Wyposażenie siłowni hotelowej. Porady, Wybór Urządzeń w 2023 roku
Otrzymaj kilka ofert od firm - Zaoszczędź do 30%
42 firm w tej kategorii
Zapytaj o ceny i koszty
 • Warszawa
 • Katowice
 • Wrocław
 • Poznań
 • Kraków
 • Gdańsk
 • Łódź
 • Szczecin
 • Bydgoszcz
 • Rzeszów
 • Lublin
 • Olsztyn
 • Zielona Góra
 • Kielce
 • Opole

Bezpłatnie wyślij zapytanie

Podaj jakich firm i ofert szukasz

Firmy złożą Ci oferty

Porównaj ceny i ważne parametry

Kupuj taniej i lepiej

Zyskaj korzystniejsze warunki zakupu

05.12.2023 | autor: Robert Wojtal | PRZECZYTASZ W 4 minuty

SIłownia hotelowa, aktualne trendy

Obecnie coraz wyraźniej zauważalny jest trend związany z dbałością o kondycję fizyczną oraz aktywnością ruchową, zarówno w codziennym życiu, jak i w czasie wyjazdów. Dlatego też, obecność strefy fitness staje się niemal obowiązkowym elementem infrastruktury hotelowej. Choć z pozoru stworzenie takiej siłowni wydaje się prostym zadaniem, to jednak wiele czynników może wpłynąć na sukces tej inwestycji.

Aktualnie styl życia związany z dbałością o zdrowie i aktywnością fizyczną staje się coraz bardziej popularny. Dlatego też coraz większa liczba gości wybiera swoje hotele na podstawie dostępności i stopnia rozbudowania takiego elementu. Branża hotelarska zyskuje coraz większe zyski z turystyki wellness. Klienci poszukują miejsc, w których mogą swobodnie realizować swoje treningi, relaksować się i zadbać o swoje ciało i umysł.

Hotelowa siłownia – dodatkowe źródło przychodów

Mając siłownię w swoim hotelu, w pewien sposób uzupełniamy ofertę prezentowaną klientom. Stanowi to dodatkową zaletę, która może wpłynąć na wybór naszej propozycji. Takie rozrywki podkreślają wyjątkowość naszego obiektu. Im więcej udogodnień oferujemy, tym bardziej różnorodnych gości możemy przyciągnąć. Co więcej, strefa fitness daje naturalną możliwość organizowania imprez sportowych, zapraszania trenerów i organizowania różnych akcji specjalnych.

Siłownia Hotelowa - Projekt i wyposażenie

W rzeczywistości, najwygodnieszym sposobem jest zaplanowanie części sportowej podczas budowy obiektu. Wtedy na etapie projektowania można uwzględnić takie elementy, jak odpowiednią wysokość pomieszczenia, jego rozmiar, a także strefę widokową położoną wzdłuż urządzeń do treningu cardio. Oczywiście, później można również dostosować odpowiednie pomieszczenia do konkretnych wymagań. Umiejscowienie siłowni jest kwestią drugorzędną, ponieważ każda lokalizacja może mieć swoje zalety. Przykładowo, w piwnicy ćwiczący mogą skorzystać z możliwości izolacji od pozostałych gości, intymności oraz redukcji hałasu, natomiast w siłowni na piętrze - cieszyć się pięknymi widokami.

Zadbaj o jakość i czystość powietrza i higienę

Przy wyborze wyglądu i wyposażenia siłowni ważne jest, aby rozważyć, jakie osoby będą z niej przede wszystkim korzystać. Na przykład, jeśli hotel znajduje się w uzdrowiskowej miejscowości i kierowany jest do gości w średnim i starszym wieku, warto rozważyć posiadanie elementów służących rehabilitacji. Z kolei obiekt typu hotel biznesowy, skupiony głównie na przyjmowaniu młodych, wysportowanych osób, może mieć sprzęt zaprojektowany bardziej pod kątem treningu siłowego.

