szczecin
 • Bydgoszcz
 • Rzeszów
 • Lublin
 • Olsztyn
 • Zielona Góra
 • Kielce
 • Opole

Bezpłatnie wyślij zapytanie

Podaj jakich firm i ofert szukasz

Firmy złożą Ci oferty

Porównaj ceny i ważne parametry

Kupuj taniej i lepiej

Zyskaj korzystniejsze warunki zakupu

22.06.2022 | autor: Anita Wysocka | PRZECZYTASZ W 3 minuty

Jak wybrać witrynę chłodniczą?

Witryny chłodnicze od lat doskonale sprawdzają się w sklepach, bufetach, restauracjach i cukierniach. Dzięki nim możemy nie tylko zachować świeżość produktów spożywczych, ale również odpowiednio je wyeksponować. Estetyka szafy chłodniczej jest zatem równie ważna, co jej parametry techniczne. Sprawdźmy jak wybrać witrynę chłodniczą do profesjonalnej gastronomii i na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Podstawowym kryterium wyboru ekspozycyjnej witryny chłodniczej jest jej zastosowanie. Witryny chłodnicze możemy podzielić w zależności od rodzaju prowadzonego biznesu na następujące typy:

Lada cukiernicza –  służy przede wszystkim do ekspozycji ciast i wypieków, zapewniając im jednocześnie odpowiednią temperaturę. Większość tego rodzaju witryn ma możliwość regulacji położenia półek oraz kątów ich nachylenia, co ułatwia dostosowanie wnętrza do rodzaju ciast jakie planujemy w niej przechowywać.

Witryna nadstawna chłodnicza – wykorzystuje się je w lokalach gastronomicznych i restauracjach. Umożliwia przechowywanie produktów spożywczych (mięs, warzyw, sałatek i gotowych dań) w specjalnych nadstawkach chłodniczych GN. Witryny chłodnicze przystosowane są do niskich temperatur w przedziale od 1 do 12°C.

Witryna farmaceutyczna – wykorzystywana w branży medycznej. Stosuje się ją do przechowywania leków w aptekach, gabinetach lekarskich i szpitalach. Jej charakterystyczna przeszklona konstrukcja ułatwia znalezienie danego leku.

Rozmiar i pojemność witryny

Na rynku znajdziemy witryny chłodnicze w bardzo różnych pojemnościach, przeważnie w granicach 100-300 litrów. Pojemność witryny powinniśmy sami dopasować w zależności od ilości produktów, które zamierzamy przechowywać. Warto pamiętać, że im większe urządzenie tym droższe. Większe gabaryty oznaczają także większy pobór prądu, co oczywiście zwiększy koszty prowadzonego biznesu. Istotne są także typy agregatów chłodnicznych zamontowane w tego rodzaju witrynach.

Wyróżniamy agregaty wewnętrzne (schowane w całości w obudowie) oraz zewnętrzne, do których instalacji niekiedy wymagane jest osobne pomieszczenie. Agregaty zewnętrzne sprawdzają się w sklepach oraz obiektach wielkopowierzchniowych.
Kupując witrynę chłodniczą należy zwrócić uwagę na poziom głośności agregatu.

Wysoki poziom hałasu generowanego przez pracujący agregat może być szkodliwy dla pracowników oraz męczący dla klientów. Istotny jest również zakres temperatur w jakich może pracować dany model. Powinien być dostosowany tak aby przechowywanym produktom zapewnić maksymalną świeżość przez długi czas. Profesjonalne urządzenia, zaawansowane technologicznie mają kilka dostępnych zakresów. Dzięki temu jedna witryna może być z powodzeniem wykorzystywana do różnego rodzaju asortymentu.

Wygląd i estetyka mebli chłodniczych

Za zakończenie wspomnijmy o kwestiach estetycznych, które często są pomijane, ponieważ skupiamy się przede wszystkim na funkcjonalności urządzenia. Tymczasem witryna chłodnicza, jak każdy mebel ekspozycyjny, powinna działać na klienta zachęcająco. Pamiętajmy, że wyposażenie sklepu lub restauracji to także wizytówka danego miejsca, dlatego warto zadbać o nowoczesny design, który przyciągnie klientów zwracających uwagę na estetykę.

