Telewizja hotelowa. Dostawcy horeca 2022
Porównaj oferty 80 firm w kategorii System telewizji hotelowej
Zapytaj o ceny i koszty
 • Warszawa
 • Katowice
 • Wrocław
 • Poznań
 • Kraków
 • Gdańsk
 • Łódź
 • Szczecin
 • Bydgoszcz
 • Rzeszów
 • Lublin
 • Olsztyn
 • Zielona Góra
 • Kielce
 • Opole

Bezpłatnie wyślij zapytanie

Podaj jakich firm i ofert szukasz

Firmy złożą Ci oferty

Porównaj ceny i ważne parametry

Kupuj taniej i lepiej

Zyskaj korzystniejsze warunki zakupu

22.06.2022 | autor: Anita Wysocka | PRZECZYTASZ W 4 minuty

Wstęp

W XXI wieku telewizor nie służy już tylko do oglądania filmów. Dzięki możliwości podłączenia go do internetu umożliwia korzystanie z platform streamingowych, oferujących znacznie więcej niż zwykła telewizja.

Niemal identycznie wygląda to w przypadku telewizji hotelowej, która podobnie jak łatwy dostęp do hotelowego wi-fi, umila długi pobyt, a także służy do komunikacji z gośćmi, prezentowaniu im oferty hotelowej oraz przekazywaniu najważniejszych informacji.

Okazuje się, że telewizja hotelowa ma bardzo duży wpływ na zadowolenia klientów hotelu. Właśnie dlatego powinna zapewniać łatwy dostęp do szerokiej oferty kanałów dla gości z Polski i zagranicy.

Pierwszy kontakt gościa hotelu z systemem telewizji hotelowej ma miejsce w trakcie zameldowania. Telewizor wita go wtedy w ojczystym języku z imienia i nazwiska oraz może zaprezentować bieżące wiadomości ze świata bazując na informacji o narodowości gościa.

Telewizor umożliwia także zarządzanie całym pobytem - podgląd historii rachunku i hotelowej oferty, np. menu restauracji lub wykaz zabiegów w SPA, informuje o pogodzie oraz okolicznych atrakcjach. Dzięki dostępowi do internetu goście w pokojach mogą korzystać z serwisów streamingowych oraz oglądać filmy na YouTube. 

Polski rynek oferuje szeroki wybór systemów telewizji interaktywnej dla hoteli. Taka telewizja jest obecnie wpisana w standard hoteli cztero- i pięciogwiazdkowych. Interaktywną telewizję hotelową znajdziemy przede wszystkim w obiektach dużych międzynarodowych sieci, ale jest ona dostępna również dla małych obiektów.

Warto dodać, że telewizja hotelowa umożliwia odbiór oferty darmowych kanałów cyfrowej telewizji naziemnej w systemie DVB-T2. Rozwój telewizji hotelowej zakłada udostępnienie klientom kanałów nadawanych satelitarnie przez stację czołową. Są to specjalne odbiorniki sygnału, pozwalające transmitować go dalej, bezpośrednio do pokojów hotelowych.

Standard cyfrowy praktycznie całkowicie wyparł telewizję analogową. Obecnie możemy wyróżnić kilka sposobów przekazu cyfrowego sygnału telewizyjnego w hotelu. Są one uzależnione od rodzaju zastosowanych mediów.

 • W oparciu o standardową instalację antenową i kabel koncentryczny
 • Cyfrowy DVB-C (dla odbiorników z modułem DVB-C)
 • Cyfrowy DVB-T/T2 (dla odbiorników z modułem DVB-T/T2)
 • Cyfrowy DVB-S/S2 (umożliwiający bezpośredni dostęp do sygnału satelitarnego dla telewizorów wyposażonych w odbiornik satelitarny i multiswitch)
 • W oparciu o sieć komputerową LAN cyfrowy IPTV – dostępny dla telewizorów z modułem IPTV lub urządzeń Set-Top-Box.

