Frytownice gastronomiczne. Dostawcy horeca 2023
Otrzymaj Najlepsze Oferty od Firm
157 firm w tej kategorii
Zapytaj o ceny i koszty
 • Warszawa
 • Katowice
 • Wrocław
 • Poznań
 • Kraków
 • Gdańsk
 • Łódź
 • Szczecin
 • Bydgoszcz
 • Rzeszów
 • Lublin
 • Olsztyn
 • Zielona Góra
 • Kielce
 • Opole

Bezpłatnie wyślij zapytanie

Podaj jakich firm i ofert szukasz

Firmy złożą Ci oferty

Porównaj ceny i ważne parametry

Kupuj taniej i lepiej

Zyskaj korzystniejsze warunki zakupu

24.06.2022 | autor: Anita Wysocka | PRZECZYTASZ W 3 minuty

Wstęp

Frytownica jest urządzeniem służącym do termicznej obróbki zwanej frytowaniem, która polega na smażeniu w głębokim tłuszczu. W ten sposób przygotowuje się przeważnie frytki ziemniaczane, ale również drób, panierowaną rybę, pączki i ciastka, a nawet warzywa. Gorący olej, w którym zanurzane są dane produkty nazywamy fryturą. To właśnie za sprawą frytury produkty pozostają miękkie i wilgotne w środku, a chrupiące na zewnątrz. Frytownica wyposażona jest w termostat utrzymujący właściwą temperaturę smażenia. Chroni także przed nadmiernym rozgrzaniem tłuszczu.

Profesjonalna frytownica sprawdzi się praktycznie tylko w lokalu gastronomicznym specjalizującym się w serwowaniu frytek oraz smażonej ryby lub drobiu. W restauracjach mniejszych lokalach mających w menu dania smażone w głębokim tłuszczu, jak choćby popularne wśród dzieci nuggetsy drobiowe, wystarczą mniejsze frytownice.

Zasilanie – frytownica elektryczna a gazowa

Na polskim rynku znajdziemy frytownice elektryczne i gazowe. Prócz rodzaju zasilania, różnice dotyczą także kosztów eksploatacji, sposobu konserwacji urządzenia oraz oczywiście ceny. Jeśli myślimy o intensywnym użytkowaniu, to frytownice na gaz ziemny lub propan-butan będą najbardziej opłacalne. Z kolei modele zasilane elektrycznie potrafią często być tańsze niż ich gazowe odpowiedniki o podobnych parametrach, a jednocześnie tańsze w utrzymaniu i serwisowaniu.

Frytownica elektryczna

 • Niski koszt urządzenia
 • Wysokie koszty eksploatacji
 • Konieczność podłączenia przez elektryka do zasilania 230/400 V
 • Łatwa obsługa i transportowanie sprzętu.
 • Grzałki elektryczne zanurzone we fryturze

Frytownica gazowa

 • Wysoki koszt zarówno urządzenia jak i montażu i serwisowania
 • Niskie koszty eksploatacji
 • Wymaga stałego podłączenia do instalacji gazowej
 • Elementy grzejne pod zbiornikiem, zasilane gazem ziemnym lub propan-butan

Pojemność frytownicy

Wybierając frytownicę do gastronomii powinniśmy zwrócić uwagę na jej pojemność, dostosowaną do potrzeba naszego lokalu. Małe frytownice nastawne (pojemność 3-4 litrów) będą dobre do lokali serwujących sporadycznie dania smażone w głębokim tłuszczu. W przeciwnym wypadku warto zdecydować się na większą frytownicę.

Zbiornik większych rozmiarów umożliwi nam przygotowanie z jednym razem większej porcji, co wpłynie na komfort pracy. Jest to bardzo ważne w sytuacji zwiększonego ruchu w restauracji. 30-litrowa frytownica pozwoli uniknąć niezadowolenia klientów czekających zbyt długo na swoje zamówienie i zagwarantuje nam ciągłość w wydawaniu zamówień.