Witryny ekspozycyjne – ich zadaniem jest przede wszystkim zaprezentowanie danego towaru. Najczęściej wysokie i wąskie lub niższe i szerokie z przeszklonymi drzwiami, przystosowane do przechowywania produktów, których nie można postawić na półce. Taka forma ekspozycji umożliwia obejrzenie produktu jeszcze zanim otworzy się lodówkę i wybierze z niej dany produkt. W tego typu lodówkach znajdziemy przeważnie mleka, jogurty, sery oraz inne produkty niewymagające głębokiego mrożenia, a po prostu niskich temperatur.

Witryny chłodnicze – charakteryzują się tym, że towar wewnątrz ułożony na stosach. Pojedynczy produkt na wierzchu w zupełności wystarczy aby wiedzieć, co znajduje się pod spodem. Tak przechowuje się produkty mrożone, mięso, ryby, frytki, pizzę lub lody. Tutaj w zależności od rodzaju towaru lodówka może być ustawiona na głębokie mrożenie (np. lody lub mrożonki) lub tylko chłodzenie (np. świeże mięso).

121 firm w kategorii Witryny chłodnicze w Zwiadowca

Marathon Barbara Kwaśnik Marathon Barbara Kwaśnik
Kompleksowe wyposażenie gastronomii - urządzenia, sprzęty, sztućce
Firma Marathon z siedzibą w Poznaniu działa na terenie całego kraju od 1994 roku i specjalizuje się w profesjonalnym,kompleksowym wyposażaniu lokali gastronomicznych, domów weselnych, firm cateringowych i hoteli w urządzenia, sprzęty i akcesoria
Gastro-Trade Gastro-Trade
Wyposażenie gastronomii
Firma Gastro-Trade zajmuje się sprzedażą sprzętu niezbędnego do prowadzenia gastronomii, oraz kompleksowo zaopatruje firmy, obiekty o profilu gastronomiczno-usługowym w sprzęt wiodących Polskich i Zagranicznych producentów.
Horeca Invest sp. z o.o. Horeca Invest sp. z o.o.
Porcelana, szkło, sztućce oraz drobny sprzęt kuchenny
Horeca Invest Sp. z o.o.- to profesjonalna firma zaopatrująca sektor HoReCa w porcelanę, szkło, sztućce oraz drobny sprzęt kuchenny. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem w Polsce porcelany gastronomicznej marek Suisse Langenthal, Lillien i G.Benedikt. Oferujemy 5 letnią gwarancję na wyszczerbienia
Invest Horeca Bistro Invest Horeca Bistro
Urządzenia gastronomiczne, drobny sprzęt kuchenny , urządzenia barowe, chłodnicz
Firmą Culina oferuje kompleksowe wyposażenie gastronomi. Świadczymy również profesjonalne usługi doradcze i wykonawcze, związane z wyposażeniem sektora gastronomicznego. Zajmujemy się również importem oraz eksportem urządzeń gastronomicznych najlepszych krajowych i zagranicznych producentów.
Bela Mesa Bela Mesa
Wyposażenie gastronomiczne
Stół, na pierwszy rzut oka, to zwykły mebel. Ale gdyby stoły mogły mówić… opowiadałyby niezwykłe historie. O rodzinach spotykających się z okazji imienin czy urodzin, dzieciństwie i jedzeniu „za mamusię, za tatusia”, o zakochanych parach i latających nad stołem iskrach miłości, toastach dla młodej
INSPIRA Izabela Markowska INSPIRA Izabela Markowska
Wyposażenie gastronomii
Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, a także do zapoznania się z naszymi poradnikami. Nie wiesz co powinieneś wybrać by zacząć zabawę z Latte Art? Jak działa Aeropress? Czy masz wszystkie niezbędne produkty do zrobienia pysznego drinka? To i więcej znajdziecie w naszych poradnikach!
KOMA - GASTRO Maciej Kołodziej KOMA - GASTRO Maciej Kołodziej
Urządzenia Gastronomiczne, Klimatyzacja, Wentylacja, Chłodnictwo, Pralnictwo
Nasz zespół to ambitni fachowcy, doskonale znający się na swojej profesji. Kochamy branże gastronomiczną ze wzajemnością, od wielu lat. Oferujemy kompleksowe wyposażenie gastronomii nie tylko w profesjonalny sprzęt tego typu ale również w wentylacje, klimatyzacje, pralnictwo.
BEST COMPANY SOLUTIONS Sp. z o .o. BEST COMPANY SOLUTIONS Sp. z o .o.
Oficjalny, polski dystrybutor wielu cenionych marek w branży HoReCa
Przyczyniamy się do rozwoju polskich firm oferując kompleksową obsługę branży HoReCa – od analizy potrzeb klienta, poprzez dobór i montaż sprzętu, aż po serwis technologiczny i szkolenia. Obecnie w porftolio firmy znajduje się marki tj.: Franke, Dalla Corte, Curtis, Zumex, Cuppone, Palux i inne.
Hand-Spol
Sprzęt gastronomiczny, chłodniczy i klimatyzacyjny
Firma HAND-SPOL-HoReCa powstała w roku 2007 w wyniku przekształceń własnościowych firmy P.H.Z. HAND-SPOL, która działa od roku 1991. W czasie blisko 18 lat zaopatrywała klientów w kraju i zagranicą w maszyny i urządzenia: masarskie, gastronomiczne, chłodnicze i klimatyzacyjne.
GRUPA IGUANA Sp. z o.o. GRUPA IGUANA Sp. z o.o.
GASTRONOMIA WENTYLACJA KLIMATYZACJA OGRZEWANIE
Iguana-Gastro-Polska - zajmujemy się importem, eksportem, dystrybucją urządzeń, akcesoriów gastronomicznych i wentylacyjnych, krajowych i zagranicznych producentów. Istniejemy na rynku od wielu lat, dzięki czemu doświadczenie pracowników w branży gastronomicznej i wenty...
Oferujesz rozwiązania dla rynku horeca?