Istotne jest, aby zastanowić się, jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń, aby zapewnić gościom możliwość wyboru. Zrozumiałe jest, że niektóre hotele mają problem z brakiem miejsca, dlatego szczególnie ważne jest inteligentne wykorzystanie dostępnej powierzchni. Jednym z rozwiązań jest skorzystanie z wielofunkcyjnych stacji treningowych. Są one doskonałym sposobem na zaoszczędzenie przestrzeni, ponieważ umożliwiają wykonywanie ćwiczeń siłowych, z użyciem ciężarów oraz rozciąganie, wszystko w jednym urządzeniu. Należy zwrócić również uwagę na kupowanie bardziej zredukowanych w rozmiarze urządzeń kardio, takich jak np. bieżnie czy rowery, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby były bardziej funkcjonalne i zajmowały mniej miejsca.

Łatwo wpaść w pułapkę kupowania dużych ilości sprzętu do ćwiczeń, ale warto zauważyć, że siłownie nie muszą mieć setek rowerów, bieżni i maszyn do wiosłowania. Istotne jest raczej inteligentne zagospodarowanie przestrzeni poprzez wykorzystanie wielofunkcyjnego sprzętu oraz zapewnienie wystarczającej liczby mat, ciężarów i urządzeń oporowych do użytku w trakcie największego obłożenia sali.

Siłownia w hotelu to jeden z elementów reprezentacyjnych całego obiektu. Dlatego tak ważne jest dbanie o jej nienaganną czystość. Niezbędne jest zatrudnienie osoby odpowiedzialnej za stan sanitariatów oraz konserwację urządzeń do ćwiczeń. Nieodłącznym elementem wyposażenia są również dystrybutory z jednorazowymi ręcznikami oraz z preparatem do dezynfekcji urządzeń, który mogą wykorzystać osoby ćwiczące indywidualnie.

Posiadanie siłowni hotelowej w hotelu może przynieść wiele korzyści dla hotelarza, w tym:

 • Przyciągnięcie większej liczby gości - wiele osób chce kontynuować swoją rutynę treningową nawet w czasie podróży. Posiadanie siłowni hotelowej może przyciągnąć klientów, którzy szukają takich udogodnień podczas swojego pobytu w hotelu.

 • Zwiększenie satysfakcji klienta - goście mogą być zadowoleni z faktu, że nie muszą przerywać swojej rutyny treningowej podczas podróży. To z kolei może przyczynić się do pozytywnych opinii i powrotu klientów.

 • Zwiększenie przychodów - dodatkowe udogodnienia, takie jak siłownia, mogą przyciągać klientów, którzy inaczej mogliby wybrać inny hotel. To z kolei może przyczynić się do zwiększenia przychodów hotelu.

 • Możliwość zaoferowania usług dodatkowych - oprócz samej siłowni, hotelarz może oferować różne usługi dodatkowe, takie jak treningi personalne, zajęcia grupowe, a nawet catering dla osób, które chcą utrzymać swoją dietę.

 • Konkurencyjność - w branży hotelarskiej konkurencja jest wysoka. Posiadanie siłowni hotelowej może pomóc wyróżnić się na tle innych hoteli i przyciągnąć klientów.

Na co zwrócić uwagę planując hotelową siłownię?

Liczba dostępnych urządzeń zależy od liczby gości hotelowych i jest kluczowa, zwłaszcza jeśli siłownia jest przeznaczona dla wszystkich. Niektóre hotele mogą ograniczyć dostęp w zależności od wykupionego pakietu, co wymaga mniejszej liczby urządzeń. Ważny jest także sposób wstępu do siłowni - można zastosować kartę do pokoju lub inny system kontroli dostępu. Może być do tego wyznaczona konkretna osoba odpowiedzialna za wpuszczanie gości.

Właściciel hotelu powinien zadbać o ustalenie maksymalnej liczby osób ćwiczących jednocześnie. Im większa jest dostępna powierzchnia, tym lepiej. Istotne jest różnorodne wyposażenie. Siłownia powinna być dopasowana do potrzeb osób preferujących trening cardio, jak i dla tych, które stosują bardziej szczegółowy plan treningowy.

Niektórzy hotelowi przedsiębiorcy umożliwiają osobom spoza hotelu dostęp do swoich siłowni, po wykupieniu karnetów. W niektórych przypadkach może to być dobry sposób na wypełnienie okresów mniejszej liczby gości. Innym rozwiązaniem jest ustalenie godzin, w których siłownia dostępna jest tylko dla hotelowych gości. W ten sposób zapewni się im komfort podczas ćwiczeń. Dodatkowa sala w pobliżu siłowni może być wykorzystana do organizacji zajęć grupowych, takich jak joga lub fitness. W czasie między zajęciami sala będzie wolna dla osób, które chcą trenować indywidualnie.

