Wyposażenie gastronomii. Sprzęt, urządzenia gastronomiczne.
Otrzymaj Najlepsze Oferty od Firm
220 firm w tej kategorii
Zapytaj o ceny i koszty
 • Warszawa
 • Katowice
 • Wrocław
 • Poznań
 • Kraków
 • Gdańsk
 • Łódź
 • Szczecin
 • Bydgoszcz
 • Rzeszów
 • Lublin
 • Olsztyn
 • Zielona Góra
 • Kielce
 • Opole

Bezpłatnie wyślij zapytanie

Podaj jakich firm i ofert szukasz

Firmy złożą Ci oferty

Porównaj ceny i ważne parametry

Kupuj taniej i lepiej

Zyskaj korzystniejsze warunki zakupu

20.12.2022 | autor: Administrator | PRZECZYTASZ W 3 min

Wstęp

Sprzęt, umeblowanie, odzież niezbędna podczas przygotowywania posiłków a także sprzęt konieczny do przechowywania produktów i dbania o czystość w kuchni gastronomicznej określamy jako wyposażenie gastronomiczne. Od tego jakim wyposażeniem dysponujemy zależy m.in. wydajność personelu oraz jakość przygotowywanych przez niego produktów. Dobierając sprzęt we właściwy sposób, oszczędzimy sporo energii i ograniczymy koszty eksploatacji. Wyposażenie gastronomiczne możemy podzielić następująco.

Urządzenia chłodnicze w gastronomii

To urządzenia pozwalające utrzymywać świeżość produktów. Wszelkiego rodzaju szafy, witryny, regały oraz lady i stoły chłodnicze ułatwią magazynowanie produktów, a także pomogą w ich ekspozycji. Zamrażarki i szafy chłodnicze pozwolą przechowywać produkty przez bardzo długi czas.

Urządzenia grzewcze w gastronomii

Te urządzenia stanowią część kuchni określanej mianem kuchni ciepłej. Znajdziemy wśród nich maszyny służące do przechowywania potraw, z których każda ma trochę inne zadanie. Mogą to być np.: kuchenki, piece konwekcyjno-parowe, patelnie uchylne, frytkownice, płyty grillowe, grille, salamandry, kotły warzelne i bemary. Bardzo ważne jest dopasowanie poszczególnych sprzętów do naszej kuchni pod kątem przeznaczenia, funkcjonalności oraz rozmiaru. Nie bez znaczenia jest także rodzaj zasilania.

Meble gastronomiczne

Kupując meble do naszego lokalu gastronomicznego pamiętajmy o logistyce. Zwracajmy także uwagę na jakość wykonania poszczególnych elementów. Regały, półki, szafy, stoły robocze i wszystkie inne meble, których przeznaczeniem jest magazynowanie i przechowywanie jedzenia, powinny pasować do naszego lokalu.

Akcesoria kuchenne w gastronomii

Jeśli wybraliśmy już urządzenia grzewcze i chłodnicze oraz meble do naszej kuchni gastronomicznej, czas na wybór właściwych akcesoriów. Ich celem jest przede wszystkim przyspieszenie i ułatwienie pracy, ale mają one wpłynąć także na jakość serwowanych posiłków. Do szerokiego spektrum akcesoriów kuchennych możemy zaliczyć: szatkownice gastronomiczne, ekspresy gastronomiczne do kawy, obieraczki, blendery, krajalnice żywności, obieraczki oraz miksery. Znajdą się tutaj także urządzenia mechaniczne o przemysłowym przeznaczeniu, jak choćby wspomniane szatkownice, krajalnice i miksery. Tego rodzaju urządzenia mechaniczne w gastronomii muszą być niezawodne, dlatego warto dokonać dobrego wyboru na etapie zakupu, co uchroni nas później od częstej wymiany części i serwisowania.

Zastawa stołowa w gastronomii

Głównymi cechami zastawy stołowej powinny być jakość wykonania i wysoka odporność na obicia i obtłuczenia. Istotny jest oczywiście wygląd zastawy stołowej, dopasowany do wnętrza konkretnego lokalu gastronomicznego. Wybór odpowiedniej porcelany gastronomicznej, dzielącej się na wiele podkategorii, możecie skonsultować z jednym z naszych ekspertów.

Sprzęt do zmywania w gastronomii

Wśród sprzętu do zmywania w gastronomii znajdziemy znacznie więcej odmian niż wśród tego znanego nam z domowej kuchni. Do mycia szkła i naczyń wykorzystywane są zmywarki podblatowe. Do zabudowy liniowej i narożnej najlepiej sprawdzają się modele kapturowe o wysokiej wydajności, dochodzącej do 1,5 minuty na cykl. Wyposażone są często w automatyczny dozownik płynów i mają zamontowane dobre filtry. W restauracjach i piekarniach, gdzie wysoka czystość jest warunkiem koniecznym, stosuje się zmywarki do garnków i przyborów kuchennych. W tym przypadku największą wydajnością cechują się zmywarki tunelowe, które są w stanie umyć aż do 5000 naczyń w ciągu godziny.

