Materace hotelowe. Producenci materacy 2022
Porównaj oferty 340 firm w kategorii Materace hotelowe
Zapytaj o ceny i koszty
 • Warszawa
 • Katowice
 • Wrocław
 • Poznań
 • Kraków
 • Gdańsk
 • Łódź
 • Szczecin
 • Bydgoszcz
 • Rzeszów
 • Lublin
 • Olsztyn
 • Zielona Góra
 • Kielce
 • Opole

Bezpłatnie wyślij zapytanie

Podaj jakich firm i ofert szukasz

Firmy złożą Ci oferty

Porównaj ceny i ważne parametry

Kupuj taniej i lepiej

Zyskaj korzystniejsze warunki zakupu

12.06.2022 | autor: Bożena Niedzielska | PRZECZYTASZ W 5 minut

Materace hotelowe - jaki typ wybrać?

Materace hotelowe – postaw na komfort i wytrzymałość

Jak wiadomo, jednym z najważniejszych aspektów, decydujących o ocenie danego hotelu, jest komfort snu i to właśnie materace hotelowe są odpowiedzialne w największym stopniu za relaks i odpoczynek Twoich gości. Na tym elemencie wyposażenia pokoju nie należy oszczędzać, ponieważ jeśli łóżko jest niewygodne, to z całą pewnością, gość już nie wróci więcej do hotelu, ani nie poleci go nikomu. Na co zwrócić uwagę wybierając materac hotelowy? Co jest ważne podczas wyboru materacy hotelowych? Zapraszamy do lektury poniższego tekstu.

O czym warto pamiętać wybierając materac hotelowy

Wybierając odpowiedni materac hotelowy, należy przede wszystkim pamiętać o tym, by zaspokoić komfort wszystkich gości. Istotne jest jednak to, że goście hotelowi różnią się między sobą wzrostem, wagą, budową czy także pozycją podczas snu. Dlatego powinniśmy wybierać materace uniwersalne, ale też takie, których konstrukcje i użyte komponenty zapewniają wygodną i zdrową pozycję podczas snu. 

Zanim zdecydujemy się na zakup materaca, musimy wziąć pod uwagę jeszcze takie czynniki, jak: gwarancja, solidność i profesjonalność wykonania, serwis przed- i po sprzedażowy, trwałość komponentów, elastyczność producenta (czyli możliwość dopasowania produktu do wymagań projektu), oraz wszelkie posiadane atesty i certyfikaty.

