Budowa groty solnej w hotelu
Otrzymaj kilka ofert od firm - Zaoszczędź do 30%
Zapytaj o ceny i koszty
 • Warszawa
 • Katowice
 • Wrocław
 • Poznań
 • Kraków
 • Gdańsk
 • Łódź
 • Szczecin
 • Bydgoszcz
 • Rzeszów
 • Lublin
 • Olsztyn
 • Zielona Góra
 • Kielce
 • Opole

Bezpłatnie wyślij zapytanie

Podaj jakich firm i ofert szukasz

Firmy złożą Ci oferty

Porównaj ceny i ważne parametry

Kupuj taniej i lepiej

Zyskaj korzystniejsze warunki zakupu

04.10.2022 | autor: Admin | PRZECZYTASZ W 3

Grota solna w hotelu

Grota solna to miejsce, które pod wieloma względami bardzo dobrze wpływa na organizm człowieka. Do stworzenia sztucznego mikroklimatu naziemnych komór solnych konieczne jest dodatkowe urządzenie wytwarzające aerozol solny - halogenerator. Mieli on sól do rozmiarów 2-5 mikronów i dostarcza do wnętrza groty, w której tworzy się charakterystyczna atmosfera. Źródłem aerozolu solnego nie są ani widowiskowe “stalaktyty”, ani bryły soli, tworzące nastrój groty solnej, więc ich liczba nie ma tak naprawdę żadnego znaczenia. 

Dlaczego warto korzystać z seansów w grocie solnej

Panujący wewnątrz groty solnej nasyconej jodem mikroklimat daje wiele korzyści prozdrowotnych, m.in.:

 • zwiększa zdolność koncentracji,
 • oczyszcza organizm z nagromadzonych toksyn,
 • przynosi ulgę w oddychaniu w przypadku infekcji górnych dróg oddechowych,
 • daje uczucie świeżości i zadowolenia,
 • pobudza układ odpornościowy, 
 • opóźnia procesy starzenia,
 • wpływa pozytywnie na stan skóry.

Tężnia solankowa
Teżnia solna jest wykonana z drewna. Roztwór soli dostarczany jest do drewnianej ściany za pomocą pomp. Następnie spływa po ścianie i odparowuje, tworząc intensywny aerozol. Ponadto powietrze zostaje dodatkowo nasycone przede wszystkim jodem, bromem, a także wieloma innymi pierwiastkami śladowymi (magnez, potas, sód, żelazo). Powstały mikroklimat ma szczególne właściwości lecznicze. Rozproszone cząsteczki aerozolu są w stanie przenikać przez skórę oraz błonę śluzową dróg oddechowych.

Moc zdrowia solanki
Aerozol soli kamiennej zarówno w grocie solnej jak i tężni doskonale przenika wraz z innymi pierwiastkami przez skórę i drogi oddechowe, a stamtąd bezpośrednio trafia do krwiobiegu. Grota solna i tężnia to bardzo skuteczne metody profilaktyki i leczenia chorób skóry i górnych dróg oddechowych.

Haloterapia to rozwijana współcześnie metoda speleoterapii, polegająca na oddychaniu w aerozolowym środowisku nasyconym solnym aerozolem respirowanym o precyzyjnie określonym stężeniu. Usługi z zakresu haloterapii, choć sprawdzone, wciąż są branżą dość nową, którą można powiązać z odnową biologiczną i usługami prozdrowotnymi w turystyce rekreacyjno-uzdrowiskowej. Usługi haloterapii są traktowane jako usługi medyczne, przyczyniające się do ogólnej poprawy zdrowia psychofizycznego ludzi.

Jaskinia solna – przeciwwskazania 
Mimo prozdrowotnych właściwości groty solnej, nie każdy może ją odwiedzić. Dotyczy to zwłaszcza osób z nadciśnieniem, u których po odwiedzinach w grocie solnej może dojść do pogorszenia samopoczucia i zaostrzenia objawów. Wśród innych przeciwwskazań do korzystania z groty solnej znajdują się:

 • uczulenie na jod,
 • nadczynność tarczycy,
 • silne alergie wziewne,
 • gruźlica
 • ostre infekcje wirusowe,
 • choroby nowotworowe.

,
Serwis grot solnych
Najczęściej przeprowadzanym w grotach solnych zabiegiem renowacyjnym jest wymiana soli. Serwis grot solnych obejmuje także wymianę oświetlenia a także dodanie nowych elementów solnych, głównie dekoracyjnych.

