Tereny zielone w hotelach - idealne miejsce na relaks i rekreację
Otrzymaj kilka ofert od firm - Zaoszczędź do 30%
27 firm w tej kategorii
Zapytaj o ceny i koszty
 • Warszawa
 • Katowice
 • Wrocław
 • Poznań
 • Kraków
 • Gdańsk
 • Łódź
 • Szczecin
 • Bydgoszcz
 • Rzeszów
 • Lublin
 • Olsztyn
 • Zielona Góra
 • Kielce
 • Opole

Bezpłatnie wyślij zapytanie

Podaj jakich firm i ofert szukasz

Firmy złożą Ci oferty

Porównaj ceny i ważne parametry

Kupuj taniej i lepiej

Zyskaj korzystniejsze warunki zakupu

17.02.2024 | autor: Anita Skrzypek | PRZECZYTASZ W 4 minuty

Zielone otoczenie w hotelach - dlaczego jest tak ważne?

Przedsiębiorcy z branży hotelarskiej coraz bardziej skupiają się na właściwej ekspozycji oraz dbałości o otaczające ich obiekty zielone przestrzenie. Bez wątpienia, precyzyjne zaplanowanie ogrodów, wykorzystanie donic z roślinnością lub dekoracji w postaci skalniaków wpływa korzystnie na estetykę całego budynku.

Roślinność tworzy specyficzny mikroklimat, który nie tylko przyciąga gości, ale również pomaga im przetrwać w czasie upałów. Estetycznie i precyzyjnie zaprojektowana oraz utrzymywana zieleń zdecydowanie zwiększa wartość samego hotelu, świadcząc o zaangażowaniu właścicieli oraz osób zarządzających.

Projektowanie i dobór roślin

W kontekście właściwej pielęgnacji terenów zielonych wokół hotelu, kluczowe znaczenie ma właściwe dobór roślin. Wskazane jest zatrudnienie architekta krajobrazu lub doświadczonego ogrodnika, którzy będą w stanie dopasować właściwe rośliny do rodzaju gleby oraz nasłonecznienia. Odpowiednio dobrany dobór roślin ułatwi znacznie ich pielęgnację. Istotne jest również, aby roślinność była atrakcyjna przez cały rok. Celnym wyborem jest dobór roślin, które zakwitają w różnych miesiącach wiosny, lata i jesieni, a także dodanie do nich na przykład zimozielonych krzewów, które można dodatkowo ozdobić na święta. Dzięki temu przez cały rok na terenie obiektu będą się działy atrakcyjne rzeczy, co z pewnością uchroni przed nudą.

Przy projektowaniu ogrodów należy pamiętać, że poza estetyką roślin, ważne jest także zapewnienie odpowiedniego zapylania, co może mieć wpływ na wygląd roślin, a także na jakość zbiorów np. warzyw, które mogą być wykorzystywane przez hotelową kuchnię. Aby zapewnić właściwe zapylenie, warto rozważyć postawienie kilku domków dla owadów zapylających, co oprócz funkcjonalności, może być także atrakcją dla gości. Takie gotowe produkty można nabyć w sklepach budowlanych.

Trawnik hotelowy

Trawnik stanowi wizytówkę każdego hotelu i wymaga troskliwej opieki już od momentu siewu. Aby uzyskać odpowiednie efekty w przyszłości, kluczowe jest przygotowanie gruntów oraz właściwe dobranie nasion do rodzaju trawnika. Hotelowa trawa powinna być wytrzymała na ciągłe użytkowanie, zwłaszcza ta, która rośnie w pobliżu tarasów i placów zabaw. W przypadku dużych powierzchni trawnika zaleca się zastosowanie odpowiedniego systemu nawadniania, najlepiej inteligentnego, którego działanie można dostosować do warunków zewnętrznych, co minimalizuje potrzebę pracy ludzkiej. Zaleca się również uprzednie zainstalowanie siatek przeciw kretom. Osoby, które oczekują natychmiastowych efektów i mają większe środki finansowe na zagospodarowanie terenu, mogą zdecydować się na zastosowanie trawy z rolki.

