Fotowoltaika dla firm. Wybór Fotowoltaiki w 2024 roku
Otrzymaj kilka ofert od firm - Zaoszczędź do 30%
92 firm w tej kategorii
Zapytaj o ceny i koszty
 • Warszawa
 • Katowice
 • Wrocław
 • Poznań
 • Kraków
 • Gdańsk
 • Łódź
 • Szczecin
 • Bydgoszcz
 • Rzeszów
 • Lublin
 • Olsztyn
 • Zielona Góra
 • Kielce
 • Opole

Bezpłatnie wyślij zapytanie

Podaj jakich firm i ofert szukasz

Firmy złożą Ci oferty

Porównaj ceny i ważne parametry

Kupuj taniej i lepiej

Zyskaj korzystniejsze warunki zakupu

15.01.2024 | autor: Anita Wysocka | PRZECZYTASZ W 4 minuty

Fotowoltaika do hotelu, restauracji, biura

Zrównoważone źródła energii wykorzystują naturalne bogactwa naszej planety. Są one wolne od emisji dwutlenku węgla oraz mają możliwość szybkiej regeneracji. Przykłady takich źródeł obejmują ciepło Ziemi, wiatr, pływy morskie oraz promieniowanie słoneczne, które wykorzystywane jest między innymi przez ogniwa fotowoltaiczne do wytwarzania energii elektrycznej. Ich popularność z roku na rok rośnie, a coraz częściej instalowane są również w hotelach.

Zastosowanie instalacji fotowoltaicznych niesie ze sobą wiele profitów. Przede wszystkim są to korzyści finansowe, jednak równie ważne są te związane z ochroną środowiska. Panele fotowoltaiczne nie emitują żadnych zanieczyszczeń do atmosfery, a po zużyciu można je poddać procesowi recyklingu.

Jak działa fotowoltaika? Wyjaśniamy w kilku prostych krokach!

Panele fotowoltaiczne powstają z zastosowaniem półprzewodnikowych materiałów, zazwyczaj krzemu, germanu lub selenu. W przypadku ogniwa krzemowego, jego nominalne napięcie wynosi około 0,6 V. W celu uzyskania wyższych napięć, panele fotowoltaiczne są połączone szeregowo, co pozwala na uzyskanie napięcia wynoszącego około 40 V. Szeregowo połączone panele fotowoltaiczne tworzą szeregi (tzw. stringi) modułów fotowoltaicznych. Poprzez równoległe połączenie kilku stringów, powstaje generator fotowoltaiczny, który zostaje następnie podłączony do falownika (inwertera) fotowoltaicznego.

Główną funkcją falownika jest konwersja prądu stałego na prąd przemienny o właściwościach elektrycznych pozwalających bezpiecznie podłączyć różnego rodzaju urządzenia elektryczne. Po podłączeniu instalacji fotowoltaicznej do sieci elektrycznej hotelu, wyprodukowana energia jest natychmiastowo pobierana przez odbiorniki elektryczne w obiekcie. Nadwyżki energii mogą zostać przechowywane w bateriach lub oddane do sieci energetycznej. Dzięki temu, koszty poboru energii elektrycznej, których ceny stale rosną, zostaną znacznie zredukowane.

Dobrze zaplanowana instalacja PV zwróci się w ciągu kilku lat. Hotele, bez względu na ich rozmiar, korzystają z energii elektrycznej przez całą dobę. Przede wszystkim wykorzystują energię wyprodukowaną przez instalację fotowoltaiczną, a dopiero wtedy pobierają energię z sieci. W okresie letnim, kiedy dni są dłuższe i jest więcej słońca, panele produkują więcej energii elektrycznej, a nadwyżki są oddawane do sieci. W późniejszym czasie, gdy zapotrzebowanie na energię rośnie, nadwyżki te mogą zostać odebrane.