Jaki wybrać sprzęt?

Wybierając telewizor hotelowy powinniśmy skupić się przede wszystkim na jakości. Najtańsze modele cechuje niestety wysoka awaryjność oraz dość kiepska jakość. Producenci renomowanego sprzętu zapewnią nam z kolei kompatybilność z systemami telewizji interaktywnej, autorskimi systemami telewizji hotelowej, a także profesjonalne wsparcie techniczne. Niektóre modele telewizorów hotelowych mogą być zdalnie programowane,  zarządzane i monitorowane z jednego serwera. Brak konieczności wchodzenia do poszczególnych pokoi ma tu niebagatelne znaczenie, zwłaszcza w dużych hotelach od dużym obłożeniu.

Jak odpowiednio dobrać ofertę programową?

Powinniśmy zadbać przede wszystkim o dostarczenie w ofercie programów dla gości z Polski jak i zagranicy. Oferta powinna być zróżnicowana pod każdym możliwym względem, aby wszyscy goście mogli znaleźć coś dla siebie. Warto przyjrzeć się specyfice gości oraz sezonowości hotelu i pamiętać, że od ilości programów zawsze ważniejsza będzie ich jakość. Należy pamiętać o uwzględnieniu wszelkich koniecznych opłat licencyjnych, zwłaszcza tych wykraczających poza abonament radiowo-telewizyjny (np. opłata dla stowarzyszenia skupiającego prawa artystów i wykonawców).

Jak zaprojektować system telewizji hotelowej?

Projekt telewizji hotelowej najlepiej powierzyć fachowcom. W działających już obiektach niezbędne będzie przeprowadzenie wizji lokalnej. Warto być otwartym na nowoczesne rozwiązania i nie zamykać sobie drogi rozwoju na etapie okablowania, dlatego pamiętajmy co warto zrobić przygotowując instalację telewizji hotelowej:

 • Przygotować połączenie światłowodowe dla potencjalnego operatora
 • Wyznaczyć na dachu miejsce na antenę satelitarną oraz antenę do telewizji naziemnej, tzw. pole antenowe
 • Zorganizować suche i odpowiednio klimatyzowane pomieszczenie na stację czołową hotelu i doprowadzić do niego światłowód jednomodowy, zasilanie i/lub wiązkę 10 kabli koncentrycznych z pola antenowego
 • Doprowadzić od ww. pomieszczenia kabel ethernetowy w przypadku transmisji sygnału multicast IP i/lub kabel koncentryczny w przypadku sygnału DVB-T, DVB-C, DVB-S do każdego punktu odbiorczego
 • Zainstalować odpowiednie urządzenia aktywne umożliwiające dystrybucję ww. rodzajów sygnału
 • Zapewnić stałe zasilanie telewizorów, które umożliwi monitoring zdalny (uruchamianie TV po włożeniu karty może wpływać na awaryjność zasilaczy)

Słowniczek pojęć

Stacja czołowa

Stacja czołowa (z ang. headend) to centralny punkt instalacji telewizyjnej, odpowiadający za dystrybucję sygnału. Składa się z odbiornika sygnału satelitarnego, naziemnego i kablowego, modulatorów sygnału oraz systemów dostępu i innych urządzeń służących do dystrybucji obrazu i dźwięku.

Obecnie stacje czołowe to swego rodzaju serwery usług telekomunikacyjnych, pozwalające na przesyłanie sygnału telewizyjnego, radiowego, telefonicznego a także internetowego.

Jaką stację czołową wybrać?

Na rynku dostępny jest szeroki wybór stacji czołowych, mamy więc możliwość wyboru nie tylko spośród różnych producentów, ale także spośród różnych konstrukcji. Stacje czołowe to najczęściej konstrukcje zamknięte, umożliwiające odbiór programów technologią DVB-T z czterech transponderów. Myśląc o rozwinięciu naszej oferty programowej, musimy zdecydować się wówczas na zakup kolejnego urządzenia. Dlatego najlepiej wybrać którąś z modułowych stacji czołowych, która w miarę rosnących potrzeb hotelu ułatwi późniejszą rozbudowę.

80 firm w kategorii System telewizji hotelowej w Zwiadowca

abiLine Polska sp. z o.o.sp.j. abiLine Polska sp. z o.o.sp.j.
Kontrola dostępu/Automatyka hotelowa/Akustyka
Stawiamy na bezpieczeństwo. Jesteśmy firmą z 20-sto letnim doświadczeniem na rynku HoReCa. Wyposażyliśmy już setki obiektów w Polsce i zagranicą. Jako bezpośredni importer i producent urządzeń dla rynku HoReCa gwarantujemy wysoką jakość za korzystną cenę oraz serwis i ciągłość utrzymania oferty!
HTV Polska HTV Polska
HTV Polska profesjonalna firma specjalizująca się w doradztwie i budowie systemów telewizji hotelowej w zakresie: - Pole antenowe - Budowa i konfiguracja stacji czołowej - Sprzedaż i montaż telewizorów hotelowych - Serwis instalacji antenowo telewizyjnej
Neosystem Sp. z o.o. Neosystem Sp. z o.o.
Systemy telewizji hotelowej , Telewizory Hotelowe , Monitory , Infokioski
NEOSYSTEM to lider wśród dostawców telewizji hotelowej, uzdrowiskowej i szpitalnej. Oferujemy niezawodną, kompleksową i nowoczesną telewizję, Internet i usługi multimedialne dla obiektów.
VITPOL Rozwiązania dla Hoteli VITPOL Rozwiązania dla Hoteli
Rozwiązania dla hoteli
Firma VITPOL, została założona w 1999 roku i od tego czasu uczestniczyła w realizacjach wielu tematów związanych z dostawą oraz uruchamianiem rozwiązań dla hoteli. Od początku swojej działalności, stawiamy na najwyższy profesjonalizm zarówno naszych usług, jak też oferowanych produktów.
InHotel InHotel
Telewizory hotelowe, zamki hotelowe na kartę, minibary, sejfy...
Specjalizujemy się w dostarczaniu oraz konfigurowaniu systemów hotelowych. Mamy do zaoferowania kompleksowe rozwiązania oraz wyposażenie dla hoteli, pensjonatów i biur.
MME - Media Management Europe MME - Media Management Europe
Licencje na kanały telewizyjne
Media Management Europe oferuje bogaty wybór najpopularniejszych światowych kanałów telewizyjnych. Nasza oferta skierowana jest do obiektów hotelowych, restauracyjnych, rekreacyjno-sportowych itp.
AJ Plus Jerzy Pajewski AJ Plus Jerzy Pajewski
Kompleksowe rozwiązania IT dla branży HORECA, ERP, kasy fiskalne, sprzęt IT
AJ Plus z siedzibą w Krakowie powstała w 1997 roku. Specjalizujemy się w markowym sprzęcie IT, systemach klasy ERP, rozwiązaniach dla branży hotelarsko – gastronomicznej Horeca i medycyny. Dystrybuujemy i prowadzimy sprzedaż markowego sprzętu komputerowego i peryferiów na terenie całej Pols
HOX Sp. z o.o. HOX Sp. z o.o.
Monitory profesjonalne i interaktywne
Jesteśmy firmą zajmującą się sprzedażą monitorów profesjonalnych i interaktywnych.
PHU BMS SP J Z Bielecki
RTV, AGD, Meble, oświetlenie, komputery, urządzenia gastronomiczne
Sklep „BMS”, znajdujący się na ulicy Staszica w Kwidzynie od ponad 25 lat dostarcza sprzęt do Państwa domów. Lodówki, pralki, zmywarki, telewizory, systemy HI- FI, meble i oświetlenie znanych i sprawdzonych producentów.
Lechpol Electronics Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. Lechpol Electronics Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.
Systemy elektroniczne rtv, telewizory hotelowe
Firma LECHPOL powstała w 1990 roku. Wówczas na małą skalę rozpoczęliśmy import i dystrybucję urządzeń, podzespołów i części elektronicznych. Z roku na rok rozbudowujemy firmę i jej magazyny, zatrudniamy coraz większą liczbę osób, poszerzamy asortyment oferowanych towarów, wprowadzamy nowe marki.
Oferujesz rozwiązania dla rynku horeca?

