Pompy ciepła, Fotowoltaika dla hoteli
Otrzymaj kilka ofert od firm - Zaoszczędź do 30%
136 firm w tej kategorii
Zapytaj o ceny i koszty
 • Warszawa
 • Katowice
 • Wrocław
 • Poznań
 • Kraków
 • Gdańsk
 • Łódź
 • Szczecin
 • Bydgoszcz
 • Rzeszów
 • Lublin
 • Olsztyn
 • Zielona Góra
 • Kielce
 • Opole

Bezpłatnie wyślij zapytanie

Podaj jakich firm i ofert szukasz

Firmy złożą Ci oferty

Porównaj ceny i ważne parametry

Kupuj taniej i lepiej

Zyskaj korzystniejsze warunki zakupu

16.01.2024 | autor: Artur Nowak | PRZECZYTASZ W 4 minuty

Sposoby na zmniejszenie wydatków w hotelu i pensjonacie

W fazie kreowania obiektu hotelowego, architekci i projektanci branżowi rozważają kwestie stosowania źródeł energii odnawialnej w budynku. Takie rozwiązania wpływają na redukcję kosztów eksploatacyjnych oraz zwiększają prestiż ekologiczny nieruchomości.

Koszty zużywanej energii są największą pozycją po stronie wydatków większości przedsiębiorstw hotelarskich, tuż po kosztach zatrudnienia personelu. Z tego powodu, takie obiekty wymagają szczegółowej analizy pod kątem wykorzystywanej energii.

W tym przypadku mówimy o kosztach związanych z ogrzewaniem i chłodzeniem budynku, przygotowaniem ciepłej wody użytkowej, ciepłem technologicznym oraz zużyciem energii elektrycznej. W celu minimalizacji przyszłych kosztów nieruchomości hotelowej, warto ograniczyć je na etapie projektowania, gdzie możliwe jest planowanie i przeprowadzanie analizy opłacalności poszczególnych rozwiązań instalacyjnych.

Pompy ciepła dla hoteli

Pompy ciepła jako urządzenia korzystające z odnawialnych źródeł energii, zyskują na popularności w budownictwie hotelowym z każdym rokiem. Jest to spowodowane wzrostem konkurencji na rynku, niższymi cenami tych urządzeń oraz rosnącą świadomością ekologiczną wśród hotelarzy. Pompy ciepła są skuteczne w przypadku, gdy mają służyć do produkcji niskotemperaturowego czynnika grzewczego, co skłania projektantów do realizacji w obiekcie ogrzewania płaszczyznowego, takiego jak np. ogrzewanie podłogowe, projektowania niskotemperaturowych grzejników oraz nagrzewnic wentylacyjnych przystosowanych do takiego czynnika. Ponadto, pompy ciepła mogą pracować również jako hybrydowe źródło ciepła, na przykład w okresie letnim lub przejściowym, do przygotowania ciepłej wody użytkowej lub ciepła technologicznego.

Gruntowe pompy ciepła charakteryzują się stabilną mocą grzewczą przez cały rok, co stanowi ich przewagę nad pompami powietrznymi. Niemniej jednak, ich montaż wymaga większych nakładów inwestycyjnych związanych z wykonaniem odwiertów pionowych lub zastosowaniem wymiennika poziomego. Z kolei pompy powietrzne w sezonie zimowym mają niższą sprawność grzewczą, w związku z czym ich pracę wspomagają wbudowane grzałki elektryczne. Aby utrzymać stabilną moc grzewczą, pompy te pracują w kaskadzie, co pozwala na dostarczenie odpowiedniej mocy grzewczej dla budynku hotelowego w okresie zimowym.

Mówiąc o zastosowaniu ekologicznych źródeł energii do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, istnieje możliwość zastosowania instalacji solarnych składających się z paneli słonecznych. Dzięki temu w okresie letnim oraz przejściowym można zrezygnować z korzystania z głównego źródła ciepła. Wymaga to jednak odpowiedniej liczby paneli słonecznych na połaci dachowej, przede wszystkim na stronie południowej. Nie należy również pomijać ważnej funkcji właściwej izolacji takiego obiektu. Przyczyną wysokich kosztów ogrzewania jest często niewłaściwa izolacja przegród zewnętrznych.