Podstawowym założeniem pielęgnacji trawnika jest unikanie koszenia w godzinach popołudniowych. Skoszone źdźbła trawy są bardzo delikatne i wrażliwe na działanie słońca, które w krótkim czasie mogą spowodować powstanie brązowych i nieestetycznych plam. W okresach suszy nie należy przycinać trawnika zbyt krótko, gdyż zbyt niskie źdźbła zamiast być ozdobą, stają się problemem. Trawniki przycinane rzadziej, na których pozwala się roślinom wzrastać na wysokość nawet kilku centymetrów, radzą sobie lepiej. Wypalone źdźbła trawy nie odzyskają pierwotnego wyglądu, nawet jeśli są intensywnie podlewane.

Jakie inne opcje mamy zamiast trawnika? Jeśli trawnik nie służy wyłącznie do celów rekreacyjnych, a jedynie jako dekoracja, dobrym rozwiązaniem jest obsianie terenu łąką. Taki obszar wypełniony kwiatami i ziołami prezentuje się doskonale przez całą wiosnę i lato. Różnorodna roślinność może kwitnąć w różnych porach roku, a dzięki lepszemu magazynowaniu wody, przetrwa nawet najbardziej suche okresy.

ROZWÓJ BRANŻY OGRODNICZEJ

W pielęgnacji ogrodów hotelowych wykorzystuje się różne maszyny i urządzenia, w zależności od potrzeb i rozmiaru ogrodu.

 • Kosiarki - do koszenia trawy na trawnikach i innych obszarach.

 • Wykaszarki - do koszenia trawy na trudno dostępnych obszarach, takich jak skarpy, wokół drzew i krzewów, a także na krawężnikach.

 • Podkaszarki - do przycinania trawy wokół krawężników, murów, ścian i innych przeszkód.

 • Aeratory - do wertowania otworów w ziemi, co pomaga w utrzymaniu zdrowia trawnika poprzez poprawę przepływu powietrza i wody do korzeni trawy.

 • Glebogryzarki - do przygotowania ziemi przed sadzeniem roślin.

 • Odkurzacze liści - do usuwania opadłych liści i innych odpadków organicznych z trawnika i ogrodu.

 • Systemy nawadniające - do automatycznego nawadniania ogrodu, w tym trawników, rabat kwiatowych i krzewów.

 • Ciągniki ogrodowe - do przewożenia narzędzi, nawozów i innych materiałów po ogrodzie, a także do pociągania przyczep z narzędziami i innymi przedmiotami.

Tereny zielone w hotelach to nie tylko element dekoracyjny, ale również ważny aspekt funkcjonalności przestrzeni. 

 • Planowanie: Ważne jest, aby zaplanować przestrzeń zieloną w sposób funkcjonalny i estetyczny. Należy wziąć pod uwagę wielkość terenu, jego usytuowanie, warunki klimatyczne i potrzeby gości.

 • Dobór roślin: Wybór roślin powinien być dostosowany do wymagań klimatycznych i glebowych, a także do koncepcji ogólnego stylu wizualnego. Należy pamiętać, że rośliny powinny być łatwe w pielęgnacji i odporne na szkodniki i choroby.

 • Pielęgnacja: Tereny zielone wymagają regularnej pielęgnacji, takiej jak podlewanie, nawożenie, przycinanie i usuwanie chwastów. Ważne jest, aby dbać o rośliny, aby wyglądały zdrowo i estetycznie.

 • Ekologia: Warto zadbać o ekologię na terenach zielonych w hotelach. Można stosować m.in. naturalne nawozy, zbierać wodę deszczową do podlewania roślin, a także wykorzystywać odpady organiczne do produkcji kompostu.

 • Udogodnienia dla gości: Tereny zielone w hotelach mogą być również miejscem wypoczynku i rekreacji dla gości. Warto więc pomyśleć o udogodnieniach, takich jak ławki, altany, place zabaw dla dzieci czy siłownie na powietrzu.

Nawożenie terenów zielonych

Wciąż pojawia się na rynku coraz więcej specjalistycznych produktów przeznaczonych do pielęgnacji terenów zielonych. Dostępne są między innymi interwencyjne nawozy i różnego rodzaju preparaty dedykowane do odżywiania konkretnych grup roślin. Warto zdecydować się na wykorzystanie produktów pochodzących z tych samych linii, ponieważ w ten sposób wzajemnie zwiększą swoją skuteczność i uzupełnią się. Należy pamiętać, że w wielu przypadkach lepszej i tańsze jest zapobieganie chorobom roślin, niż ich późniejsze leczenie. Tyczy się to zwłaszcza inwazji szkodników.