Aranżacja wnętrza siłowni hotelowej

Trzeba zadbać o to, aby aranżacja wnętrza dokładnie pasowała do koncepcji całego obiektu. Dobrym pomysłem jest na przykład powtórzenie niektórych motywów dekoracyjnych również na sali do ćwiczeń. Jest to szczególnie ważne, jeśli sam hotel ma określony charakter (np. nowoczesny, klasyczny, góralski lub marynistyczny).

Kwestia dekoracji dotyczy nie tylko podłogi i kolorów ścian, ale także innych interesujących elementów wystroju, takich jak grafiki na ścianach, unikalne lustra oraz mniejsze meble, np. fotele dla osób wypoczywających. Ponadto, sprzęt sportowy jest obecnie coraz bardziej zróżnicowany, ponieważ producenci oferują nie jedną, ale kilka linii, aby każda osoba mogła znaleźć coś dla siebie, nawet jeśli zwraca uwagę na projektowanie.

Przy projektowaniu hotelowej siłowni kluczowe jest określenie budżetu i preferencji. W niektórych przypadkach korzystna może okazać się oferta proponowana przez partnera, co ułatwi planowanie wystroju wnętrza, wybór odpowiedniego sprzętu oraz organizację kwestii logistycznych. Niemniej jednak, obecność siłowni stanowi nieodłączny element miejsc dbających o zróżnicowane atrakcje dla swoich gości, dlatego nie powinno się z niej rezygnować.

Wyposażenie fitness i siłowni w Zwiadowca

Bauer Fitness Bauer Fitness
Wyposażenie siłowni hotelowych
Bauer Fitness to nowoczesna, dynamicznie rozwijająca się firma w branży fitness. Nasza oferta obejmuje maszyny ze stosem, wolne ciężary, bramy wielofunkcyjne, bramy do treningu tupu crossfit, bieżnie, rowery, orbitreki, podłogi fitness/cross. Oferujemy szeroki asortyment akcesoriów.
AS Produkt AS Produkt
Baseny SPA Wellness
AS Produkt jest sprawnie funkcjonującą i dynamicznie rozwijającą się firmą, której głównym zadaniem jest dostarczenie Klientom kompleksowej obsługi związanej z funkcjonowaniem i powstawaniem obiektów Basenowych oraz SPA & Wellness.
Del Sport Sp. z o.o. Del Sport Sp. z o.o.
Prezentacja działalnosci firmy
Firma Del Sport od wielu lat prowadzi działalność w zakresie dystrybucji maszyn siłowych, cardio i akcesoriów do klubów fitness ośrodków sportu i rehabilitacji, a także do domu. Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem takich marek jak: PAVIGYM, TRUE FITNESS, BH FITNESS, TKO, VISION i HORIZON FITNESS.
ITP S.A. Technogym ITP S.A. Technogym
Wyposażenie klubów fitness
ITP S.A. to firma dostarczająca najwyższej jakości rozwiązania w zakresie medycyny estetycznej i wellness. Współpracując z czołowymi światowymi producentami innowacyjnych rozwiązań estetycznych i medycznych, umożliwia szerokiej rzeszy lekarzy w Polsce, dostęp do urządzeń zapewniających im pracę na n
W naszym pełnym stresów życiu momenty spokoju są naprawdę cenne. Oderwanie się od przytłaczającego nas pędzącego świata pełnego zmartwień, niekończące się chwile spędzone z rodziną lub przyjaciółmi albo choćby sam na sam ze sobą na kontemplacji swojej duszy i swojego ciała&hell...
TOP-GYM Sp. z o.o. sp. k. TOP-GYM Sp. z o.o. sp. k.
Wyposażenie siłowni hotelowych
Firma TOP-GYM, wyłączny dystrybutor marki Life Fitness na Polskę jest liderem rodzimej branży pod względem liczby obiektów wyposażonych kompleksowo oraz częściowo w maszyny treningowe.
ANIRO Anna Rejniak ANIRO Anna Rejniak
Dystrybutor i partner handlowy belgijskiej firmy NMC.
Firma ANIRO działa w Polsce już od 1992 roku. Jesteśmy przedsiębiorstwem zajmującym się dystrybucją towarów belgijskiej firmy NMC, światowego producenta elementów architektonicznych przeznaczonych do wnętrz i na elewacje budynków.
Meden Inmed Sp. z o.o. Meden Inmed Sp. z o.o.
Profesjonalna Inżyniera Medyczna
MEDEN-INMED - czołowy producent i dystrybutor światowej klasy urządzeń medycznych i do rehabilitacji.
TDM Partner Sp. z o.o. TDM Partner Sp. z o.o.
Bowling i Kręgielnie
TDM Partner Sp. z o.o. (wcześniej Marketing Partner Sp. j.) oferuje kręgielnie sznurowe i automatyczne oraz korty do squasha. Kolejnym produktem są syntetyczne lodowiska, które jako pierwsza firma wprowadziliśmy na rynek Polski. Nasza strona internetowa : www.kregielnia.com  
Matrix to jedna z największych i najszybciej rozwijających się komercyjnych marek fitnessu. Wzrost naszej firmy był szybki, ale i nieprzypadkowy. Cenimy innowacyjne myślenie, przyklaskujemy nowym pomysłom i cenimy twórcze podejście do rozwiązywania problemów.
Oferujesz rozwiązania dla rynku horeca?