Serwis tężni solankowych
Zarówno w grotach solnych jak i tężniach solankowych do najczęstszych usług serwisowych zalicza się przeglądy i czyszczenie. Oprócz tego tężnie solny wymagają niekiedy uzupełnienia brzozowych lub tarninowych gałązek. W ciągu lat użytkowania mogą bowiem powstawać ubytki, wymagające naprawy, co umożliwi korzystanie ze wszystkich dobrodziejstw solanki. Sporadycznie dokonuje się także całkowitej odbudowy tężni solankowej. Dzieje się tak w sytuacji, w której uszkodzenia są za duże i nie da się ich skutecznie wypełnić.

Groty solne w Zwiadowca

AS Produkt AS Produkt
Baseny SPA Wellness
AS Produkt jest sprawnie funkcjonującą i dynamicznie rozwijającą się firmą, której głównym zadaniem jest dostarczenie Klientom kompleksowej obsługi związanej z funkcjonowaniem i powstawaniem obiektów Basenowych oraz SPA & Wellness.
ASPEKT INWESTYCJE Sp. z o.o ASPEKT INWESTYCJE Sp. z o.o
Sauny, baseny, spa
Stworzyliśmy firmę ASPEKT, aby pomóc Państwu maksymalnie wykorzystać czas przeznaczony na zdrowy relaks. W tym celu współpracujemy z wiodącymi firmami, dostarczając Państwu tylko sprawdzone i najlepsze rozwiązania.
Vital Sauna Sp. z o.o. Sp. k.
Wyposażenie spa & wellness
Jesteśmy producentem, a zarazem liderem w produkcji ekskluzywnych saun na rynku polskim oraz zagranicznym. Tworzymy sauny, sauny IR, łaźnie parowe, wypoczywalnie solne, groty solne a także groty lodowe. Ponadto oferujemy sprzęt fitness, wanny z hydromasażem, wyposażenie salonów odnowy bi...
Panda Group Sp. z o.o.
Panda Group Sp. z o.o.
Dowiedz się więcej oPANDA Group Od ponad 30lat wspieramy branżę beauty projektując i realizując najbardziej ergonomiczne, wykonane z najlepszych materiałów rozwiązania meblarskie. Zdobyliśmy uznanie zarówno mistrzów w branży beauty jak i tych, którzy rozpoczyn...
ARRAS STREFA BASENU Sp. z o.o. ARRAS STREFA BASENU Sp. z o.o.
Baseny hotelowe, strefy Wellness & SPA, wodne place zabaw, fontanny, wykonastwo
Prowadzimy kompleksową obsługę inwestycji - od fazy koncepcji, przez projekt technologiczny, projekt wnętrza, wizualizacje, kosztorysy - do dostawy, montażu i oddania obiektu. Proponujemy bezpłatne konsultacje, prowadzimy i uzgadniamy wszystkie branże - tak, żeby prowadzony projekt nie był uciążliwy
F.H.U Probex Katarzyna Jakobsze
Sprzęt do SPA
W naszym pełnym stresów życiu momenty spokoju są naprawdę cenne. Oderwanie się od przytłaczającego nas pędzącego świata pełnego zmartwień, niekończące się chwile spędzone z rodziną lub przyjaciółmi albo choćby sam na sam ze sobą na kontemplacji swojej duszy i swojego ciała&hell...
AQUA & ACRYL Sp. z o. o. AQUA & ACRYL Sp. z o. o.
Ściany wodne
Witamy serdecznie na stronie sciana-wodna.pl poświęconej aqua aranżacji wnętrz. Tu przygotowaliśmy dla ciebie dużo interesujących faktów, ciekawych idei i technicznej informacji.
Wellpool Sp. z o.o.
Baseny, sauny, fontanny, projektowanie, realizacja, serwis,
Firma Wellpool. Sp. z o.o. To firma branży basenowej specjalizująca się w dostarczaniu : technologii uzdatniania wody dla basenów prywatnych, hotelowych i publicznych, technologii fontann, środków chemicznych do uzdatniania wody.
DREWNIANA OAZA WANNY SPA I SAUNY
Oferta DREWNIANE DOMY, WANNY Z HYDROMASAŻEM, BASENY, SAUNY STRONA GŁÓWNA - OFERTA WANNY SPA Z HYDROMASAŻEM DOMKI DO 35M2 BEZ POZWOLENIA DOMKI POWYŻEJ 35M2 DOMKI NARZĘDZIOWE BALIE OGRODOWE BASENY OGRODOWE DREWNIANE Rozumiemy, że każdy człowiek chce posiadać swoją oazę - sp...
ForSpa Sp. z o.o. ForSpa Sp. z o.o.
Wyposażanie spa, kosmetyki spa, profesjonalne doradztwo.
ForSpa to firma rodzinna funkcjonująca od 2005 roku. Od początku istnienia kreuje trendy na polskim rynku kosmetyki profesjonalnej i spa wprowadzając światowej klasy marki kosmetyczne, oferując nowe terapie i zabiegi, a także wszechstronny konsulting.Promujemy również najlepsze światowe praktyki spa
Oferujesz rozwiązania dla rynku horeca?