Odzież gastronomiczna

Odzież gastronomiczna powinna być zgodna z wymogami BHP. To nie tylko gwarancja bezpieczeństwa pracowników, ale także wizytówka samego lokalu gastronomicznego. Do odzieży gastronomicznej możemy zaliczyć fartuchy kucharskie i kelnerskie, czapki i różnego rodzaju nakrycia głowy jak czepki, chusty, zapaski kelnerskie oraz eleganckie kamizelki dla kelnerek i kelnerów, bluzy kucharskie z długim lub krótkim rękawem, t-shirty i spodnie.

Koszt zakupu

Warto pamiętać, że wyposażenie gastronomii nie należy do tanich, jednak cena jest tutaj kryterium subiektywnym. Często bowiem w parze z ceną idzie bardzo dobra jakość wykonania. Nie opłaca się kupować taniego sprzętu, który narazi nas na wysokie koszty eksploatacji. Odpowiednio dobrane wyposażenie gastronomii przekłada się na satysfakcję klienta i właściciela oraz wydajność samym pracowników. Jest w stanie obniżyć koszty zatrudnienia i zwiększyć zyski, dlatego opłaca się zainwestować w sprzęt wysokiej jakości.

Porady związane z Wyposażeniem gastronomii

Trwałość

Bardzo ważna w przypadku sprzętów jest długość ich eksploatacji. Maszyny i sprzęty, które są intensywnie używane, narażone są na częste uszkodzenia mechaniczne i awarie. Dokonując wyboru takiego sprzętu warto posiłkować się doświadczeniami użytkowników korzystających z danego sprzętu. Rozsądnie jest wybrać sprzęt renomowanych producentów, cieszących się uznaniem w branży, jak choćby Hendi (produkujący małe wyposażenie gastronomii, czyli garnki, termosy, kostkarki do lodu i stalowe narzędzia), Unox (u którego znajdziemy piece i okapy), Stalgast (kuchnie gazowe, szafy chłodnicze, frytkownice, płyty grillowe i stanowiska pracy) lub Redfox (mający w swojej ofercie zmywarki, kuchnie gazowe, piece, podgrzewacze i płyty grillowe).

Koszt zakupu

Warto pamiętać, że wyposażenie gastronomii nie należy do tanich, jednak cena jest tutaj kryterium subiektywnym. Często bowiem w parze z ceną idzie bardzo dobra jakość wykonania. Nie opłaca się kupować taniego sprzętu, który narazi nas na wysokie koszty eksploatacji. Odpowiednio dobrane wyposażenie gastronomii przekłada się na satysfakcję klienta i właściciela oraz wydajność samym pracowników. Jest w stanie obniżyć koszty zatrudnienia i zwiększyć zyski, dlatego opłaca się zainwestować w sprzęt wysokiej jakości.

Rozmiar

Na wstępie spróbuj oszacować jak duże powinny być poszczególne sprzęty (lodówka, zmywarka, chłodziarka, zamrażarka i piec). Koniecznie weź pod uwagę wielkość zaplecza jakim dysponujesz oraz potrzeby, którym przyjdzie sprostać. Zapoznaj się z wymaganiami sanepidu i zadbaj o BHP. Odpowiedz sobie na kilka pytań dotyczących tego jakiego rodzaju usługi gastronomiczne chcesz oferować. Co będzie do tego niezbędne? Ile osób planujesz obsłużyć dziennie? Pamiętaj, że dysponujesz ograniczoną przestrzenią, którą należy spożytkować jak najlepiej. Od tego jakie zadania stawiasz przed nowym lokalem zależy choćby to, czy na zapleczu stanie wielka chłodziarka, czy raczej małe urządzenia grzewcze.

Funkcjonalność sprzętów

Tu także wiele zależy od tego jaką planujesz formą przyszłej działalności. Pomyśl, czy potrzebny Ci będzie ekspres do kawy z funkcją spieniania mleka czy bez. Nie warto kupować sprzętu z funkcjami, z których i tak nie będziesz korzystać. Zawsze staraj się wybierać rozwiązania przynoszące najwięcej korzyści. Miej na uwadze urządzenia, których zakup pozwoli na rozszerzenie menu. Dobre wyposażenie gastronomii jest nastawione na maksymalną funkcjonalność.