Pompy ciepła to coraz popularniejsze rozwiązanie w branży hotelarskiej jako źródło energii do ogrzewania budynków. 

 • Oszczędność energii i kosztów - pompy ciepła wykorzystują energię z otoczenia (np. powietrza, wody) do produkcji ciepła, co pozwala na znaczne ograniczenie kosztów związanych z ogrzewaniem budynku.

 • Niskie koszty eksploatacyjne - pompy ciepła wymagają niewielkiej ilości energii do pracy i mają długi czas eksploatacji, co przekłada się na niższe koszty utrzymania i serwisowania urządzenia.

 • Ekologiczność - pompy ciepła nie emitują dwutlenku węgla ani innych szkodliwych gazów, co pozwala na zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery i ograniczenie wpływu hotelu na środowisko naturalne.

 • Komfort dla gości - pompy ciepła pozwalają na uzyskanie stałej, przyjemnej temperatury w pokojach hotelowych, co przekłada się na wygodę i komfort pobytu dla gości.

 • Możliwość zastosowania w różnych warunkach - pompy ciepła mogą być stosowane zarówno w nowych, jak i w istniejących budynkach, a także w różnych warunkach klimatycznych, dzięki czemu są uniwersalnym rozwiązaniem.

INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA

Badania kosztów zużycia energii w obiektach hotelowych wykazują, że największy wpływ na koszty ma ogrzewanie budynku, a w drugiej kolejności wykorzystanie energii elektrycznej do oświetlenia, urządzeń gastronomicznych oraz nagrzewnic elektrycznych. Aby zmniejszyć koszty energii elektrycznej w takich obiektach, warto rozważyć instalację paneli fotowoltaicznych, umieszczonych na dachu budynku lub na ziemi. Taka instalacja jest w pełni bezobsługowa i pozwala na wyprodukowanie odpowiedniej ilości mocy elektrycznej, która może częściowo zaspokoić bieżące zapotrzebowanie na energię.

Nadwyżki energii elektrycznej, którą wyprodukujemy w toku uzytkowania instalacji fotowoltaicznej, można łatwo przekazać do sieci elektroenergetycznej, którą może pełnić rolę magazynu o sprawności 70 lub 80%. Taka instalacja z powodzeniem może być stosowana w przypadku rosnącej liczby samochodów elektrycznych. Obiekty hotelowe coraz częściej montują stacje ładowania pojazdów elektrycznych, które są usytuowane w pobliżu miejsc parkingowych przeznaczonych dla gości.

Zastosowanie i montaż instalacji fotowoltaicznej w hotelu może przynieść wiele korzyści, w tym:

 • Oszczędności finansowe: Dzięki wykorzystaniu energii słonecznej jako źródła energii elektrycznej, hotel może obniżyć koszty energii elektrycznej i zmniejszyć swoje wydatki na rachunki za energię.

 • Zwiększenie niezależności energetycznej: Instalacja fotowoltaiczna umożliwia hotelowi produkowanie własnej energii elektrycznej i zminimalizowanie zależności od dostawców energii elektrycznej.

 • Zwiększenie wartości nieruchomości: Posiadanie instalacji fotowoltaicznej może zwiększyć wartość nieruchomości hotelowej i przyciągnąć bardziej świadomych ekologicznie klientów.

 • Ekologia i ochrona środowiska: Instalacja fotowoltaiczna pomaga w redukcji emisji dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń powietrza, co pozytywnie wpływa na środowisko.

  Wizerunek hotelu: Hotel, który korzysta z energii odnawialnej, zyskuje reputację jako firma dbająca o środowisko i przyciąga klientów, którzy cenią sobie zieloną politykę hotelu.

Pompy ciepła w Zwiadowca

Działalność związaną z odnawialnymi źródłami energii rozpoczęliśmy w 2011 roku. Misją firmy jest kompleksowa obsługa klientów w zakresie doradztwa, sprzedaży i wykonania instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, ładowarek elektrycznych oraz folii grzewczych. Stawiamy na sprawdzone i...
WIGO GĄSIOROWSKI WIGO GĄSIOROWSKI
Wyposażenie Rynku HoReCa
Firma WIGO GĄSIOROWSKI jest obecna na rynku od 1994 roku. W ciągu całego okresu swojej działalności dbamy o najwyższą jakość świadczonych usług. Dzięki bogatej wiedzy i doświadczeniu jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom profesjonalną obsługę oraz konkurencyjne ceny.
Onninen Sp. z o.o.
Technika sanitarna
Firma Onninen została założona w 1913 roku. W swojej długiej historii zawsze była firmą rodzinną. Rodzina założyciela nadal aktywnie uczestniczy w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Już w latach 30. i 40. Onninen osiągnął na rodzimym rynku pozycję liczącego się hurtowego dostawcy w branży technicznej...
INVENA S.A
Armatura grzewcza i sanitarna
INVENA S.A. została założona w 1992 przez słynnego polskiego polarnika i podróżnika Marka Kamińskiego. Firma zajmuje się dystrybucją (sprzedaż hurtowa) armatury i urządzeń przeznaczonych do wewnętrznych instalacji grzewczych i sanitarnych. Działalność firmy obejmuje: import i produkcję ar...
MARAX Import - Export MARAX Import - Export
Technologia grzewcza, klimatyzacje i elektroniczne deski WC z funkcją bidetu
MARAX Import-Export to firma działająca już od 1990 roku. Jesteśmy przedstawicielem w Polsce kilku producentów koreańskich. Nasz import to m.in. elektroniczne bidety XIME (www.xime.pl), nagrzewnice olejowe KERONA (www.kerona.pl), nagrzewnice olejowe XARAM Energy (www.xaram.pl) oraz Tiger King .
Grast & MTB Sp. z o.o. Grast & MTB Sp. z o.o.
Technika grzewcza i sanitarna, wyposażenie łazienek
Grast & MTB specjalizuje się w sprzedaży hurtowej produktów z zakresu techniki grzewczej, sanitarnej i instalacyjnej, płytek ceramicznych oraz produktów marki Red, Blue, Base.
Włącz zielone Ineron jest odpowiedzią na Twoje potrzeby. Używamy innowacyjnych technologii, by obniżyć Twoje rachunki za prąd.
MARKA DE DIETRICH Logo De Dietrich, symbol jakości od 1778 roku jest najstarszym znanym znakiem przemysłowym. Róg łowiecki został połączony z nazwą firmy na pamiątkę dekretu wydanego przez Króla Ludwika XVI, mającego na celu zabezpieczenie wyrobów firmy De Dietrich przed ich ...
Jesteśmy pionierem w rozwiązywaniu światowych problemów związanych z wodą i klimatem oraz poprawiamy jakość życia ludzi. Wiadomości i media Otrzymuj najnowsze aktualizacje i historie ze świata Grundfos. Jeśli masz jakieś pytania, chętnie pomożemy, a dzienni...
Agregaty chłodnicze W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroki asortyment agregatów skraplających renomowanych producentów, o uznanej jakości. Produkty dostępne w aktualnej ofercie "od ręki" lub w krótkim terminie sprowadzenia na zamówienie. Produkty w obudowie lub b...
Oferujesz rozwiązania dla rynku horeca?

Załóż konto i pozyskuj nowych klientów.
Bezpłatnie zaprezentuj firmę i realizacje.

Wypełnij formularz i porównaj oferty firm

Jak działa nasz serwis

Wystarczy, że odpowiesz na kilka krótkich pytań, a odezwą się do Ciebie zainteresowani specjaliści z Twojej okolicy. Otrzymujesz konkurencyjne propozycje wykonania - oszczędzasz czas i pieniądze. Niczym nie ryzykujesz: wystawianie zleceń nic nie kosztuje.

Krok 1. Określasz jakiej usługi lub produktu szukasz

W tym celu wybierz i wypełnij krótki formularz i sprecyzuj swoje oczekiwania, co do usługi lub produktu, którego szukasz. Im więcej podasz nam szczegółów, tym precyzyjniejsze otrzymasz oferty w odpowiedzi na Twoje zapytanie.