Tereny zielone jako element kreowania wizerunku i reputacji hotelu

Jeśli planujemy rozległe tereny zielone lub po prostu zdajemy sobie sprawę z tego, że mogą być one wymagające w utrzymaniu, warto rozważyć zatrudnienie ogrodnika, którego zadaniem będzie wyłącznie codzienna troska o idealny wygląd rabat kwiatowych. Doświadczony pracownik poradzi sobie z różnorodnymi gatunkami roślin, właściwie je pielęgnując.

Troska o roślinność otaczającą hotel jest ważna przez cały rok, ponieważ zaniedbania w tej kwestii szybko stają się widoczne. Ważne jest, aby działać systematycznie i przemyślanie, wykonując odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne, takie jak właściwe podlewanie, przycinanie, nawożenie i przesadzanie. Często zdarza się, że żywopłot, trawnik czy rabatka są pierwszymi elementami hotelu, które zauważają goście zbliżający się do obiektu. Dlatego trzeba pamiętać o usuwaniu uschniętych, przekwitłych i nieatrakcyjnych roślin, aby tereny zielone wokół obiektu zawsze wyglądały schludnie i elegancko.

Projektowanie, utrzymanie zieleni w Zwiadowca

GGP Polska sp. z o.o.  Stiga GGP Polska sp. z o.o. Stiga
Narzędzia ogrodnicze
Założenie Firmy Stiga nastąpiło w 1934 roku. Celem firmy jest wyposażenie właścicieli ogrodów w pełną gamę urządzeń ułatwiających i uprzyjemniających im pracę. Naszym zadaniem jest zadbać, by Twój ogród był najpiękniejszy w całej okolicy, ale także dać Ci czas, byś móg...
Onegarden Paweł Przyłucki
Ekskluzywne meble ogrodowe
Meble do ogrodu i na taras
Duit Sp. z o.o. Duit Sp. z o.o.
ROBOTY KOSZĄCE, ROBOTY DO BASENÓW I OKIEN
Chcąc jak najlepiej realizować potrzeby naszych klientów, w trakcie ponad 19 letniego funkcjonowania na rynku ogrodów mocno rozwinęliśmy nasze usługi w kierunku inteligentnych systemów automatycznych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, poszerzaniu asortymentu (automatyka naw...
Husqvarna Poland Sp. z o.o. Husqvarna Poland Sp. z o.o.
Pielęgnacja i utrzymanie terenów zieleni.
Firma Husqvarna od wieków jest obecna na rynku skandynawskim, a od kilkunastu lat jest także na polskim rynku, jako producent profesjonalnych urządzeń do pielęgnacji terenów zieleni. Eksperci firmy stale monitorują potrzeby i gusta klientów w zakresie rozwiązań technologiczny...
RAGGIO RAGGIO
RAGGIO producent dekoracji z metalu i stali nierdzewnej.
RAGGIO to polska firma produkująca dekoracje z metalu.
Saramaca Exotic Plants Saramaca Exotic Plants
Rośliny egzotyczne
Saramaca Exotic Plants jest wyłącznym przedstawicielem hiszpańskiej firmy Mountochi S.L. specjalizującej się w imporcie roślin i drzew egzotycznych pochodzących z różnych zakątków Świata - Ameryki Południowej (Argentyna, Gujana), Afryki Północnej oraz kraj&oacu...
Zieleń Wokół Nas Teresa Lorenz Zieleń Wokół Nas Teresa Lorenz
Aranżacja Wnętrz, ogrody
Nazywam się Teresa Lorenz i zapraszam do odwiedzenia mojej firmy Zieleń Wokół Nas, która 15 lat działa na rynku polskim. Oferujemy Państwu pełen zakres usług związanych z projektowaniem i realizacją różnorodnych przestrzeni zielonych.
Inter-Flora sp. z o.o Inter-Flora sp. z o.o
Lider na rynku placów zabaw. Kompleksowe wykonastwo od indywidualnych projektów,
Od 14 lat zajmujemy się kompleksowym wykonawstwem placów zabaw, zrealizowaliśmy blisko 10 tys. inwestycji na terenie całego kraju.Od indywidualnego projektu, poprzez produkcję aż do realizacji, tak przedstawia się działalność firmy.Zapoznaj się z naszą nową marką ARCADIA, gdzie znajdziesz ...
Ellegance Sp. z o.o. Ellegance Sp. z o.o.
Systemy ogrodów zimowych
Ellegance nie jest klasyczną firmą okienną, która specjalizuje się w dostarczaniu okien, drzwi, itp. Głównym filarem naszej działalności są ogrody zimowe – ich projektowanie, produkcja oraz montaż. Dokładamy wszelkich starań, aby oferować Państwu niezawodne rozwiązania, dzięki...
Monpat Meble Monpat Meble
Meble biurowe, hotelowe i kuchenne
Naszym celem jest aby produkowane przez nas meble były nie tylko koniecznym uzupełnieniem wnętrza, ale stanowiły ich centralny punkt. Aby przykuwały uwagę swym niepowtarzalnym pięknem i ułatwiały codzienne czynności poprzez swą wyjątkową funkcjonalność.
Oferujesz rozwiązania dla rynku horeca?