Panele fotowoltaiczne nie wymagają dużo miejsca. Zazwyczaj są instalowane na dachu, który nie jest często odwiedzany przez gości hotelowych. Są też bezobsługowe, co oznacza, że nie potrzebują codziennej kontroli przez personel techniczny, aby wytwarzać energię elektryczną. Istotne cechy poprawnie zaprojektowanej i wykonanej instalacji fotowoltaicznej to przede wszystkim bezpieczeństwo oraz efektywność produkcji energii. Dla hotelu, takie rozwiązanie jest doskonałym uzupełnieniem w dodatkowe źródło energii. Jeśli zdecydujesz się na zainstalowanie instalacji fotowoltaicznej w hotelu, pozostanie odpowiedzieć na pytanie: Jak zacząć i na co zwrócić uwagę, aby inwestycja nie przyczyniła się do kolejnych kosztów?

Do profesjonalnego projektowania i nadzoru instalacji fotowoltaicznych wymagane są odpowiednie uprawnienia. Projekt musi być zgodny z przepisami dotyczącymi ochrony przeciwpożarowej i przeciwporażeniowej, a także musi być opracowany zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami prawa. Jeśli panele mają zostać zamontowane na dachu, projekt musi uwzględniać także instalację odgromową oraz calą infrastrukturę techniczną znajdującą się na dachu (jednostki wentylacyjne, maszty antenowe, klimatyzatory itp.). Zacienienie jednego modułu fotowoltaicznego mozę znaczaco wpłynąć na wydajność całego generatora fotowoltaicznego, dlatego konieczne jest uwzględnienie tego aspektu w projekcie.

Obecnie na rynku dostępne są opcje umożliwiające minimalizację negatywnych efektów zacienień na pracy instalacji fotowoltaicznych, takie jak np. optymalizatory mocy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest wykorzystanie nawet bardzo złożonych dachów do instalacji paneli fotowoltaicznych. Nawet niewielkie instalacje mogą mieć skrócony czas zwrotu inwestycji, dzięki eliminacji negatywnego wplywu zacienienia na funkcjonowanie systemu fotowoltaicznego, co prowadzi do wzrostu produkcji energii elektrycznej do sieci hotelowej.

Fotowoltaika w świetle norm i przepisów

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa, projekty techniczne instalacji fotowoltaicznych muszą bęć zgodne z wymogami ochrony przeciwpożarowej, przeciwporażeniowej i przeciążeniowej. Dzięki temu możliwe jest bezpieczne i sprawnie przeprowadzenie akcji gaśniczej oraz ewakuacja ludzi. W projektowaniu instalacji fotowoltaicznych niezwykle ważnym etapem jest przygotowanie projektu wpięcia instalacji do sieci elektrycznej hotelu oraz do sieci energetycznej, z uwzględnieniem m.in. głównego wyłącznika prądu w obiekcie, który musi mieć możliwość odcięcia napięcia pochodzącego z paneli PV.

Wskutek działania promieni słonecznych, w modułach fotowoltaicznych stale utrzymuje się napięcie, nawet po odcięciu falowników od sieci energetycznej. W przypadku instalacji o mocy powyżej 6,5 kW konieczne jest uzgodnienie projektu z rzeczoznawcą ds. przeciwpożarowych. Przygotowanie projektu technicznego wymaga precyzyjnego wyboru odpowiednich rozwiązań oraz podejścia opartego na pełnej wiedzy i odpowiedzialności osoby wykonującej projekt.

Firmy specjalizujące się w fotowoltaice pomogą również w załatwieniu zezwoleń i uzyskaniu opinii dotyczących projektów, a także w podpisaniu umów z operatorem sieci energetycznej. Niektóre z nich pomogą także w pozyskaniu dofinansowania. Źródłami finansowania są liczne programy, które działają na podstawie środków krajowych i unijnych. Pamiętajmy, że duża część banków i firm leasingowych ma możliwość udzielenia leasingu na instalacje fotowoltaiczne, co pozwala inwestorowi na uniknięcie wysokich nakładów początkowych na realizację danego zadania.