340 firm w kategorii Materace hotelowe w Zwiadowca

Polano Meble Polano Meble
MEBLE DO RESTAURACJI, HOTELI , PENSJONATÓW...
Jesteśmy producentem mebli drewnianych z Małopolski o 20-letnim doświadczeniu. Zajmujemy się kompleksową realizacją inwestycji w zakresie wyposażania wnętrz hotelowych i gastronomicznych na terenie CAŁEJ POLSKI. Zapewniamy profesjonalne doradztwo, pomiar, terminowe wykonanie, własny transport.
Gladius Gladius
Meble hotelowe
Firma GLADIUS, specjalizuje się w kompleksowym wyposażaniu wnętrz hoteli, pensjonatów, domów wczasowych, moteli, ośrodków szkoleniowych, sanatoriów itp. Działalność firmy obejmuje pełne wyposażenie jednostek mieszkalnych oraz części ogólnodostępnych.
Paged Meble S.A. Paged Meble S.A.
Meble najwyższej jakości
Paged Meble S.A. to najwyższej jakości meble w okleinach naturalnych oraz meble z litego drewna. Posiadamy zakład do produkcji mebli skrzyniowych w okleinie naturalnej, który jest jednym z największych tego rodzaju nie tylko w Polsce, ale i w Europie.
Furnimeb Furnimeb
Producent mebli
Początki firmy Furnimeb sięgają 1985 roku. Wówczas to powstał niewielki zakład stolarski, produkujący drewniane meble, okna oraz drzwi. Z czasem mały zakład rozrósł się, oferując niezmiennie od lat wysokiej jakości meble, które są ozdobą licznych wnętrz i obiektów.
FBF bed&more Sp. z o.o. FBF bed&more Sp. z o.o.
Łóżka hotelowe, materace, dostawki, kołdry, pościele i wiele więcej
Firma Estella Sp. z o.o. z siedzibą w Polkowicach istnieje od 1995 roku. Firma jest wiodącym producentem wysokogatunkowych kompletów pościeli z satyny oraz jersey-u wykonanej ze 100% egipskiej bawełny pod własną marką ESTELLA.
HORECA24.pl HORECA24.pl
Wyroby tekstylne, tapety, wykładziny obiektowe
Nasza firma zajmuje się kompleksowym wyposażeniem hoteli i restauracji oraz prywatnych domów w artykuły włókiennicze
WG Industry sp. z o.o.
Prezentacja firmy !
WG Industry Sp. z o.o. Na rynku jesteśmy od 1990 roku wpierw jako Modul Sp. z o.o. obecna działalność prowadzona jest jako WG Industry Sp. z o.o.
PPHU Jantom - Mebel PPHU Jantom - Mebel
Produkcja mebli hotelowych i kompleksowe wyposażenie wnętrz
Firma Jantom – Mebel specjalizuje się w aranżacjach i kompletnym wyposażaniu w meble biur i obiektów hotelowo – pensjonatowych.
FAMEG Sp. z o.o. FAMEG Sp. z o.o.
Meble hotelowe i restauracyjne
Fameg Sp. z o.o. to firma kontynuująca prawie 140-letnią tradycję wytwarzania mebli o najwyższej jakości i światowej renomie. Jest jednym z największych producentów giętych krzeseł drewnianych w Europie i należy do wiodących przedsiębiorstw tej branży na świecie.
GARDEN FABER GARDEN FABER
Meble restauracyjne do wnętrz i ogródków gastronomicznych.
Oferujesz rozwiązania dla rynku horeca?

Załóż konto i pozyskuj nowych klientów.
Bezpłatnie zaprezentuj firmę i realizacje.

Rodzaje materacy

Materace sprężynowe: bonnelowe i kieszeniowe

Jak sama nazwa wskazuje, materace wyposażone zostały w system sprężyn, który wspiera stabilizację ciała i uniemożliwia jego zapadanie w trakcie snu.  Wśród materacy sprężynowych wyróżnić można dwa rodzaje:

Materace bonnelowe

Charakteryzujące się tzw. sprężystością progresywną, co oznacza, że materace takie sprawdzą się zarówno w przypadku osób lżejszych, jak i cięższych.

Materace kieszeniowe

Zastosowano w nich sprężyny otoczone niezależnymi tzw.

kieszeniami wykonanymi z tkaniny, wobec czego nie są ze sobą połączone i mogą pracować niezależnie. Komfort użytkowania materacy sprężynowych można dodatkowo podnieść stosując strefy twardości, które sprawiają, że materac lepiej dopasowuje się do śpiącej na nim osoby.

Materace piankowe

Materace piankowe są co prawda mniej popularne, niż te sprężynowe, jednak coraz częściej mówi się o ich rozlicznych zaletach, wśród których wymienić możemy: brak podatności na odkształcenia oraz wysoką higienę użytkowania. Wśród tego typu materacy wyróżniamy:

 • materace wykonane z pianki poliuretanowej (wysokoelastycznej i termoelastycznej),
 • materace wykonane z pianki lateksowej.

Materace wysokoelastyczne charakteryzują się tym, że posiadają mniej jednolitą strukturę wewnętrzną od standardowego rodzaju pianki. Dzięki temu są bardziej sprężyste i znacznie lepiej podtrzymują ciało. 

Materace termoelastyczne natomiast wykonane są z pianki, której właściwości termiczne pozwalają na zmianę twardości materaca — oznacza to, że pod wpływem ciepła staje się bardziej miękka i dzięki temu idealnie dostosowuje się do kształtu ciała. 

Materace lateksowe, odpowiednią twardość i sprężystość zawdzięczają mieszance kauczuku syntetycznego i naturalnego (lateks). Ich największą zaletą jest wyjątkowo duża elastyczność — nie ma ryzyka, że pod wpływem ciężaru ulegnie odkształceniu. Dodatkowo, w tego typu materacach zastosowano wewnątrz lateksu specjalny system kanalików, który poprawia jego sprężystość i wentylację. Poleca się je osobom w każdym wieku, w szczególności cierpiącym na alergię.