Załóż konto i pozyskuj nowych klientów.
Bezpłatnie zaprezentuj firmę i realizacje.

Bezpłatnie wyślij zapytanie

Podaj jakich firm i ofert szukasz

Firmy złożą Ci oferty

Porównaj ceny i ważne parametry

Kupuj taniej i lepiej

Zyskaj korzystniejsze warunki zakupu

Wypełnij formularz i porównaj oferty firm

Jak działa nasz serwis

Wystarczy, że odpowiesz na kilka krótkich pytań, a odezwą się do Ciebie zainteresowani specjaliści z Twojej okolicy. Otrzymujesz konkurencyjne propozycje wykonania - oszczędzasz czas i pieniądze. Niczym nie ryzykujesz: wystawianie zleceń nic nie kosztuje.

Krok 1. Określasz jakiej usługi lub produktu szukasz

W tym celu wybierz i wypełnij krótki formularz i sprecyzuj swoje oczekiwania, co do usługi lub produktu, którego szukasz. Im więcej podasz nam szczegółów, tym precyzyjniejsze otrzymasz oferty w odpowiedzi na Twoje zapytanie.

Krok 2. Znajdź zainteresowanych Wykonawców i Dostawców

Zainteresowane firmy zapoznają się z treścią i wymaganiami Twojego zapytania. Przygotowują oferty handlowe i przekazują je bezpośrednio do Ciebie. Firmy będą kontaktował się z Tobą telefonicznie, emailem i za pośrednictwem naszego serwisu.

Krok 3. Otrzymujesz niezobowiązujące oferty

Porównujesz otrzymane oferty i po dokonaniu wyboru możesz zamówić usługę lub produkt u firmy, która najbardziej Ci odpowiada. Nasza usługa jest 100% darmowa i niezobowiązująca. Nie jesteś zobowiązany do zakupu.

{{trade.acquisition_initstep_title || trade.name}}

Odpowiedz na kilka pytań
Oferty są darmowe i niezobowiązujące

{{steps[activeStep].description}}

Uwaga: Im więcej szczegółów podasz, tym oferty będą lepiej dopasowane.

Szukamy specjalistów dla Twojego Zapytania!

Wyszukujemy już dla Ciebie dostawców zgodnych z Twoim zapytaniem.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail {{form.user_data.email}} prośbę o potwierdzenie informacji.
Sprawdź swoją pocztę.

Korzystanie z naszego serwisu:
 •  100% darmowe i niezobowiązujące
 •  Brak obowiązku zamawiania

Dodaj załączniki

Dodaj zdjęcia lub projekt itp. Pomoże to firmom dopasować oferty specjalnie dla Ciebie.

Prosimy wybrać odpowiedź
Wstecz
Pomiń

Dołącz do firm oferujących {{trade.name}}

Czy na pewno chcesz zakończyć?
Utracisz wszystkie odpowiedzi.
Kontynuuj zapytanie
Przerwij zapytanie
Wybierz wersję uproszczoną.
Tylko pole opisu.
Spis treści
Posiadamy 121 zarejestrowanych firm
oferujących Witryny chłodnicze
Zapytaj o ceny i koszty

Oferujesz Witryny chłodnicze?

Załóż konto i pozyskuj nowych klientów.
Bezpłatnie zaprezentuj firmę i realizacje.