Załóż konto i pozyskuj nowych klientów.
Bezpłatnie zaprezentuj firmę i realizacje.

Wypełnij formularz i porównaj oferty firm

Jak działa nasz serwis

Wystarczy, że odpowiesz na kilka krótkich pytań, a odezwą się do Ciebie zainteresowani specjaliści z Twojej okolicy. Otrzymujesz konkurencyjne propozycje wykonania - oszczędzasz czas i pieniądze. Niczym nie ryzykujesz: wystawianie zleceń nic nie kosztuje.

Krok 1. Określasz jakiej usługi lub produktu szukasz

W tym celu wybierz i wypełnij krótki formularz i sprecyzuj swoje oczekiwania, co do usługi lub produktu, którego szukasz. Im więcej podasz nam szczegółów, tym precyzyjniejsze otrzymasz oferty w odpowiedzi na Twoje zapytanie.

Krok 2. Znajdź zainteresowanych Wykonawców i Dostawców

Zainteresowane firmy zapoznają się z treścią i wymaganiami Twojego zapytania. Przygotowują oferty handlowe i przekazują je bezpośrednio do Ciebie. Firmy będą kontaktował się z Tobą telefonicznie, emailem i za pośrednictwem naszego serwisu.

Krok 3. Otrzymujesz niezobowiązujące oferty

Porównujesz otrzymane oferty i po dokonaniu wyboru możesz zamówić usługę lub produkt u firmy, która najbardziej Ci odpowiada. Nasza usługa jest 100% darmowa i niezobowiązująca. Nie jesteś zobowiązany do zakupu.

{{trade.acquisition_initstep_title || trade.name}}

Odpowiedz na kilka pytań
Oferty są darmowe i niezobowiązujące

{{steps[activeStep].description}}

Uwaga: Możesz podać dodatkowe uwagi

Szukamy specjalistów dla Twojego Zapytania!

Wyszukujemy już dla Ciebie dostawców zgodnych z Twoim zapytaniem.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail {{form.user_data.email}} prośbę o potwierdzenie informacji.
Sprawdź swoją pocztę.

Dodaj załączniki

Dodaj zdjęcia lub projekt itp. Pomoże to firmom dopasować oferty specjalnie dla Ciebie.

Prosimy wybrać odpowiedź
Wstecz
Pomiń

Dołącz do firm oferujących {{trade.name}}

Czy na pewno chcesz zakończyć?
Utracisz wszystkie odpowiedzi.
Kontynuuj zapytanie
Przerwij zapytanie
Wybierz wersję uproszczoną.
Tylko pole opisu.

Ułatwiamy wyszukiwanie firm, ofert, zleceń i nawiązywanie kontaktów.
Zaufało nam tysiące kupujących i dostawów: