Wykładziny hotelowe. Sprawdź ceny i koszty.
Porównaj oferty 113 firm w kategorii Wykładziny obiektowe
Zapytaj o ceny i koszty
 • Warszawa
 • Katowice
 • Wrocław
 • Poznań
 • Kraków
 • Gdańsk
 • Łódź
 • Szczecin
 • Bydgoszcz
 • Rzeszów
 • Lublin
 • Olsztyn
 • Zielona Góra
 • Kielce
 • Opole

Bezpłatnie wyślij zapytanie

Podaj jakich firm i ofert szukasz

Firmy złożą Ci oferty

Porównaj ceny i ważne parametry

Kupuj taniej i lepiej

Zyskaj korzystniejsze warunki zakupu

06.09.2022 | autor: Anita Wysocka | PRZECZYTASZ W 8 minut

Porównaj ceny i koszty

Szukasz cen, cenników, kosztów lub kosztorysu wykładzin hotelowych? A może interesuje Cię najtańsza oferta? Złóż zapytanie, a specjaliści od podłóg sami prześlą Ci wyceny.

Porady i opinie na temat wykładzin hotelowych

Już teraz wyślij zapytanie do profesjonalistów ze Zwiadowcy i poznaj najlepsze rozwiązania. Jeśli interesują Cię opinie na temat wykładzin hotelowych szukasz porad lub ofert skontaktuj się ze specjalistami w tej dziedzinie. Otrzymasz fachową pomoc oraz oferty.

Zainteresowane osoby skontaktują się z Tobą i przekażą potrzebne informacje. Serwis Zwiadowca jest bezpłatny, a usługa niezobowiązująca.

Wstęp

Wykładziny hotelowe są istotnym wystroju, który nie tylko podwyższa standard obiektu, ale również stanowi wizytówkę hotelu. Wykładziny hotelowe cechuje znacznie większa wytrzymałość i odporność na ścieranie czy zaplamienia, w porównaniu do wykładzin przeznaczonych do mieszkań czy domów. Wykładziny hotelowe oferują bardzo wysoki poziom izolacji akustycznej, skutecznie dbając o komfort i spokój gości, a także ograniczają "efekt korytarza". Ze względu na ich wizerunkowy charakter warto wybrać taką wykładzinę, która przez lata intensywnej eksploatacji będzie w doskonałym stanie. 


Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniej wykładziny do hotelu? Jakimi parametrami kierować się podczas wyboru wykładziny do hotelu? Które wykładziny są najlepsze? Na te oraz inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Zgodne z normami

W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę to, że wykładziny hotelowe różnią się od tych domowych pod wieloma względami, mimo iż są one tak samo miękkie i bardzo wygodne w użytkowaniu. Przede wszystkim wykładziny hotelowe charakteryzują się większą gęstością splotu, natomiast ich klasyfikacja oparta jest na normie europejskiej EN 1307. Ponadto, wykładziny hotelowe powinny cechować się najwyższymi parametrami, co istotne jednak — nie we wszystkich pomieszczeniach hotelowych mają zastosowanie te same wytyczne. Ważne jest także to, aby klasa ścieralności wykładzin wynosiła 33


Wybierając wykładziny hotelowe należy również zwrócić uwagę na ich gramaturę, która przekłada się na jakość. Mówiąc krótko: im wyższa gramatura, tym lepsza jakość. Przy czym, nie zawsze wykładzina określona posiadająca wysoką gramaturę ma również wysoką gramaturę użytkową. Warto także mieć na uwadze to, że wszystkie wykładziny, które dedykowane są do obiektów użyteczności publicznej muszą spełniać rygorystyczne normy trudnopalności standardowe dla hoteli Cfl-s1 lub podwyższone BFL – s1, zgodne EN – 14014. Inną, równie istotną kwestią jest CE, czyli tzw.  deklaracja zgodności produktu z wymaganiami stawianymi przez Unię Europejską. 

Gramatura wykładzin

Wysoka gramatura wykładziny, o czym zostało już wspomniane powyżej, przekłada się na jej trwałość i użytkowanie. W przypadku wykładzin możemy wskazać na trzy parametry, które dotyczą gramatury:

 • gramatura całkowita (całkowita waga materiału – runo + podkład)
 • gramatura runa (czyli to, co widzimy)
 • efektywna gramatura runa (czyli ile runa wystaje ponad podkład wykładziny, tzn. luźne włókna, które nie są zatopione w podłożu)

W fabrykach produkujących wykładziny do hoteli o dużym natężeniu ruchu przyjęło się, iż za wykładziny obiektowe uznaje się wykładziny o gramaturze runa powyżej 550 g/m2. Zdaniem specjalistów i producentów gramatura wykładzin ma bardzo duże znaczenie dla jakości i wytrzymałości wykładziny.

Podkład pod wykładziny

Najczęściej wybieranym pod wykładziny podkładem jest podkład jutowy, gwarantujący wystarczającą izolację wykładziny od podłoża i zapewniający ciepło stopom oraz tłumienie hałasów. Niektóre wykładziny posiadają podkład filcowy — im grubszy, tym lepiej tłumi odgłosy i absorbuje dźwięki, a także zwiększa uczucie miękkości pod stopami.

Najważniejsze cechy wykładziny hotelowej

W miejscach najczęściej uczęszczanych tzw. ciągach komunikacyjnych (recepcja czy korytarze), stosuje się wykładziny bardzo odporne na ścieranie, odpowiednio pochłaniające dźwięki, ale też niezbyt sprężyste, co mogłoby utrudniać jeżdżenie po nich wózkami, walizkami na kółkach czy chodzenie w szpilkach. 

Zważywszy na to, że goście hotelowi najwięcej czasu spędzają w pokojach, wykładziny pokojowe powinny być miękkie, eleganckie oraz funkcjonalne. Istotne jest to, by można było z łatwością usunąć z nich drobne zabrudzenia. Szczególnie ważna jest także łatwość konserwacji oraz możliwość wymiany fragmentu w razie uszkodzenia. Jeśli posiadamy wykładzinę dobrej jakości, to niemal 90% możemy usunąć za pomocą wody.

Dobrzy producenci wykładzin w procesie produkcji impregnują je różnymi środkami, takimi jak teflon czy scotchgard, aby w trakcie użytkowania zachowały sprężystość i jak najdłużej były odporne na potencjalne zabrudzenia. Metoda ta przedłuża ich żywotność i pomaga zaoszczędzić na ewentualnych kosztach czyszczenia. 

Oprócz tego, do każdej dostarczonej wykładziny powinna być dołączona przygotowana przez producenta i dostosowana do specyfikacji danego towaru instrukcja pielęgnacji. Warto również sprawdzić, czy produkowana wykładzina ma dodatkowe certyfikaty związane z ekologią, LEED czy BRE bądź też, czy do jej produkcji wykorzystywano materiały z recyklingu.

113 firm w kategorii Wykładziny obiektowe w Zwiadowca

Forbo Flooring B.V. (Sp z o.o.) Oddział w Polsce Forbo Flooring B.V. (Sp z o.o.) Oddział w Polsce
Producent wykładzin i podłóg do hoteli, restauracji, pensjonatów, siłowni, welln
Forbo Flooring Systems jest światowym liderem w produkcji wykładzin obiektowych oferując rozwiązania podłogowe do każdego wnętrza. W bogatym portfolio produktowym firmy znaleźć można rozwiązania podłogowe do każdego segmentu rynku, w tym branży HoReCa.
Newmor Polska Sp. zo.o. Newmor Polska Sp. zo.o.
Profesjonalne systemy wykończenia ścian i podłóg
Newmor Polska jest autoryzowanym i powszechnie uznanym producentem winylowych oklein ściennych, eko fototapet, wykładzin obiektowych oraz paneli winylowych dostarczanych do hoteli i biur na całym świecie.
Format s.c. Studio Wykładzin Podłogowych Format s.c. Studio Wykładzin Podłogowych
Studio wykładzin podłogowych
Firma FORMAT zajmuje się profesjonalną sprzedażą i montażem wykładzin podłogowych dla Firm, Instytucji jak również Klientów indywidualnych na terenie Polski.
Chemifarb S.A. Chemifarb S.A.
Wszystko do podłogi
Firma Chemifarb S.A. zajmuje się sprzedażą wykładzin podłogowych, mieszkaniowych i obiektowych. Oprócz sprzedaży hurtowej prowadzimy również sprzedaż detaliczną, w sklepie stacjonarnym w Rzeszowie. Prowadzimy również świadczenie usług montażu inwestycyjnego pokryć obiektowych.
Carpet Studio sp. z o.o. Carpet Studio sp. z o.o.
Projektowane wykładziny hotelowe, panele LVT oraz włoskie tapety ścienne
Carpet Studio to oficjalny dystrybutor wykładzin EGE i Hammer, paneli LVT marki Amtico oraz tapet Tecnografica. Dostarczamy znakomitej jakości produkty, ale oferujemy także wsparcie projektowe oraz doskonały serwis. Nasze wartości to rewelacyjne wzornictwo, dbałość o środowisko i sprawna obsługa.
Komfort Sklepy SA Komfort Sklepy SA
Podłogi kontraktowe - wykładziny dywanowe, elastyczne, podłogi drewniane, panele
Sklepy Komfort S.A. to znana i rozpoznawalna marka z wieloletnią tradycją. Istniejemy na rynku od 1992 roku i przez ponad 20 lat naszej działalności nieustannie doskonalimy się i rozwijamy, a także dopracowujemy procesy wewnętrzne. Posiadamy unikalną ofertę pokryć podłogowych: dywanów, wyk...
Ampel Group Ampel Group
Wykładziny obiektowe
Firma Ampel powstała w 1989 roku. Od 30 lat specjalizujemy się w imporcie wykładzin obiektowych, które dostarczamy do największych spółek budowlanych, takich jak Skanska, Budimex, Mostostal, Hochtief, a także do setek mniejszych firm wykończeniowych.
POLDEKOR POLDEKOR
Wyposażenie hoteli, restauracji
POLDEKOR to prężnie rozwijająca się firma wyposażająca hotele,restauracje, oraz sale konferencyjno-bankietowe. Tworzymy indywidualne projekty na życzenie klientów.
PIK P.P.H Spółka Jawna Sebastian Klewin PIK P.P.H Spółka Jawna Sebastian Klewin
Produkcja i sprzedaż tekstyliów
P.P.H. PIK jest firmą rodzinną, która rozpoczęła swoją działalność w 1992 r. W chwili obecnej jesteśmy największym w północno-zachodniej Polsce importerem, producentem oraz dystrybutorem konfekcji pościelowej, poduszek, kołder, ręczników, obrusów itp.
Brintons Agnella Brintons Agnella
Produkcja dywanów i wykładzin obiektowych
Fabryka Dywanów Agnella S.A. jest największym i najnowocześniejszym producentem dywanów i wykładzin w Polsce i jedną z największych fabryk w Europie. Rocznie produkuje ok. 2 mln m² wyrobów dywanowych w ponad 400 różnych wzorach, co stawia Agnellę w europejskiej czołówce. Agnella swą pozycję rynko...
Oferujesz rozwiązania dla rynku horeca?

Załóż konto i pozyskuj nowych klientów.
Bezpłatnie zaprezentuj firmę i realizacje.

Bezpłatnie wyślij zapytanie

Podaj jakich firm i ofert szukasz

Firmy złożą Ci oferty

Porównaj ceny i ważne parametry

Kupuj taniej i lepiej

Zyskaj korzystniejsze warunki zakupu

Wypełnij formularz i porównaj oferty firm

Jak działa nasz serwis

Wystarczy, że odpowiesz na kilka krótkich pytań, a odezwą się do Ciebie zainteresowani specjaliści z Twojej okolicy. Otrzymujesz konkurencyjne propozycje wykonania - oszczędzasz czas i pieniądze. Niczym nie ryzykujesz: wystawianie zleceń nic nie kosztuje.

Krok 1. Określasz jakiej usługi lub produktu szukasz

W tym celu wybierz i wypełnij krótki formularz i sprecyzuj swoje oczekiwania, co do usługi lub produktu, którego szukasz. Im więcej podasz nam szczegółów, tym precyzyjniejsze otrzymasz oferty w odpowiedzi na Twoje zapytanie.

Krok 2. Znajdź zainteresowanych Wykonawców i Dostawców

Zainteresowane firmy zapoznają się z treścią i wymaganiami Twojego zapytania. Przygotowują oferty handlowe i przekazują je bezpośrednio do Ciebie. Firmy będą kontaktował się z Tobą telefonicznie, emailem i za pośrednictwem naszego serwisu.

Krok 3. Otrzymujesz niezobowiązujące oferty

Porównujesz otrzymane oferty i po dokonaniu wyboru możesz zamówić usługę lub produkt u firmy, która najbardziej Ci odpowiada. Nasza usługa jest 100% darmowa i niezobowiązująca. Nie jesteś zobowiązany do zakupu.

{{trade.acquisition_initstep_title || trade.name}}

Odpowiedz na kilka pytań
Oferty są darmowe i niezobowiązujące

{{steps[activeStep].description}}

Uwaga: Im więcej szczegółów podasz, tym oferty będą lepiej dopasowane.

Szukamy specjalistów dla Twojego Zapytania!

Wyszukujemy już dla Ciebie dostawców zgodnych z Twoim zapytaniem.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail {{form.user_data.email}} prośbę o potwierdzenie informacji.
Sprawdź swoją pocztę.

Korzystanie z naszego serwisu:
 •  100% darmowe i niezobowiązujące
 •  Brak obowiązku zamawiania

Dodaj załączniki

Dodaj zdjęcia lub projekt itp. Pomoże to firmom dopasować oferty specjalnie dla Ciebie.

Prosimy wybrać odpowiedź
Wstecz
Pomiń

Dołącz do firm oferujących {{trade.name}}

Czy na pewno chcesz zakończyć?
Utracisz wszystkie odpowiedzi.
Kontynuuj zapytanie
Przerwij zapytanie
Wybierz wersję uproszczoną.
Tylko pole opisu.

Wybór wykładziny do hotelu ze względu na funkcje pomieszczenia

Recepcja

W przypadku, gdy w budynku hotelowym znajduje się duży hall główny, w pierwszej kolejności warto stworzyć trzy strefy wejścia z użyciem wycieraczek obiektowych, których zadaniem będzie oczyszczanie obuwia gości z brudu i wilgoci. 

Te trzy strefy obejmują: przestrzeń znajdującą się przed budynkiem, przedsionek zlokalizowany tuż za wejściem oraz korytarz. Jeżeli właściciel hotelu je zastosuje, wówczas w recepcji śmiało można ułożyć wykładziny dywanowe o największej gramaturze (min. 1000 g/m2), obiektowej klasie użytkowej (min. 32) oraz wysokiej klasie trudnopalności (min. Cfl-s1). Natomiast jeśli przy wejściu do obiektu hotelowego zostały stworzone dwie strefy czyszczące (przed wejściem do budynku i zaraz za nim), wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie wykładzin LVT.

Wykładziny LVT (Luxury Vinyl Tiles) są to luksusowe płytki i panele winylowe, które imitują naturalne materiały, takie jak kamień i drewno. Wyróżnia je przede wszystkim zwiększona odporność na duże natężenie ruchu, a także na wilgoć czy kurz albo błoto wnoszone z zewnątrz budynku.

Pokoje w hotelach

Pobyt w hotelu zazwyczaj ma sprzyjać wypoczynkowi i regeneracji sił. Goście hotelowi najczęściej jednak skarżą się na hałas. Aby pozbyć się tego kłopotu, producenci wykładzin hotelowych oferują produkty niwelujące rozprzestrzenianie się hałasu. 

Wykładziny hotelowe mają bardzo wysoki poziom izolacji akustycznej. Za sprawą odpowiedniej wykładziny hotelowej możemy skutecznie zadbać o komfort i spokój gości, a także ograniczyć tzw. "efekt korytarza". Kierując się wyborem wykładziny do pokoi hotelowych, oprócz aspektu wizualnego, warto wziąć pod uwagę parametry tłumienia dźwięków. Nasz rekomendacje są następujące:

 • hotel 2-gwiazdkowy - tłumienie dźwięków na poziomie min. 24 dB
 • hotel 3-gwiazdkowy - tłumienie dźwięków na poziomie min. 27 dB
 • hotel 4-gwiazdkowy - tłumienie dźwięków na poziomie min. 28 dB
 • hotel 5-gwiazdkowy - tłumienie dźwięków na poziomie min. 30 dB

Warto mieć na uwadze również to, że wykładzina — poza doskonałymi właściwościami akustycznymi — w pierwszej kolejności powinna charakteryzować się wytrzymałością i bardzo dobrą jakością. 

Czym kierować się przy wyborze wykładziny 

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na takie kwestie, jak gramatura runa oraz klasa użytkowa, które również wpływają na uczucie komfortu użytkowników, a ostatecznie na ich opinię na temat danego obiektu. Przykładowe rekomendacje:

 • hotel 2-gwiazdkowy - gramatura min. 900g/m2, klasa użytkowa min. 32
 • hotel 3-gwiazdkowy - gramatura min. 1000g/m2, klasa użytkowa min. 32
 • hotel 4-gwiazdkowy - gramatura min. 1200g/m2, klasa użytkowa min. 32
 • hotel 5-gwiazdkowy - gramatura min. 1400g/m2, klasa użytkowa min. 32
   

Korytarz w hotelu

W korytarzach hotelowych najczęściej stosuje się wykładziny dywanowe welurowe, w linearne bądź geometryczne wzory. Tego typu rozwiązanie doskonale sprawdza się w długich i wąskich korytarzach. Coraz częściej jednak można zauważyć nowe trendy na rynku hotelarskim i odejście od klasycznych rozwiązań. Stawia się bowiem na oryginalność, wybierając uwspółcześnione, czasami nawet awangardowe rozwiązania. 

Bez względu jednak na to, jakie wzory czy kolory zostaną wybrane, pewne kwestie nie ulegają zmianie. Wykładziny znajdujące się w korytarzu i ciągach komunikacyjnych powinny być odporne na intensywne użytkowanie (zaraz po recepcji, jest to najbardziej eksploatowane miejsce), dobrze pochłaniające dźwięki, jednak też nie mogą być zbyt sprężyste, ponieważ utrudniałoby to jeżdżenie (walizki na kółkach, wózek dla dzieci, wózek inwalidzki).

W miejscach ogólnodostępnych, gdzie przemieszczają się hotelowi goście, najlepszym rozwiązaniem będzie poliamidowa wykładzina barwiona w masie. Wykładzinę, która składa się z włókien barwionych w masie, cechuje duża odporność kolorów, między innymi na takie czynniki, jak: intensywne użytkowanie, czyszczenie czy działanie promieni UV.  

Dodatkowo wykładzina poliamidowa, barwiona w masie, znacznie lepiej znosi działanie detergentów do jej czyszczenia, niż pozostałe rodzaje wykładzin.

Rekomendacje dla korytarzy

 • hotel 2-3 gwiazdkowy - gramatura min. 1000g/m2, klasa użytkowa 33
 • hotel 4-5 gwiazdkowy - gramatura min. 1200g/m2, klasa użytkowa 33

Kolorystyka i wzory

Hotele chcą oferować swoim gościom coraz bardziej spersonalizowaną obsługę, dbając przy tym, by zaciekawić swoich gości unikatowym charakterem wnętrza. Wszystko po to, aby zachęcić do korzystania z ich usług i wyróżniać się na tle konkurencji. Mając na względzie wystrój i estetykę, trzeba pamiętać, że wykładzina jest jednym z najważniejszych elementów. Nieodpowiednio dobrana może popsuć cały efekt wizualny.  

W ostatnim czasie bardzo modne okazały się być indywidualnie zaprojektowane wzory wykładzin, które pozwalają na zachowanie spójnej koncepcji aranżacyjnej. Stanowią tło oraz uzupełnienie mebli i innych elementów wyposażenia albo wręcz dominują nad nimi i przyciągają uwagę gości. Dlatego  coraz częściej wybierane są nowoczesne, awangardowe wzory. Nie rezygnuje się jednak z jednobarwnych wzorów, które dodają wyjątkowej elegancji luksusowemu wnętrza.

Możliwość indywidualnego projektu stwarza ogromne pole manewru i sprawia tym samym, że wykładziny są częstym znakiem rozpoznawczym hotelu. Trzeba być przy tym świadomym, że będą one służyły wiele lat, dlatego nie zawsze warto ślepo podążać za modą. Po pewnym czasie może się bowiem okazać, że stanie się ona przestarzałe. Pamiętajmy też, że w razie zastosowania jednolitych kolorów, w szczególności jasnych odcieni, trzeba będzie włożyć więcej wysiłku w ich czyszczenie.

Najczęściej stosowane wzory i kolory

Niezwykle trudno jest wybrać idealny wzór wykładziny do konkretnego pomieszczenia, mając tak szeroką ofertę produktową. Na rynku wykładzin hotelowych dostępnych jest kilkadziesiąt najpopularniejszych wzorów i kolorów, które charakteryzuje ponadczasowość i uniwersalność. 

To wykładziny, które mogą być stosowane w obiektach hotelowych o różnym standardzie, we wszystkich pomieszczeniach (pokojach, salach konferencyjnych) oraz w korytarzach i innych miejscach ze zwiększonym natężeniem ruchu. Możemy wyróżnić:

WYKŁADZINY GŁADKIE – nadają się do większości wnętrz, ponieważ stanowią uniwersalne tło dla każdego rodzaju mebli i motywów przewodnich. Dostępne są w podstawowych kolorach tj. różnych odcieniach szarości i beżu, a także w kolorze zieleni, bordo i w kolorze niebieskim. Wybór gładkich wykładzin dywanowych wpływa na to, że wnętrze jest harmonijne i uporządkowane. 

WYKŁADZINY MELANŻOWE — podobnie jak dywany gładkie, dobrze korespondują z wnętrzami urządzonymi w dowolnym stylu i kolorystyce, harmonijnie komponują się z różnymi meblami i motywami przewodnimi. Dostępne są w stonowanych wersjach (różne odcienie beżu lub szarości) oraz w wyrazistych połączeniach kolorystycznych. Ich niezaprzeczalnym atutem jest łatwość utrzymania ich w czystości, ponieważ ewentualne trwałe zabrudzenia, których nie jesteśmy w stanie usunąć za pomocą specjalistycznych preparatów, są zdecydowanie mniej widoczne na melanżowej wykładzinie niż na wykładzinie gładkiej lub w regularny wzór;

WYKŁADZINY W REGULARNY WZÓR — najpopularniejsze w obiektach hotelowych o wysokim standardzie są wykładziny w charakterystyczny wzór, który składa się z niewielkich kwadratów w kontrastowym kolorze (np. żółte lub złote na ciemnoniebieskim bądź bordowym tle). Podnoszą prestiż miejsca i dodają mu elegancji.  

Rodzaje wykładzin dla hoteli

Możemy wyróżnić wiele rodzajów i podrodzajów wykładzin różniących się od siebie materiałem, technologią wykonania i parametrami funkcjonalnymi. Są to:

WYKŁADZINY PĘTELKOWE

Cechują się supełkową strukturą włókna (skręconą lub nie). Włókno włosa (czyli runo wykładziny) wykonane jest na tkaninie, która połączona jest za pośrednictwem spoiwa z warstwą zasadniczego podkładu, który decyduje o przyleganiu do podłoża, sztywności i sprężystości wykładziny. Wykładziny pętelkowe sprawiają, że pomieszczenia stają się ciepłe i przytulne. Włosie często impregnuje się środkami zapobiegającymi przenikaniu kurzu i brudu w głąb runa. W hotelach tego typu rodzaj wykładzin najczęściej wykorzystywany jest w salach konferencyjnych czy na korytarzach. 

WYKŁADZINY IGŁOWANE

Dedykowane głównie do takich przestrzeni, jak korytarze, schody oraz do inne miejsca narażone na trudne warunki użytkowania. Wykonane są z włókien poliamidowych lub polipropylenowych, splątanych mechanicznie w procesie igłowania. W efekcie są to wyjątkowo mocne wykładziny o bardzo zwartej, ale elastycznej strukturze. To, co istotne, w ich strukturę nie wnika brud.  Ten rodzaj wykładziny ze względu na to, że jest mniej przyjemny w dotyku znajduje swoje zastosowanie w przedsionkach lub ciągach komunikacyjnych.

WYKŁADZINY WELUROWE

To jedne z najbardziej prestiżowych pokryć podłogowych. Wykładzina welurowa różni się od pętelkowej tym, że górna część pętelki jest cięta (strzyżona). Pętelki te mogą być tkane w postaci pojedynczych włókien lub posplatanych pęczków włókien. Struktura otrzymana podczas strzyżenia sprawia, że wykładzina welurowa staje się wyjątkowo odporna na intensywne użytkowanie. Wykładziny welurowe są często barwione na wskroś. Dlatego, pomimo eksploatacji prowadzącej do przetarć, jednolity kolor wykładzin utrzymuje się na dłużej. Wykładziny welurowe najczęściej wykorzystywane są w pokojach hotelowych bądź na korytarzach.

WYKŁADZINY DYWANOWE W PŁYTKACH

Płytki dywanowe można instalować bez użycia kleju. Dodatkowo są doskonałym rozwiązaniem, kiedy na przykład wykładzina ulegnie miejscowemu zniszczeniu. Wówczas wystarczy wymienić uszkodzoną płytkę, a nie całą wykładzinę w danym pomieszczeniu.  Najczęstszy wymiar płytek wynosi 50 cm x 50 cm, natomiast poliamidowa powierzchnia tekstylna może mieć strukturę welurową, pętelkową lub igłowaną. Włókna umieszczone są na podkładzie bitumicznym lub na kilku warstwach silnie sprasowanego PCW z wtopioną warstwą nietkanego włókna szklanego (Backing System - BS).

Materiał

Wykładziny obiektowe najczęściej wykonane są z takich materiałów, jak: poliamid, polipropylen i wełna. Poniżej poszczególne właściwości każdego z nich: 

POLIAMID — jest najczęściej stosowany. Wykładziny poliamidowe charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, są również łatwe do utrzymania w czystości; w zależności od wysokości runa i jego gęstości (gramatury) - mogą być twardsze lub bardzo miękkie (miękkie wykładziny stosuje się przede wszystkim w pokojach. Jednym minusem wykładzin dywanowych z poliamidu może być ich stosunkowo wysoka cena jednostkowa.

POLIPROPYLEN — rzadziej stosowany w obiektach hotelowych, głównie ze względu na atesty i przepisy przeciwpożarowe. Wykładziny dywanowe z polipropylenu cechują się wysoką trwałością i odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.  Ich niewątpliwym atutem jest niska cena oraz to, że są stosunkowo łatwe do utrzymania w czystości i odporne na działanie większości środków chemicznych;

WEŁNA — naturalny, niezwykle elegancki materiał. Tego typu wykładziny są stosowane najczęściej w renomowanych hotelach,, które mogą sobie pozwolić na stosunkowo częstą wymianę całej wykładziny. Warto nadmienić, że wełna gwarantuje doskonałą izolację termiczną i akustyczną, ale dość szybko płowieje i widoczne są na niej ślady użytkowania. Wełniane wykładziny dywanowe są stosunkowo drogie, co w połączeniu ze słabiej jakości parametrami sprawia, że są coraz rzadziej wykorzystywane w aranżacjach hotelowych.

Klasy trudnopalności wykładzin obiektowych

Klasy trudnopalności pomagają klasyfikować materiały zgodnie z ich odpornością na ogień. Przy każdej wykładzinie obiektowej zawsze podana jest jej klasa i zgodność z normą w zakresie trudnopalności.

Możemy wyróżnić dwie akceptowane klasy trudnopalności:

klasa trudnopalności Bfl-s1 – gdzie Bfl – oznacza klasę trudnopalności, a s1 – emisję dymu. Graniczny strumień ciepła w tej klasie to wartość, która jest dwa razy niższa, niż w klasie Cfl.  Natomiast klasy odporności ogniowej wyróżniamy od A do E, gdzie A jest najwyższa, a E najniższa. Bfl-s1 - to klasa najbezpieczniejsza w użytkowaniu klasa trudnopalności Cfl-s1 – jest to norma dopuszczalna do użytkowania. Cfl-s1 nie jest zalecana do zastosowania w ciągach komunikacyjnych, gdzie odporność ogniowa powinna być najwyższa.

Nie należy zatem stosować wykładzin obiektowych o takiej klasie ogniowej w biurowych ciągach komunikacyjnych, korytarzach hotelowych i innych pomieszczeniach, tworzących bezpośrednio drogę ewakuacyjną.

Kryteria wyboru wykładziny i dostawcy

Decydując się na wybór wykładziny, która będzie odpowiadać określonej przestrzeni, powinniśmy przede wszystkim sprecyzować swoje potrzeby, ustalić budżet i wybrać firmę, która pomoże nam zrealizować zlecenie. 

Warto wybrać rzetelnego dostawcę, który zaprojektuje najlepsze rozwiązanie, pomoże dobrać wykładziny do poszczególnych rodzajów pomieszczeń oraz ich liczby, przygotuje projekt i dopilnuje szybkiej realizacji zamówienia, ale też zadba o prawidłowy montaż i zapewnia serwis pogwarancyjny.

Przed rozpoczęciem współpracy warto także poprosić o referencje. Zalecane jest także to, by odwiedzić kilka pobliskich obiektów z listy referencyjnej i zapytać o przebieg współpracy z dystrybutorem w trakcie realizacji umowy, a także po jej zakończeniu. Wybierając odpowiednią wykładzinę, musimy też zapytać o to, w jakim czasie otrzymamy próbki interesującej nas wykładziny. 

Ta kwestia jest bardzo ważna, bo wtedy będziemy mieli pewność, że wybrane przez nas kolorystyka oraz wielkość wzorów będą takie, jaką zaplanowaliśmy. Niezwykle ważną kwestią jest ponadto informacja, czy w cenie zamówionej wykładziny uwzględniona została również jej tolerancja produkcyjna. Zazwyczaj stanowi ona dwa do 5%. dodatkowych kosztów ale o tym fakcie inwestorzy, że zazwyczaj dowiaduje się dopiero w końcowym etapie rozmów.  

Dowiedzmy się też, jaka będzie minimalna ilość zamówionych wykładziny. Jest to ważne w razie wymiany uszkodzeń starej lub kiedy trzeba ją zamówić np. tylko do jednego pokoju. Jeśli wcześniej nie zwrócimy na ten aspekt uwagi, to może się okazać, że kupując tanią wykładzinę (jedynie do wymiany w jednym pomieszczeniu), będziemy zmuszeni zamówić nawet 100 m kw. Istotną sprawą jest też kwestia wsparcia producenta i firmy sprzedającej, wówczas, gdy będziemy chcieli zastosować indywidualny wzór na zamówienie. 

Równie ważną kwestią jest także gwarancja, którą oferuje producent wykładziny. Im jest on dłuższa, tym większą mamy pewność co do tego, że w przyszłości będziemy mogli liczyć na wsparcie producenta trakcie wielu lat jej użytkowania.