Prowadząc lokal, w którym ruch poza godzinami szczytu jest wyraźnie mniejszy, lepszym pomysłem będzie kupno frytownicy o większej liczbie komór. Dwukomorowa frytownica pozwoli zachować płynność realizacji zamówień, gdy do lokalu zawita większa grupa klientów. Przy mniejszym obłożeniu jedną z komór można po prostu wyłączyć, co spowolni degradację oleju oraz ograniczy rachunek za prąd.

Moc frytownicy

Aby urządzenie pracowało wydajnie, potrzebujemy frytownicy o dużej mocy. W takiej frytownicy olej bardzo szybko się nagrzeje i utrzyma temperaturę, co zapewni optymalny rezultat smażenia, nawet dużej ilości danego produktu. Moc frytownicy jest ściśle uzależniona od rozmiarów urządzenia. Większa pojemność komory oznacza większą moc potrzebną do rozgrzania umieszczonego wewnątrz oleju. Powinniśmy przyjąć, że na każdy 1 litr pojemności komory przypada ok. 1 kW mocy. Przy takich parametrach powinniśmy zagwarantować sobie ciągłość w realizacji zamówień.

Zimna strefa

Ważnym elementem każdej profesjonalnej frytownicy gastronomicznej jest tzw. zimna strefa. To w niej gromadzą się na dnie komory wszelkie pozostałości smażonych produktów. Warstwa chłodnego oleju znajdująca się w zimnej strefie sprawia, że pozostałości te nie palą się pod wpływem wysokiej temperatury rozgrzanego we frytownicy oleju. Wydłuża to również trwałość samej frytury oraz zapobiega powstawaniu rakotwórczych substancji.

Ergonomia

Producenci sprzętu gastronomicznego prześcigają się w ulepszaniu frytownic tak, aby nie tylko obsługa ale także czyszczenie i konserwacja wymagały jak najmniejszego nakładu pracy. Szukając właściwego modelu, zwróćmy uwagę na kilka rzeczy:

Sterowanie elektroniczne
Panel elektroniczny to oczywiście większa precyzja w sterowaniu temperaturą oleju. Niektóre bardziej zaawansowane modele mają wbudowane automatyczne programy smażenia, dzięki czemu przygotowanie dań jest jeszcze prostsze.

Zawór do spuszczania oleju
Specjalny kran służący do szybkiego i bezpiecznego pozbycia się z frytownicy zużytego oleju.

System filtrujący
Regularne filtrowanie oleju przedłuża jego trwałość oraz zapobiega powstawaniu specyficznego smaku smażonych potraw. Frytownica wyposażona w system filtrowania tłuszczu pozwoli przeprowadzać ten proces codziennie.

Kształt kosza
Frytownice wyposażone są w kosze o różnych rozmiarach i kształtach. W szerokim koszu przygotujemy większe produkty, np. kotlety de volaille. Do ryb znacznie lepiej sprawdzi się kosz podłużny.

Funkcja topienia tłuszczów stałych
Frytownicę powinniśmy napełniać tłuszczem w postaci płynnej. Jednak niektóre urządzenia wyposażone są w system topienia tłuszczów stałych. Można w nich umieścić kostki frytury, masła lub smalcu bezpośrednio w komorze.

Zintegrowane podnośniki do koszy
Podnośnik do koszy po wyznaczonym czasie automatycznie wyjmuje z oleju smażone produkty.

Podsumowanie

 • Decydując się na profesjonalną frytownicę o dużej mocy i pojemności, zagwarantujemy sobie, że proces przygotowania i podawania dań w restauracji będzie łatwiejszy nawet przy wzmożonym ruchu. Pamiętajmy aby na każdy 1 litr pojemności frytownicy przypadał ok. 1 kW mocy.
 • Dzięki “zimnej strefie” w komorze frytownicy cząstki jedzenia nie spalają się w gorącym oleju, smażone dania są zdrowsze, a sam tłuszcz pozostaje dłużej świeży.
 • Przy obsłudze i konserwacji frytownicy istnieje duże ryzyko poparzenia gorącym olejem. Zawór do spuszczania oleju oraz autyczny system filtrujący z pewnością ułatwią pracownikom bezpieczną pracę z urządzeniem.