Fotowoltaika - niewyczerpalne źródło energii

Inwestycja w moduły fotowoltaiczne umożliwi hotelowi uzyskanie taniego źródła energii na dlugi czas. Dzięki długotrwałej gwarancji producenta oraz fachowym usługom serwisowym, mamy pewność, że po wielu latach eksploatacji (ok. 25-30 lat), panele w końcowej fazie gwarancji zachowają ponad 80% mocy początkowej. Niemniej jednak, główną przeszkodą przed podjęciem decyzji o instalacji paneli słonecznych jest wysoki jednorazowy koszt początkowy, który może zwrócić się dopiero po kilku latach.

Warto mieć na uwadze, że istnieje opcja leasingu oraz sprawdzenia obecnych programów dofinansowania. W kontekście ciągle wzrastających kosztów energii elektrycznej, czas zwrotu inwestycji w leasingu może okazać się krótszy niż w przypadku odkładania i gromadzenia funduszy na pełne sfinansowanie projektu.

Fotowoltaika w Zwiadowca

Horeca PArtner Kamil Kurcin Horeca PArtner Kamil Kurcin
Horeca PArtner Wszystko Dla Gastronomi
Horeca Partner obsługuje hotele i restauracje w zakresie doradztwa oraz dostaw mebli ogrodowych , mebli tapicerowanych , mebli basenowych oraz plażowych ,parasoli , donic do hoteli i restauracji .Współpracujemy z fabrykami z Włoch , Hiszpanii , Polski a także krajów skandynawskich .
Działalność związaną z odnawialnymi źródłami energii rozpoczęliśmy w 2011 roku. Misją firmy jest kompleksowa obsługa klientów w zakresie doradztwa, sprzedaży i wykonania instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, ładowarek elektrycznych oraz folii grzewczych. Stawiamy na sprawdzone i...
WIGO GĄSIOROWSKI WIGO GĄSIOROWSKI
Wyposażenie Rynku HoReCa
Firma WIGO GĄSIOROWSKI jest obecna na rynku od 1994 roku. W ciągu całego okresu swojej działalności dbamy o najwyższą jakość świadczonych usług. Dzięki bogatej wiedzy i doświadczeniu jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom profesjonalną obsługę oraz konkurencyjne ceny.
Skymaster Sp. z o.o. Sp. k. Skymaster Sp. z o.o. Sp. k.
SKYMASTER, WE CONNECT YOU
Kim jesteśmy? Firma Skymaster jest spadkobiercą doświadczeń i osiągnięć jej poprzedniki GLOBO MULTIMEDIA – polskiego producenta dekoderów i akcesoriów dedykowanych odbiorowi telewizji cyfrowej (naziemnej, satelitarnej i cyfrowej), w branży nieprzerwanie od 1992 roku. Wieloletn...
Grast & MTB Sp. z o.o. Grast & MTB Sp. z o.o.
Technika grzewcza i sanitarna, wyposażenie łazienek
Grast & MTB specjalizuje się w sprzedaży hurtowej produktów z zakresu techniki grzewczej, sanitarnej i instalacyjnej, płytek ceramicznych oraz produktów marki Red, Blue, Base.
MARKA DE DIETRICH Logo De Dietrich, symbol jakości od 1778 roku jest najstarszym znanym znakiem przemysłowym. Róg łowiecki został połączony z nazwą firmy na pamiątkę dekretu wydanego przez Króla Ludwika XVI, mającego na celu zabezpieczenie wyrobów firmy De Dietrich przed ich ...
Chcesz zrezygnować z przestarzałego pieca węglowego?A może budujesz nowy dom i szukasz alternatywy do urządzeń zanieczyszczających naszą planetę?Jeśli tak, to bardzo dobrze trafiłeś.Zakres naszych usług to;- doradztwo energetyczne,- dopasowanie urządzeń grzewczych pod indywidualne potrzeby klient...
Firma COLLTECHMAR powstała w 2019 roku.  Pomimo, iż jesteśmy nową firmą, to jednak doświadczenie branżowe zdobyte na przestrzeni lat, pozwala nam realizować zadania postawione przed nami przez Klientów. Świadczmymy kompleksowe usługi sprzedaży, serwisu i montażu klimatyzacji i ...
Firma Mrs. Rabbit powstała w 2011 r. Wykonujemy instalacje grzewcze, wodne i kanalizacyjne.Inwestujemy w profesjonalne narzędzia i szkolenia dla pracowników.  Wykonujemy kompleksowo instalacje grzewcze, wodno – kanalizacyjne i sanitarne. Nasza firma jest Autoryzowanym Partnerem ...
P.H.U. Optima powstała w 1994 roku jako firma usługowa wyspecjalizowana w technice grzewczej, która swoją wiedzę czerpie z blisko 30 letniego doświadczenia w branży technologi źródeł odnawialnych. Optima jako jedna z pierwszych w Polsce wykonywała montaż gruntowych pomp ciepła wraz ...
Oferujesz rozwiązania dla rynku horeca?

