message

Wieszaki i relingi ręcznikowe
22.03.2014, 05:42
Wiele akcesoriów łazienkowych to bardzo przydatne detale, które poza oczywistą funkcją użytkową, pełnią także funkcje estetyczne. Jednym z takich niezbędnych w każdej hotelowej łazience akcesoriów jest wieszak lub reling na ręcznik, a w zasadzie wieszaki lub relingi, ponieważ nigdy nie kończy się na montażu jednej sztuki.
MORE
Co musisz wiedzieć? Oczywiście najczęściej stosowane są wieszaki i relingi z tworzyw sztucznych, stali chromowanej, stali nierdzewnej, ale w ofertach niektórych producentów znajdują się również wieszaki i relingi mosiężne lub wykonane z innych stopów, a także wykonane z materiałów łączonych. Niezależnie od materiału, wieszak powinien znajdować się maksymalnie blisko umywalki, wanny lub kabiny prysznicowej – tylko taka lokalizacja daje wygodę korzystania. Należy w łazience miejsca przynajmniej na ręczniki do rąk i kąpielowy, zwracając przy tym oczywiście uwagę na ilość osób, która będzie korzystała z łazienki – w łazienkach wspólnych należy przewidzieć zawsze więcej niż jeden komplet wieszaków, natomiast w łazienkach pokojowych można, w zależności od polityki dostawek, przygotować wieszaki tylko dla tylu osób, ile będzie w pokoju mieszkało.

Wieszaki dwu lub wieloramienne

Wieszaki wieloramienne mają przynajmniej dwa składane ramiona, na których można powiesić ręcznik. Niewykorzystany wieszak można złożyć na ścianę, dzięki czemu wygląda on dość estetycznie. Zdecydowana większość wieszaków tego typu budowana jest z tworzyw sztucznych na kratownicy usztywniającej, więc nie do każdego wnętrza będą one pasowały. Montaż wymaga także dużej ilości wolnego miejsca, więc tego rodzaju wieszaki stosowane są w tych łazienkach, w których przy umywalce nie ma dużej zabudowy i jest miejsce, aby wieszak złożyć na ścianę.

Stojaki stojące

Stojaki stojące, wykonywane z najróżniejszych materiałów, doskonale sprawdzają się w dużych łazienkach. Ponieważ wieszaki te stylizowane są w wielu konwencjach, to zapewne do każdego wnętrza można znaleźć odpowiedni. Są dość kosztowne, ale wygodne: przed samą kąpielą gość może sam sobie taki wieszak ustawić w miejscu, w którym uzna za stosowne. Tego rodzaju wieszaki znajdują zastosowanie także w salonach odnowy biologicznej, przy saunach albo SPA, ponieważ umożliwiają także odwieszenie szlafroka.

Wieszaki klasyczne

Klasyczne wieszaki to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Dostępne są w wersjach z pojedynczym lub wieloma haczykami. Bardzo duża jest też liczba stosowanych sposobów mocowania: wbijane, przykręcane, mocowane na przyssawkę. Ze względów praktycznych w łazienkach hotelowych stosuje się najczęściej przykręcane haczyki.

Relingi ręcznikowe

Relingami zastępuje się wieszaki na ręczniki łazienkowe. Poza odmienną estetyką, reling ma jedną podstawową zaletę w porównaniu z klasycznym wieszakiem: rozwieszony na nim ręcznik dużo szybciej wysycha. To ważne ze względów estetycznych i ekonomicznych (taki wysuszony ręcznik nie nabiera szybko charakterystycznego zapachu stęchlizny, więc można go używać odrobinę dłużej), a i nie pozostaje bez wpływu na komfort gościa.

Kryteria wyboru

Aby wybrać właściwy wieszak lub reling, trzeba uwzględnić kilka podstawowych czynników: estetykę, funkcjonalność oraz cenę. Najważniejszą z tych cech będzie oczywiście funkcjonalność. Jeśli strategia marketingowa hotelu jest opracowana wystarczająco szczegółowo, to uda się przewidzieć także to, jaki typ wieszaka będzie gościom najbardziej odpowiadał. Należy użyć takiego wieszaka, który pozwoli na odwieszenie określonej liczby ręczników, ale w taki sposób, aby każda z osób miała swobodny dostęp do swojego. Trzeba także pamiętać o tym, że ręczniki nie mogą przeszkadzać w użytkowaniu zabudowy ani nadmiernie utrudniać sprzątania łazienki. Wiele akcesoriów łazienkowych to bardzo przydatne detale, które poza oczywistą funkcją użytkową, pełnią także funkcje estetyczne. Jednym z takich niezbędnych w każdej hotelowej łazience akcesoriów jest wieszak lub reling na ręcznik, a w zasadzie wieszaki lub relingi, ponieważ nigdy nie kończy się na montażu jednej sztuki. Co musisz wiedzieć? Oczywiście najczęściej stosowane są wieszaki i relingi z tworzyw sztucznych, stali chromowanej, stali nierdzewnej, ale w ofertach niektórych producentów znajdują się również wieszaki i relingi mosiężne lub wykonane z innych stopów, a także wykonane z materiałów łączonych.


łazienki akcesoria łazienkowe wieszaki ręcznikowe
Komentarze