Załóż konto i pozyskuj nowych klientów.
Bezpłatnie zaprezentuj firmę i realizacje.

Szukasz wykonawcy lub dostawcy? Chcesz otrzymać kosztorys i poznać aktualne ceny?

Zwiadowca działa w oparciu o odwrócony model serwisu ogłoszeniowego. Polega to na tym, że to zleceniodawca informuje, jaką usługę lub dostawę chce zlecić, a specjaliści kontaktują się z nim w kwestii jej realizacji. Oferenci i wykonawcy skontaktują się ze zleceniodawcą, przesyłając swoje oferty. Cała procedura trwa zaledwie kilka minut.

Dzięki Zwiadowcy możesz oszczędzić czas, który musiałbyś poświęcić na samodzielne przeglądanie ogłoszeń. 

Zleceniodawca nie ponosi żadnych kosztów związanych z przesłaniem zapytania.

Zobacz w jakich jeszcze zapytaniach możmy Ci pomóc: Meble hotelowe czy Wyposażenie hoteli

Wypełnij formularz i porównaj oferty firm

Jak działa nasz serwis

Wystarczy, że odpowiesz na kilka krótkich pytań, a odezwą się do Ciebie zainteresowani specjaliści z Twojej okolicy. Otrzymujesz konkurencyjne propozycje wykonania - oszczędzasz czas i pieniądze. Niczym nie ryzykujesz: wystawianie zleceń nic nie kosztuje.

Krok 1. Określasz jakiej usługi lub produktu szukasz

W tym celu wybierz i wypełnij krótki formularz i sprecyzuj swoje oczekiwania, co do usługi lub produktu, którego szukasz. Im więcej podasz nam szczegółów, tym precyzyjniejsze otrzymasz oferty w odpowiedzi na Twoje zapytanie.

Krok 2. Znajdź zainteresowanych Wykonawców i Dostawców

Zainteresowane firmy zapoznają się z treścią i wymaganiami Twojego zapytania. Przygotowują oferty handlowe i przekazują je bezpośrednio do Ciebie. Firmy będą kontaktował się z Tobą telefonicznie, emailem i za pośrednictwem naszego serwisu.

Krok 3. Otrzymujesz niezobowiązujące oferty

Porównujesz otrzymane oferty i po dokonaniu wyboru możesz zamówić usługę lub produkt u firmy, która najbardziej Ci odpowiada. Nasza usługa jest 100% darmowa i niezobowiązująca. Nie jesteś zobowiązany do zakupu.

{{trade.acquisition_initstep_title || trade.name}}

Odpowiedz na kilka pytań
Oferty są darmowe i niezobowiązujące

{{steps[activeStep].description}}

Uwaga: Możesz podać dodatkowe uwagi

Szukamy specjalistów dla Twojego Zapytania!

Wyszukujemy już dla Ciebie dostawców zgodnych z Twoim zapytaniem.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail {{form.user_data.email}} prośbę o potwierdzenie informacji.
Sprawdź swoją pocztę.

 •  Wyślemy Twoje zapytanie do pasujących firm
 •  Zainteresowane firmy skontaktują się z Tobą
 •  Otrzymasz kilka bezpłatnych ofert
 •  Porównasz aktualne ceny i koszty
 •  Ograniczysz wydatki i zaoszczędzisz czas
 •  Poznasz nowe firmy i aktualne oferty

Dodaj załączniki

Dodaj zdjęcia lub projekt itp. Pomoże to firmom dopasować oferty specjalnie dla Ciebie.

Prosimy wybrać odpowiedź
Wstecz
Pomiń

Dołącz do firm oferujących {{trade.name}}

Czy na pewno chcesz zakończyć?
Utracisz wszystkie odpowiedzi.
Kontynuuj zapytanie
Przerwij zapytanie
Wybierz wersję uproszczoną.
Tylko pole opisu.
Spis treści
Groty solne
Zapytaj o ceny i koszty

Oferujesz Groty solne?

Załóż konto i pozyskuj nowych klientów.
Bezpłatnie zaprezentuj firmę i realizacje.