Krok 2. Znajdź zainteresowanych Wykonawców i Dostawców

Zainteresowane firmy zapoznają się z treścią i wymaganiami Twojego zapytania. Przygotowują oferty handlowe i przekazują je bezpośrednio do Ciebie. Firmy będą kontaktował się z Tobą telefonicznie, emailem i za pośrednictwem naszego serwisu.

Krok 3. Otrzymujesz niezobowiązujące oferty

Porównujesz otrzymane oferty i po dokonaniu wyboru możesz zamówić usługę lub produkt u firmy, która najbardziej Ci odpowiada. Nasza usługa jest 100% darmowa i niezobowiązująca. Nie jesteś zobowiązany do zakupu.

{{trade.acquisition_initstep_title || trade.name}}

Odpowiedz na kilka pytań
Oferty są darmowe i niezobowiązujące

{{steps[activeStep].description}}

Uwaga: Możesz podać dodatkowe uwagi

Szukamy specjalistów dla Twojego Zapytania!

Wyszukujemy już dla Ciebie dostawców zgodnych z Twoim zapytaniem.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail {{form.user_data.email}} prośbę o potwierdzenie informacji.
Sprawdź swoją pocztę.

Dodaj załączniki

Dodaj zdjęcia lub projekt itp. Pomoże to firmom dopasować oferty specjalnie dla Ciebie.

Prosimy wybrać odpowiedź
Wstecz
Pomiń

Dołącz do firm oferujących {{trade.name}}

Czy na pewno chcesz zakończyć?
Utracisz wszystkie odpowiedzi.
Kontynuuj zapytanie
Przerwij zapytanie
Wybierz wersję uproszczoną.
Tylko pole opisu.

Ułatwiamy wyszukiwanie firm, ofert, zleceń i nawiązywanie kontaktów.
Zaufało nam tysiące kupujących i dostawców:

Więcej poradników na podobny temat
30.04.2024Anita Skrzypek

Pompy ciepła: Najlepsze Oferty Specjalistów w 2024 roku

Pompa ciepła to urządzenie, które przenosi ciepło z otoczenia do wnętrza budynku, korzystając z powietrza zewnętrznego, gruntu lub wody, nawet gdy temperatury są niskie lub ujemne. Jest to m...


26.04.2024Roman Polko

Jak działa Pompa Ciepła Powietrze-Woda: zastosowanie w nowych i istniejących budynkach

Pompa ciepła to nowoczesne urządzenie, które efektywnie ogrzewa budynek oraz zapewnia ciepłą wodę użytkową, zużywając stosunkowo mało energii elektrycznej. Jest to możliwe dzięki wykorzystan...


27.04.2024Anita Skrzypek

Jak właściwie dobrać pompę ciepła i obliczyć zapotrzebowanie na ciepło dla budynku?

Dobór odpowiedniej pompy ciepła oraz precyzyjne obliczenie zapotrzebowania na ciepło w budynku są kluczowe dla zapewnienia efektywności energetycznej i komfortu cieplnego. Pierwszym krokiem ...


27.04.2024Agata Sitek

Dobór Pompy Ciepła: Systemy Monowalentne vs Biwalentne

Wybór odpowiedniego typu pompy ciepła to kluczowa decyzja, która wpływa zarówno na efektywność energetyczną, jak i komfort cieplny w domu. Aby dokonać najlepszego wyboru, konie...


27.04.2024Agata Sitek

Porównanie Pompy Ciepła Monoblok i Split: Która Opcja Jest Lepsza?

Jest to pytanie, które często pojawia się podczas decyzji o wyborze odpowiedniego typu pompy ciepła dla domu czy budynku. Obie konstrukcje różnią się znacząco, co wpływa na ich funkcj...


27.04.2024Agata Sitek

Jaką Moc Powinna Mieć Pompa Ciepła? Dobór Optymalnej Mocy Urządzenia.

Bez względu na to, czy jesteś w trakcie budowy nowego domu, czy planujesz gruntowny remont istniejącej nieruchomości, instalacja pompy ciepła może być doskonałym sposobem na zwiększenie efektywnośc...


Spis treści
Pompy ciepła
Zapytaj o ceny i koszty

Oferujesz Pompy ciepła?

Załóż konto i pozyskuj nowych klientów.
Bezpłatnie zaprezentuj firmę i realizacje.