message

Znakowanie tkanin dla hoteli
07.03.2014, 08:25
Własne logo na tkaninach używanych w hotelu to dodatkowa okazja do zbudowania świadomości marki oraz zwiększenia rozpoznawalności hotelu. Możliwości wykonania znakowania jest dość dużo, dlatego trzeba wybrać tę, która najlepiej spełni oczekiwania właścicieli hotelu.
MORE

Zanim zaczniesz

Znakowanie, aby spełniło swoje zadanie, musi być estetyczne i trwałe. W zależności od rodzaju tkaniny oraz jej zastosowania dostępne mogą być różne techniki znakowania, których użycie wygeneruje koszty odmiennej wysokości. Obecnie znakowane tkaniny pojawiają się już nie tylko w hotelach o wysokim standardzie, ale również w obiektach klasy turystycznej, a także hostelach i schroniskach. Warto postarać się, aby znakowanie zostało wykonane przez producenta tkanin – wtedy masz pewność, że jakość materiału użytego do znakowania będzie porównywalna z jakością samej tkaniny, co przełoży się na równomierne zużycie obu materiałów.

Nie tylko reklama

Znakowanie pościeli jest jednym z najbardziej efektywnych sposobów budowania świadomości marki oraz jej rozpoznawalności, ale tego rodzaju zabieg ma także inne, bardzo prozaiczne zastosowania: znakowaną pościel bardzo łatwo można rozpoznać, co ma niebagatelne znaczenie przy korzystaniu z usług zewnętrznej pralni.

Tkaniny z logo

Tkanina z logo może zostać zamówiona bezpośrednio w firmie produkcyjnej. Logo może zostać nadrukowane lub może być tkane bezpośrednio przy produkcji tkaniny. Cena tego rodzaju znakowania jest dość wysoka, więc opłaca się z tej opcji skorzystać jedynie przy większych zamówieniach, tym bardziej że większość zakładów tkackich dopiero od określonej wielkości zamówienia taką opcję udostępnia. Tkanina z logo ma tę przewagę nad inaczej znakowanymi, że znakowanie – zwłaszcza tkane – jest bardzo trwałe. Wykorzystuje się bowiem ten sam materiał, więc logo wyróżnia się jedynie kolorem. Na tej samej zasadzie można zamówić także indywidualny wzór zdobniczy tkanin.

Wszywki

Wszywki, czyli metki, mogą zostać dołączone do każdego rodzaju pościeli. Ponieważ zasadniczo umieszcza się je wewnątrz pościeli, a nawet jeśli po stronie zewnętrznej, to wówczas są niewielkie, ich oddziaływanie reklamowe jest ograniczone. Przy wyborze wszywek trzeba zwrócić uwagę na to, aby w czasie czyszczenia nie uległy one zniszczeniu ani zatarciu – muszą być odporne na działania wysokich temperatur oraz wielokrotne pranie nawet w silnych detergentach.

Hafty

Hafty, nie licząc tkanin z logo, są najbardziej prestiżowym sposobem znakowania pościeli. Znakowanie można wykonać już nawet na jednej sztuce bielizny pościelowej. Haftować można na wszystkich tkaninach, dlatego ten sposób znakowania wykorzystuje się również do wykańczania tkanin stołowych, firan i zasłon. Obecnie najczęściej wykonuje się hafty komputerowe, co znacznie obniża koszt znakowania i pozwala na wykonanie nieograniczonej liczby takich samych znaków. Haft może być monochromatyczny lub wielokolorowy. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na trwałość nici użytej do haftowania – barwa powinna być trwała, a nić pozostawać mocna nawet po wielu praniach.

Co jeszcze można znakować?

Znakuje się nie tylko tkaniny pościelowe czy obrusy. Często znakowane są także ubrania kelnerów, kucharzy, pokojówek – całej obsługi hotelu. Każda tkanina może zostać oznakowana, jednak w przypadku niektórych tkanin stosuje się tylko niektóre rodzaje znakowania. Zasadniczo na każdej tkaninie można tkać logo. Nadruk można wykonać na każdej tkaninie, która jest gęsto tkana i ta sama zasada obowiązuje przy haftach. Jeśli chodzi o nadruki, warto tu szczególną uwagę poświęcić trwałości nadruku: w zależności od wykorzystanej techniki nanoszenia znaku, po kilku praniach może stać się on nieczytelny lub pękać.


pościel hotelowa tkaniny
Komentarze