Energooszczędność

Zależy Ci na dbaniu środowisko i finanse? Jeśli tak, to nie wahaj się i kup sprzęty określane jako energooszczędne. Wbrew obiegowej opinii proekologiczne wyposażenie gastronomii wcale nie jest drogie. Może za to stać się inwestycją, która w wyraźny sposób obniży koszty eksploatacji lokalu.

Szukasz wykonawcy lub dostawcy? Chcesz otrzymać kosztorys i poznać aktualne ceny? 

Zwiadowca działa w oparciu o odwrócony model serwisu ogłoszeniowego. Polega to na tym, że to zleceniodawca informuje, jaką usługę lub dostawę chce zlecić, a specjaliści kontaktują się z nim w kwestii jej realizacji. Oferenci i wykonawcy skontaktują się ze zleceniodawcą, przesyłając swoje oferty. Cała procedura trwa zaledwie kilka minut.

Dzięki Zwiadowcy możesz oszczędzić czas, który musiałbyś poświęcić na samodzielne przeglądanie ogłoszeń. 

Zleceniodawca nie ponosi żadnych kosztów związanych z przesłaniem zapytania.

220 firm w kategorii Kompleksowe wyposażenie gastronomii w Zwiadowca

Rational Polska Sp. z o.o. Rational Polska Sp. z o.o.
Niezawodny sprzęt dla profesjonalnych kuchni
RATIONAL jest globalnym liderem rynkowym i technologicznym w zakresie termicznego przyrządzania potraw. RATIONAL oferuje najlepsze w swojej klasie piece konwekcyjno-parowe iCombi oraz urządzenie multifunkcyjne iVario, które odpowiadają za 100% procesów gotowania w profesjonalnych kuchniach.
Marathon Barbara Kwaśnik Marathon Barbara Kwaśnik
Kompleksowe wyposażenie gastronomii - urządzenia, sprzęty, sztućce
Firma Marathon z siedzibą w Poznaniu działa na terenie całego kraju od 1994 roku i specjalizuje się w profesjonalnym,kompleksowym wyposażaniu lokali gastronomicznych, domów weselnych, firm cateringowych i hoteli w urządzenia, sprzęty i akcesoria
Gastro-Trade Gastro-Trade
Wyposażenie gastronomii
Firma Gastro-Trade zajmuje się sprzedażą sprzętu niezbędnego do prowadzenia gastronomii, oraz kompleksowo zaopatruje firmy, obiekty o profilu gastronomiczno-usługowym w sprzęt wiodących Polskich i Zagranicznych producentów.
Horeca Invest sp. z o.o. Horeca Invest sp. z o.o.
Porcelana, szkło, sztućce oraz drobny sprzęt kuchenny
Horeca Invest Sp. z o.o.- to profesjonalna firma zaopatrująca sektor HoReCa w porcelanę, szkło, sztućce oraz drobny sprzęt kuchenny. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem w Polsce porcelany gastronomicznej marek Suisse Langenthal, Lillien i G.Benedikt. Oferujemy 5 letnią gwarancję na wyszczerbienia
Dajar Sp z o.o. Dajar Sp z o.o.
Zastawa stołowa, sztućce, szkło, bufet, catering, akcesoria kuchenne, meble.
Dajar to Polska firma z 30 letnim doświadczeniem, działająca w branży drobnego AGD. Ponad 17 lat temu w strukturze firmy powstał dział Horeca, który tworzą osoby ze środowiska gastronomi. Nasze doświadczenie, profesjonalizm oraz kompleksowa oferta to gwarancja solidnego partnera biznesowego.
CULINA CULINA
Urządzenia gastronomiczne, drobny sprzęt kuchenny , urządzenia barowe, chłodnicz
Firmą Culina oferuje kompleksowe wyposażenie gastronomi. Świadczymy również profesjonalne usługi doradcze i wykonawcze, związane z wyposażeniem sektora gastronomicznego. Zajmujemy się również importem oraz eksportem urządzeń gastronomicznych najlepszych krajowych i zagranicznych producentów.
Julius Meinl Polska Sp. z o.o. Julius Meinl Polska Sp. z o.o.
Kawa, herbata, ekspresy, serwis
Julius Meinl międzynarodową firma, która łączy tradycję z nowoczesnością i innowacyjnymi kompleksowymi rozwiązaniami dla segmentu HoReCa.
Krosno Glass S. A. Krosno Glass S. A.
Szkło użytkowe, wyposażenie lokali gastronomicznych, zastawa stołowa
KROSNO to synonim najwyższej jakości od 1923 roku. Jesteśmy jednym z największych producentów szkła użytkowego w Polsce, a także cenionym dostawcą na ponad 60 światowych rynkach. Każdego dnia wzbogacamy życie milionów ludzi w różnych zakątkach globu, tworząc niepowtarzalne wyroby o różnorodnym przez
BEST COMPANY SOLUTIONS Sp. z o .o. BEST COMPANY SOLUTIONS Sp. z o .o.
Oficjalny, polski dystrybutor wielu cenionych marek w branży HoReCa
Przyczyniamy się do rozwoju polskich firm oferując kompleksową obsługę branży HoReCa – od analizy potrzeb klienta, poprzez dobór i montaż sprzętu, aż po serwis technologiczny i szkolenia. Obecnie w porftolio firmy znajduje się marki tj.: Franke, Dalla Corte, Curtis, Zumex, Cuppone, Palux i inne.
Wiesheu Polska Sp. z o.o. Wiesheu Polska Sp. z o.o.
Piece piekarniczo-cukiernicze, piece hybrydowe (konwekcja/mikrofala)
Firma Wiesheu oferuje swoim klientom wysokiej jakości piece piekarniczo-cukiernicze wykorzystywane w piekarniach rzemieślniczych, pracowniach cukierniczych i punktach sprzedaży które prowadzą wypiek sklepowy. Mamy w swojej ofercie również piece hybrydowe, służące do super szybkiej obróbki termicznej
Oferujesz rozwiązania dla rynku horeca?

Załóż konto i pozyskuj nowych klientów.
Bezpłatnie zaprezentuj firmę i realizacje.

Bezpłatnie wyślij zapytanie

Podaj jakich firm i ofert szukasz

Firmy złożą Ci oferty

Porównaj ceny i ważne parametry

Kupuj taniej i lepiej

Zyskaj korzystniejsze warunki zakupu

Wypełnij formularz i porównaj oferty firm

Jak działa nasz serwis

Wystarczy, że odpowiesz na kilka krótkich pytań, a odezwą się do Ciebie zainteresowani specjaliści z Twojej okolicy. Otrzymujesz konkurencyjne propozycje wykonania - oszczędzasz czas i pieniądze. Niczym nie ryzykujesz: wystawianie zleceń nic nie kosztuje.

Krok 1. Określasz jakiej usługi lub produktu szukasz

W tym celu wybierz i wypełnij krótki formularz i sprecyzuj swoje oczekiwania, co do usługi lub produktu, którego szukasz. Im więcej podasz nam szczegółów, tym precyzyjniejsze otrzymasz oferty w odpowiedzi na Twoje zapytanie.

Krok 2. Znajdź zainteresowanych Wykonawców i Dostawców

Zainteresowane firmy zapoznają się z treścią i wymaganiami Twojego zapytania. Przygotowują oferty handlowe i przekazują je bezpośrednio do Ciebie. Firmy będą kontaktował się z Tobą telefonicznie, emailem i za pośrednictwem naszego serwisu.

Krok 3. Otrzymujesz niezobowiązujące oferty

Porównujesz otrzymane oferty i po dokonaniu wyboru możesz zamówić usługę lub produkt u firmy, która najbardziej Ci odpowiada. Nasza usługa jest 100% darmowa i niezobowiązująca. Nie jesteś zobowiązany do zakupu.

{{trade.acquisition_initstep_title || trade.name}}

Odpowiedz na kilka pytań
Oferty są darmowe i niezobowiązujące

{{steps[activeStep].description}}

Uwaga: Im więcej szczegółów podasz, tym oferty będą lepiej dopasowane.

Szukamy specjalistów dla Twojego Zapytania!

Wyszukujemy już dla Ciebie dostawców zgodnych z Twoim zapytaniem.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail {{form.user_data.email}} prośbę o potwierdzenie informacji.
Sprawdź swoją pocztę.

Korzystanie z naszego serwisu:
 •  100% darmowe i niezobowiązujące
 •  Brak obowiązku zamawiania

Dodaj załączniki

Dodaj zdjęcia lub projekt itp. Pomoże to firmom dopasować oferty specjalnie dla Ciebie.

Prosimy wybrać odpowiedź
Wstecz
Pomiń

Dołącz do firm oferujących {{trade.name}}

Czy na pewno chcesz zakończyć?
Utracisz wszystkie odpowiedzi.
Kontynuuj zapytanie
Przerwij zapytanie
Wybierz wersję uproszczoną.
Tylko pole opisu.
Spis treści
Posiadamy 220 zarejestrowanych firm
oferujących Kompleksowe wyposażenie gastronomii
Zapytaj o ceny i koszty

Oferujesz Kompleksowe wyposażenie gastronomii?

Załóż konto i pozyskuj nowych klientów.
Bezpłatnie zaprezentuj firmę i realizacje.