Materace z kokosem

Już od lat w produkcji materacy wykorzystywane są włókna kokosowe. Co prawda nie stanowią one całkowitego wypełnienia wnętrza materacy, a jedynie jedną jego warstwę. Ten w pełni naturalny materiał, którego włókna związane są za pomocą lateksu, doskonale przepuszcza powietrze i chroni przed rozwojem roztoczy i mikroorganizmów we wnętrzu materaca. Materace z kokosem charakteryzują się wyjątkową trwałością i elastycznością, a do tego zapewniają zdrowy i higieniczny sen.

Kryteria wyboru dostawcy

Jednym z najważniejszych aspektów mających wpływ na wybór materaca jest gwarancja. Materace hotelowe kupujemy na wiele lat, chcemy mieć zatem pewność, że będę trwałe. Standardowa gwarancja obejmuje 2 lata na cały materac, jednak dodatkowo niektórzy producenci oferują 10-letnią gwarancję na sprężyny kieszeniowe i sprężyn typu MultiPocket. Chcąc zakupić materac hotelowy, należy zwrócić uwagę na to, by posiadał certyfikaty na bezpieczeństwo wyrobów włókienniczych. Warto również sprawdzić, czy wyroby nie zawierają substancji szkodliwych, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie. 

Podczas wyboru materaca należy także wziąć pod uwagę atesty eco standard, dzięki temu będziemy mieli pewność, że goście hotelowi śpią na przyjaznych zdrowiu tkaninach. By zapewnić maksymalne bezpieczeństwo gości hotelowych coraz więcej elementów wyposażenia hoteli, w tym takie pokrowce materacy, posiada atesty niepalności. Uzyskuje się je w drodze testów sprawdzających, jak dany materac reaguje, np. na żar od papierosa.

Jak ocenić trwałość materacy hotelowych

W pierwszej kolejności należy ocenić wygląd materaca. Jeśli pokrowiec nie jest dobrze naciągnięty, marszczy się, a na powierzchni materaca możemy zauważyć wypukłości to nie jest on odpowiedni. Istotna jest jeszcze budowa i skład materaca. Dobry materac sprężynowy kieszeniowy posiada z obu stron, pomiędzy sprężynami, a pianka przekładkę lub siatkę. Dzięki temu sprężyna nie przebija pianki. 

Producenci materaców, chcąc wydłużyć trwałość swoich produktów, proponują wiele rozwiązań. Większość materacy oferowanych na rynku to materace dwustronne. Materace te często posiadają wszywki przypominające o przewracaniu materacy raz na kwartał. Podczas ścielenia łóżka przypomina, serwisowi pokojowemu o możliwości odwrócenia materaca na drugą stronę, bądź odwróceniu go o 180 stopni, co zdecydowanie przedłuża żywotność materaca i umożliwia równomierne jego zużycie.

Wybierając odpowiedni materac hotelowy, powinniśmy zaplanować swój budżet. Jeśli zdecydujemy się na zakup taniego materaca, to jest duże prawdopodobieństwo, że za dwa lata będziemy musieli zdecydować się na wymianę wszystkich. Warto zatem postawić na jakość i pozwolić cieszyć się swoim gościom komfortowym snem podczas pobytu. 

Podsumowanie

Należy pamiętać o tym, że materace, na których śpią goście, podobnie jak pościel, wymagają pewnych czynności higienicznych. Jeśli w pokojach znajdują się materace dwustronne, personel powinien przynajmniej co 6 miesięcy obracać je na drugą stronę. Nie tylko poprawia to higienę snu, ale i służy materacowi, przedłużając czas, jak jest to możliwe. Jeśli woda lub inny płyn wsiąknie zbyt głęboko, może uszkodzić materiały wypełniające materac. Aby temu zapobiec, można zaopatrzyć się w specjalne nakładki higieniczne, które chronią przed zabrudzeniem i zalaniem. 