157 firm w kategorii Frytownice w Zwiadowca

Marathon Barbara Kwaśnik Marathon Barbara Kwaśnik
Kompleksowe wyposażenie gastronomii - urządzenia, sprzęty, sztućce
Firma Marathon z siedzibą w Poznaniu działa na terenie całego kraju od 1994 roku i specjalizuje się w profesjonalnym,kompleksowym wyposażaniu lokali gastronomicznych, domów weselnych, firm cateringowych i hoteli w urządzenia, sprzęty i akcesoria
Gastro-Trade Gastro-Trade
Wyposażenie gastronomii
Firma Gastro-Trade zajmuje się sprzedażą sprzętu niezbędnego do prowadzenia gastronomii, oraz kompleksowo zaopatruje firmy, obiekty o profilu gastronomiczno-usługowym w sprzęt wiodących Polskich i Zagranicznych producentów.
Horeca Invest sp. z o.o. Horeca Invest sp. z o.o.
Porcelana, szkło, sztućce oraz drobny sprzęt kuchenny
Horeca Invest Sp. z o.o.- to profesjonalna firma zaopatrująca sektor HoReCa w porcelanę, szkło, sztućce oraz drobny sprzęt kuchenny. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem w Polsce porcelany gastronomicznej marek Suisse Langenthal, Lillien i G.Benedikt. Oferujemy 5 letnią gwarancję na wyszczerbienia
AJO & ROBIN SZAFRUGA SPÓŁKA JAWNA AJO & ROBIN SZAFRUGA SPÓŁKA JAWNA
Twoje marzenie, a nasze wyposażenie
Stawiamy na wysoką jakość, konkurencyjną cenę oraz niezawodność w użytkowaniu
CULINA CULINA
Urządzenia gastronomiczne, drobny sprzęt kuchenny , urządzenia barowe, chłodnicz
Firmą Culina oferuje kompleksowe wyposażenie gastronomi. Świadczymy również profesjonalne usługi doradcze i wykonawcze, związane z wyposażeniem sektora gastronomicznego. Zajmujemy się również importem oraz eksportem urządzeń gastronomicznych najlepszych krajowych i zagranicznych producentów.
STELLAFORME S.Migasiewicz sp.k. STELLAFORME S.Migasiewicz sp.k.
Wyposażenie łazienek, instalacje
Stella – polski producent akcesoriów łazienkowych
Bela Mesa Bela Mesa
Wyposażenie gastronomiczne
Stół, na pierwszy rzut oka, to zwykły mebel. Ale gdyby stoły mogły mówić… opowiadałyby niezwykłe historie. O rodzinach spotykających się z okazji imienin czy urodzin, dzieciństwie i jedzeniu „za mamusię, za tatusia”, o zakochanych parach i latających nad stołem iskrach miłości, toastach dla młodej
INSPIRA Izabela Markowska INSPIRA Izabela Markowska
Wyposażenie gastronomii
Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, a także do zapoznania się z naszymi poradnikami. Nie wiesz co powinieneś wybrać by zacząć zabawę z Latte Art? Jak działa Aeropress? Czy masz wszystkie niezbędne produkty do zrobienia pysznego drinka? To i więcej znajdziecie w naszych poradnikach!
BEST COMPANY SOLUTIONS Sp. z o .o. BEST COMPANY SOLUTIONS Sp. z o .o.
Oficjalny, polski dystrybutor wielu cenionych marek w branży HoReCa
Przyczyniamy się do rozwoju polskich firm oferując kompleksową obsługę branży HoReCa – od analizy potrzeb klienta, poprzez dobór i montaż sprzętu, aż po serwis technologiczny i szkolenia. Obecnie w porftolio firmy znajduje się marki tj.: Franke, Dalla Corte, Curtis, Zumex, Cuppone, Palux i inne.
PHU BMS SP J Z Bielecki
RTV, AGD, Meble, oświetlenie, komputery, urządzenia gastronomiczne
Sklep „BMS”, znajdujący się na ulicy Staszica w Kwidzynie od ponad 25 lat dostarcza sprzęt do Państwa domów. Lodówki, pralki, zmywarki, telewizory, systemy HI- FI, meble i oświetlenie znanych i sprawdzonych producentów.
Oferujesz rozwiązania dla rynku horeca?

