Potrzebujesz pomocy?
message

Wyzwanie w branży hotelowej
13.12.2017, 09:23

Jak się okazuje rynek pracy stanowi największe wyzwanie dla branży hotelarskiej w Polsce. W kwestii rozwoju w branży priorytetem jest zatrudnianie najlepszego, najbardziej wykwalifikowanego personelu.

Obecnie można zauważyć pozytywny trend w branży hotelowej, jednak nie wiadomo jak długo będzie jeszcze on trwał na tak wysokim poziomie. W miarę wzrostu gospodarki i jej stabilności, perspektywy rynku pracy w hotelach są postrzegane bardzo pozytywnie. Korzystanie z noclegów w obiektach hotelowych jest ciągle na najwyższym poziomie, frekwencja gości hotelowych stale rośnie. Teraz tylko czekać aż będą wzrasta ceny noclegów w kraju.

MORE

Kwestią najmniej pewną i stabilną wydaje się być właśnie wspomniany wyżej personel, ponieważ wykwalifikowanych pracowników z pasją jest niewielu, a hotelarstwo ma swoje zapotrzebowania. Zwłaszcza, że tak jak w innych dziedzinach, także tutaj można zauważyć nacisk na pozyskiwanie najlepszych ludzi oraz presje na koszty płac.

Jaki wynika z przeprowadzonych badań rynek pracy dla branży hotelowej i gastronomicznej jest dość ciężki i niestabilny. Bezrobocie jest bardzo niskie, a co za tym idzie- pracowników zwłaszcza tych wyuczonych jest garstka.

Według prezesa Orbisu oraz Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego- Ireneusza Węgłowskiego, problem też może być poniekąd związany ze zbyt dużą ilością obiektów hotelowych, a także z ciągłym rozrostem hotelarstwa i powstawaniem nowych obiektów. W samej Warszawie planowane jest otwarcie kolejnych miejsc noclegowych z liczbą 3 tyś pokoi. Przy tak szybkim wzroście hoteli, problem na rynku pracy może się stopniowo nasilać.

W związku z powyższym warto byłoby postawić na rozwój nowoczesnych technologii.

Grupa Orbis jest operatorem hotelowym w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Na koniec września 2017 roku sieć grupy składała się w sumie ze 120 hoteli, dysponujących ponad 20,1 tys. pokoi. Większość z nich (71 obiektów) funkcjonuje w Polsce. Plan rozwoju Orbisu obejmuje łącznie 42 hotele z ponad 5.100 pokojami w okresie najbliższych 3 lat.

Źródło:https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wiceprezes-Orbisu-Wyzwaniem-dla-branzy-hotelarskiej-w-Polsce-m-in-rynek-pracy-7558324.html
hotelarstwo rynek pracy grupa Orbis
Komentarze