Załóż konto i pozyskuj nowych klientów.
Bezpłatnie zaprezentuj firmę i realizacje.

Wypełnij formularz i porównaj oferty firm

Jak działa nasz serwis

Wystarczy, że odpowiesz na kilka krótkich pytań, a odezwą się do Ciebie zainteresowani specjaliści z Twojej okolicy. Otrzymujesz konkurencyjne propozycje wykonania - oszczędzasz czas i pieniądze. Niczym nie ryzykujesz: wystawianie zleceń nic nie kosztuje.

Krok 1. Określasz jakiej usługi lub produktu szukasz

W tym celu wybierz i wypełnij krótki formularz i sprecyzuj swoje oczekiwania, co do usługi lub produktu, którego szukasz. Im więcej podasz nam szczegółów, tym precyzyjniejsze otrzymasz oferty w odpowiedzi na Twoje zapytanie.

Krok 2. Znajdź zainteresowanych Wykonawców i Dostawców

Zainteresowane firmy zapoznają się z treścią i wymaganiami Twojego zapytania. Przygotowują oferty handlowe i przekazują je bezpośrednio do Ciebie. Firmy będą kontaktował się z Tobą telefonicznie, emailem i za pośrednictwem naszego serwisu.

Krok 3. Otrzymujesz niezobowiązujące oferty

Porównujesz otrzymane oferty i po dokonaniu wyboru możesz zamówić usługę lub produkt u firmy, która najbardziej Ci odpowiada. Nasza usługa jest 100% darmowa i niezobowiązująca. Nie jesteś zobowiązany do zakupu.

{{trade.acquisition_initstep_title || trade.name}}

Odpowiedz na kilka pytań
Oferty są darmowe i niezobowiązujące

{{steps[activeStep].description}}

Uwaga: Możesz podać dodatkowe uwagi

Szukamy specjalistów dla Twojego Zapytania!

Wyszukujemy już dla Ciebie dostawców zgodnych z Twoim zapytaniem.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail {{form.user_data.email}} prośbę o potwierdzenie informacji.
Sprawdź swoją pocztę.

Dodaj załączniki

Dodaj zdjęcia lub projekt itp. Pomoże to firmom dopasować oferty specjalnie dla Ciebie.

Prosimy wybrać odpowiedź
Wstecz
Pomiń

Dołącz do firm oferujących {{trade.name}}

Czy na pewno chcesz zakończyć?
Utracisz wszystkie odpowiedzi.
Kontynuuj zapytanie
Przerwij zapytanie
Wybierz wersję uproszczoną.
Tylko pole opisu.

Ułatwiamy wyszukiwanie firm, ofert, zleceń i nawiązywanie kontaktów.
Zaufało nam tysiące kupujących i dostawców:

Więcej poradników na podobny temat
17.02.2024Administrator

Infrastruktura i tereny zielone jako kluczowy element hotelu

Tereny zielone wokół hotelu to obszary, na których rosną rośliny, takie jak trawniki, krzewy, kwiaty, drzewa i inne rośliny ozdobne. Są one często zaprojektowane i pielęgnowane w celu...


Spis treści
Projektowanie, utrzymanie zieleni
Zapytaj o ceny i koszty

Oferujesz Projektowanie, utrzymanie zieleni?

Załóż konto i pozyskuj nowych klientów.
Bezpłatnie zaprezentuj firmę i realizacje.