Załóż konto i pozyskuj nowych klientów.
Bezpłatnie zaprezentuj firmę i realizacje.

Szukasz wykonawcy lub dostawcy? Chcesz otrzymać kosztorys i poznać aktualne ceny?

Zwiadowca działa w oparciu o odwrócony model serwisu ogłoszeniowego. Polega to na tym, że to zleceniodawca informuje, jaką usługę lub dostawę chce zlecić, a specjaliści kontaktują się z nim w kwestii jej realizacji. Oferenci i wykonawcy skontaktują się ze zleceniodawcą, przesyłając swoje oferty. Cała procedura trwa zaledwie kilka minut.

Dzięki Zwiadowcy możesz oszczędzić czas, który musiałbyś poświęcić na samodzielne przeglądanie ogłoszeń. 

Zleceniodawca nie ponosi żadnych kosztów związanych z przesłaniem zapytania.

Zobacz w jakich jeszcze zapytaniach możmy Ci pomóc: Meble hotelowe czy Wyposażenie hoteli

Bezpłatnie wyślij zapytanie

Podaj jakich firm i ofert szukasz

Firmy złożą Ci oferty

Porównaj ceny i ważne parametry

Kupuj taniej i lepiej

Zyskaj korzystniejsze warunki zakupu

Wypełnij formularz i porównaj oferty firm

Jak działa nasz serwis

Wystarczy, że odpowiesz na kilka krótkich pytań, a odezwą się do Ciebie zainteresowani specjaliści z Twojej okolicy. Otrzymujesz konkurencyjne propozycje wykonania - oszczędzasz czas i pieniądze. Niczym nie ryzykujesz: wystawianie zleceń nic nie kosztuje.

Krok 1. Określasz jakiej usługi lub produktu szukasz

W tym celu wybierz i wypełnij krótki formularz i sprecyzuj swoje oczekiwania, co do usługi lub produktu, którego szukasz. Im więcej podasz nam szczegółów, tym precyzyjniejsze otrzymasz oferty w odpowiedzi na Twoje zapytanie.

Krok 2. Znajdź zainteresowanych Wykonawców i Dostawców

Zainteresowane firmy zapoznają się z treścią i wymaganiami Twojego zapytania. Przygotowują oferty handlowe i przekazują je bezpośrednio do Ciebie. Firmy będą kontaktował się z Tobą telefonicznie, emailem i za pośrednictwem naszego serwisu.

Krok 3. Otrzymujesz niezobowiązujące oferty

Porównujesz otrzymane oferty i po dokonaniu wyboru możesz zamówić usługę lub produkt u firmy, która najbardziej Ci odpowiada. Nasza usługa jest 100% darmowa i niezobowiązująca. Nie jesteś zobowiązany do zakupu.

{{trade.acquisition_initstep_title || trade.name}}

Odpowiedz na kilka pytań
Oferty są darmowe i niezobowiązujące

{{steps[activeStep].description}}

Uwaga: Im więcej szczegółów podasz, tym oferty będą lepiej dopasowane.

Szukamy specjalistów dla Twojego Zapytania!

Wyszukujemy już dla Ciebie dostawców zgodnych z Twoim zapytaniem.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail {{form.user_data.email}} prośbę o potwierdzenie informacji.
Sprawdź swoją pocztę.

Korzystanie z naszego serwisu:
 •  100% darmowe i niezobowiązujące
 •  Brak obowiązku zamawiania

Dodaj załączniki

Dodaj zdjęcia lub projekt itp. Pomoże to firmom dopasować oferty specjalnie dla Ciebie.

Prosimy wybrać odpowiedź
Wstecz
Pomiń

Dołącz do firm oferujących {{trade.name}}

Czy na pewno chcesz zakończyć?
Utracisz wszystkie odpowiedzi.
Kontynuuj zapytanie
Przerwij zapytanie
Wybierz wersję uproszczoną.
Tylko pole opisu.
Spis treści
Posiadamy 157 zarejestrowanych firm
oferujących Frytownice
Zapytaj o ceny i koszty

Oferujesz Frytownice?

Załóż konto i pozyskuj nowych klientów.
Bezpłatnie zaprezentuj firmę i realizacje.