Załóż konto i pozyskuj nowych klientów.
Bezpłatnie zaprezentuj firmę i realizacje.

Bezpłatnie wyślij zapytanie

Podaj jakich firm i ofert szukasz

Firmy złożą Ci oferty

Porównaj ceny i ważne parametry

Kupuj taniej i lepiej

Zyskaj korzystniejsze warunki zakupu

Wypełnij formularz i porównaj oferty firm

Jak działa nasz serwis

Wystarczy, że odpowiesz na kilka krótkich pytań, a odezwą się do Ciebie zainteresowani specjaliści z Twojej okolicy. Otrzymujesz konkurencyjne propozycje wykonania - oszczędzasz czas i pieniądze. Niczym nie ryzykujesz: wystawianie zleceń nic nie kosztuje.

Krok 1. Określasz jakiej usługi lub produktu szukasz

W tym celu wybierz i wypełnij krótki formularz i sprecyzuj swoje oczekiwania, co do usługi lub produktu, którego szukasz. Im więcej podasz nam szczegółów, tym precyzyjniejsze otrzymasz oferty w odpowiedzi na Twoje zapytanie.

Krok 2. Znajdź zainteresowanych Wykonawców i Dostawców

Zainteresowane firmy zapoznają się z treścią i wymaganiami Twojego zapytania. Przygotowują oferty handlowe i przekazują je bezpośrednio do Ciebie. Firmy będą kontaktował się z Tobą telefonicznie, emailem i za pośrednictwem naszego serwisu.

Krok 3. Otrzymujesz niezobowiązujące oferty

Porównujesz otrzymane oferty i po dokonaniu wyboru możesz zamówić usługę lub produkt u firmy, która najbardziej Ci odpowiada. Nasza usługa jest 100% darmowa i niezobowiązująca. Nie jesteś zobowiązany do zakupu.

{{trade.acquisition_initstep_title || trade.name}}

Odpowiedz na kilka pytań
Oferty są darmowe i niezobowiązujące

{{steps[activeStep].description}}

Uwaga: Im więcej szczegółów podasz, tym oferty będą lepiej dopasowane.

Szukamy specjalistów dla Twojego Zapytania!

Wyszukujemy już dla Ciebie dostawców zgodnych z Twoim zapytaniem.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail {{form.user_data.email}} prośbę o potwierdzenie informacji.
Sprawdź swoją pocztę.

Korzystanie z naszego serwisu:
 •  100% darmowe i niezobowiązujące
 •  Brak obowiązku zamawiania

Dodaj załączniki

Dodaj zdjęcia lub projekt itp. Pomoże to firmom dopasować oferty specjalnie dla Ciebie.

Prosimy wybrać odpowiedź
Wstecz
Pomiń

Dołącz do firm oferujących {{trade.name}}

Czy na pewno chcesz zakończyć?
Utracisz wszystkie odpowiedzi.
Kontynuuj zapytanie
Przerwij zapytanie
Wybierz wersję uproszczoną.
Tylko pole opisu.
Spis treści
Posiadamy 80 zarejestrowanych firm
oferujących System telewizji hotelowej
Zapytaj o ceny i koszty

Oferujesz System telewizji hotelowej?

Załóż konto i pozyskuj nowych klientów.
Bezpłatnie zaprezentuj firmę i realizacje.