Załóż konto i pozyskuj nowych klientów.
Bezpłatnie zaprezentuj firmę i realizacje.

Wypełnij formularz i porównaj oferty firm

Jak działa nasz serwis

Wystarczy, że odpowiesz na kilka krótkich pytań, a odezwą się do Ciebie zainteresowani specjaliści z Twojej okolicy. Otrzymujesz konkurencyjne propozycje wykonania - oszczędzasz czas i pieniądze. Niczym nie ryzykujesz: wystawianie zleceń nic nie kosztuje.

Krok 1. Określasz jakiej usługi lub produktu szukasz

W tym celu wybierz i wypełnij krótki formularz i sprecyzuj swoje oczekiwania, co do usługi lub produktu, którego szukasz. Im więcej podasz nam szczegółów, tym precyzyjniejsze otrzymasz oferty w odpowiedzi na Twoje zapytanie.

Krok 2. Znajdź zainteresowanych Wykonawców i Dostawców

Zainteresowane firmy zapoznają się z treścią i wymaganiami Twojego zapytania. Przygotowują oferty handlowe i przekazują je bezpośrednio do Ciebie. Firmy będą kontaktował się z Tobą telefonicznie, emailem i za pośrednictwem naszego serwisu.

Krok 3. Otrzymujesz niezobowiązujące oferty

Porównujesz otrzymane oferty i po dokonaniu wyboru możesz zamówić usługę lub produkt u firmy, która najbardziej Ci odpowiada. Nasza usługa jest 100% darmowa i niezobowiązująca. Nie jesteś zobowiązany do zakupu.

{{trade.acquisition_initstep_title || trade.name}}

Odpowiedz na kilka pytań
Oferty są darmowe i niezobowiązujące

{{steps[activeStep].description}}

Uwaga: Możesz podać dodatkowe uwagi

Szukamy specjalistów dla Twojego Zapytania!

Wyszukujemy już dla Ciebie dostawców zgodnych z Twoim zapytaniem.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail {{form.user_data.email}} prośbę o potwierdzenie informacji.
Sprawdź swoją pocztę.

Dodaj załączniki

Dodaj zdjęcia lub projekt itp. Pomoże to firmom dopasować oferty specjalnie dla Ciebie.

Prosimy wybrać odpowiedź
Wstecz
Pomiń

Dołącz do firm oferujących {{trade.name}}

Czy na pewno chcesz zakończyć?
Utracisz wszystkie odpowiedzi.
Kontynuuj zapytanie
Przerwij zapytanie
Wybierz wersję uproszczoną.
Tylko pole opisu.

Ułatwiamy wyszukiwanie firm, ofert, zleceń i nawiązywanie kontaktów.
Zaufało nam tysiące kupujących i dostawów.

Spis treści
Fotowoltaika
Zapytaj o ceny i koszty

Oferujesz Fotowoltaika?

Załóż konto i pozyskuj nowych klientów.
Bezpłatnie zaprezentuj firmę i realizacje.