Podsumowanie

Obecnie wybór dostępnych na rynku dywanów (oferujących bogactwo kolorów, wzorów, wielkości, kształtów) dedykowanych do obiektów hotelowych jest olbrzymi. Kierując się jednak powyższymi wytycznymi i wskazówkami, z pewnością każdy właściciel hotelu wybierze odpowiednią wykładzinę, która nie tylko będzie stanowić idealne wyposażenie aranżacji wnętrza, ale będzie przede wszystkim funkcjonalna.

Bezpłatnie wyślij zapytanie

Podaj jakich firm i ofert szukasz

Firmy złożą Ci oferty

Porównaj ceny i ważne parametry

Kupuj taniej i lepiej

Zyskaj korzystniejsze warunki zakupu

Wypełnij formularz i porównaj oferty firm

Jak działa nasz serwis

Wystarczy, że odpowiesz na kilka krótkich pytań, a odezwą się do Ciebie zainteresowani specjaliści z Twojej okolicy. Otrzymujesz konkurencyjne propozycje wykonania - oszczędzasz czas i pieniądze. Niczym nie ryzykujesz: wystawianie zleceń nic nie kosztuje.

Krok 1. Określasz jakiej usługi lub produktu szukasz

W tym celu wybierz i wypełnij krótki formularz i sprecyzuj swoje oczekiwania, co do usługi lub produktu, którego szukasz. Im więcej podasz nam szczegółów, tym precyzyjniejsze otrzymasz oferty w odpowiedzi na Twoje zapytanie.

Krok 2. Znajdź zainteresowanych Wykonawców i Dostawców

Zainteresowane firmy zapoznają się z treścią i wymaganiami Twojego zapytania. Przygotowują oferty handlowe i przekazują je bezpośrednio do Ciebie. Firmy będą kontaktował się z Tobą telefonicznie, emailem i za pośrednictwem naszego serwisu.

Krok 3. Otrzymujesz niezobowiązujące oferty

Porównujesz otrzymane oferty i po dokonaniu wyboru możesz zamówić usługę lub produkt u firmy, która najbardziej Ci odpowiada. Nasza usługa jest 100% darmowa i niezobowiązująca. Nie jesteś zobowiązany do zakupu.

{{trade.acquisition_initstep_title || trade.name}}

Odpowiedz na kilka pytań
Oferty są darmowe i niezobowiązujące

{{steps[activeStep].description}}

Uwaga: Im więcej szczegółów podasz, tym oferty będą lepiej dopasowane.

Szukamy specjalistów dla Twojego Zapytania!

Wyszukujemy już dla Ciebie dostawców zgodnych z Twoim zapytaniem.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail {{form.user_data.email}} prośbę o potwierdzenie informacji.
Sprawdź swoją pocztę.

Korzystanie z naszego serwisu:
 •  100% darmowe i niezobowiązujące
 •  Brak obowiązku zamawiania

Dodaj załączniki

Dodaj zdjęcia lub projekt itp. Pomoże to firmom dopasować oferty specjalnie dla Ciebie.

Prosimy wybrać odpowiedź
Wstecz
Pomiń

Dołącz do firm oferujących {{trade.name}}

Czy na pewno chcesz zakończyć?
Utracisz wszystkie odpowiedzi.
Kontynuuj zapytanie
Przerwij zapytanie
Wybierz wersję uproszczoną.
Tylko pole opisu.

Porównaj ceny i koszty

Szukasz cen, cenników, kosztów lub kosztorysu wykładzin hotelowych? A może interesuje Cię najtańsza oferta? Złóż zapytanie, a specjaliści od podłóg sami prześlą Ci wyceny.

Porady i opinie na temat wykładzin hotelowych

Już teraz wyślij zapytanie do profesjonalistów ze Zwiadowcy i poznaj najlepsze rozwiązania. Jeśli interesują Cię opinie na temat wykładzin hotelowych szukasz porad lub ofert skontaktuj się ze specjalistami w tej dziedzinie. Otrzymasz fachową pomoc oraz oferty.

Zainteresowane osoby skontaktują się z Tobą i przekażą potrzebne informacje. Serwis Zwiadowca jest bezpłatny, a usługa niezobowiązująca.

Spis treści
Posiadamy 113 zarejestrowanych firm
oferujących Wykładziny obiektowe
Zapytaj o ceny i koszty

Oferujesz Wykładziny obiektowe?

Załóż konto i pozyskuj nowych klientów.
Bezpłatnie zaprezentuj firmę i realizacje.