Niezwykle praktycznym i coraz częściej stosowanym rozwiązaniem są także pokrowce na materace, które nadają się do prania. Na rynku dostępne są ochraniacze wodoodporne, które oprócz ochrony przed zabrudzeniem, gwarantują ochronę przed zamoczeniem. Takie produkty doskonale wchłaniają wilgoć i są bardzo łatwe w użytkowaniu. 

Do materaca mocowane są za pośrednictwem gumek wszytych w rogach, więc nie musimy się obawiać o utrzymanie ochraniacza na materacu. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór materaca wykonanego z tkaniny 100% bawełna. Dzięki takiemu zastosowaniu wydłużamy żywotność materaca.

Wybierając odpowiedni materac hotelowy, powinniśmy zaplanować swój budżet. Jeśli zdecydujemy się na zakup taniego materaca, to jest duże prawdopodobieństwo, że za dwa lata będziemy musieli zdecydować się na wymianę wszystkich. Warto zatem postawić na jakość i pozwolić cieszyć się swoim gościom komfortowym snem podczas pobytu. 

Bezpłatnie wyślij zapytanie

Podaj jakich firm i ofert szukasz

Firmy złożą Ci oferty

Porównaj ceny i ważne parametry

Kupuj taniej i lepiej

Zyskaj korzystniejsze warunki zakupu

Wypełnij formularz i porównaj oferty firm

Jak działa nasz serwis

Wystarczy, że odpowiesz na kilka krótkich pytań, a odezwą się do Ciebie zainteresowani specjaliści z Twojej okolicy. Otrzymujesz konkurencyjne propozycje wykonania - oszczędzasz czas i pieniądze. Niczym nie ryzykujesz: wystawianie zleceń nic nie kosztuje.

Krok 1. Określasz jakiej usługi lub produktu szukasz

W tym celu wybierz i wypełnij krótki formularz i sprecyzuj swoje oczekiwania, co do usługi lub produktu, którego szukasz. Im więcej podasz nam szczegółów, tym precyzyjniejsze otrzymasz oferty w odpowiedzi na Twoje zapytanie.

Krok 2. Znajdź zainteresowanych Wykonawców i Dostawców

Zainteresowane firmy zapoznają się z treścią i wymaganiami Twojego zapytania. Przygotowują oferty handlowe i przekazują je bezpośrednio do Ciebie. Firmy będą kontaktował się z Tobą telefonicznie, emailem i za pośrednictwem naszego serwisu.

Krok 3. Otrzymujesz niezobowiązujące oferty

Porównujesz otrzymane oferty i po dokonaniu wyboru możesz zamówić usługę lub produkt u firmy, która najbardziej Ci odpowiada. Nasza usługa jest 100% darmowa i niezobowiązująca. Nie jesteś zobowiązany do zakupu.

{{trade.acquisition_initstep_title || trade.name}}

Odpowiedz na kilka pytań
Oferty są darmowe i niezobowiązujące

{{steps[activeStep].description}}

Uwaga: Im więcej szczegółów podasz, tym oferty będą lepiej dopasowane.

Szukamy specjalistów dla Twojego Zapytania!

Wyszukujemy już dla Ciebie dostawców zgodnych z Twoim zapytaniem.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail {{form.user_data.email}} prośbę o potwierdzenie informacji.
Sprawdź swoją pocztę.

Korzystanie z naszego serwisu:
 •  100% darmowe i niezobowiązujące
 •  Brak obowiązku zamawiania

Dodaj załączniki

Dodaj zdjęcia lub projekt itp. Pomoże to firmom dopasować oferty specjalnie dla Ciebie.

Prosimy wybrać odpowiedź
Wstecz
Pomiń

Dołącz do firm oferujących {{trade.name}}

Czy na pewno chcesz zakończyć?
Utracisz wszystkie odpowiedzi.
Kontynuuj zapytanie
Przerwij zapytanie
Wybierz wersję uproszczoną.
Tylko pole opisu.
Spis treści
Posiadamy 340 zarejestrowanych firm
oferujących Materace hotelowe
Zapytaj o ceny i koszty

Oferujesz Materace hotelowe?

Załóż konto i pozyskuj nowych klientów.
Bezpłatnie zaprezentuj firmę i realizacje.