message

Streaming audio w pokoju hotelowym
03.06.2014, 09:24
Nowoczesne platformy multimedialne dają nieograniczone możliwości rozrywki. Można dzięki temu zaprojektować zupełnie nowe doznania gości hotelowych przebywających na terenie obiektu. W zasadzie, zamiast „łączenia się” z siecią, coraz częściej mówi się o „podłączaniu się do swoich zasobów”. Oznacza to, że goście hotelowi coraz częściej w hotelowym pokoju będą oglądali własne filmy czy słuchali audycji radiowych, korzystając ze streamingu.
MORE

Możliwości telewizorów

Nowoczesne telewizory potentatów rynkowych dają możliwość bezpośredniego odtwarzania zasobów sieciowych – muzyki, filmów, podcastów. Goście otrzymują razem z pilotem do telewizora dostęp do swoich ulubionych serwisów z filmami i muzyką. Streaming online sprawia, że w czasie wypoczynku lub pracy w hotelu, goście mogą słuchać tego, co najbardziej lubią, korzystając z szybkich hotelowych łączy internetowych. Streaming audio jest wykorzystywany także w ramach współpracy Skype do tworzenie połączeń VoIP z poziomu telewizorów – również tych, które instalowane są w hotelowych pokojach. Ma to duże znaczenie dla wszystkich gości – tych, którzy chcą pozostać w kontakcie z rodzina i tych, którzy w ten sposób wykonują swoje zawodowe obowiązki.

Ułatwienie dla hotelu

Streaming online audio za pośrednictwem telewizora to duże ułatwienie dla hotelu – oto gość, który przyjeżdża bez własnego komputera, może poczuć się tak, jakby go ze sobą zabrał: dostęp do różnych usług online z poziomu jednego urządzenia to komfort i wygoda, ale też użyteczność. Streaming audio online w telewizorze można wykorzystać jako budzik, a każda z ponad 14 tysięcy stacji radiowych w sieci może stać się dla gościa kolejnym powodem do uznania pobytu za udany. Radio internetowe nie jest wrażliwe na obniżenie jakości spowodowane odległością, ukształtowaniem terenu albo pogodą. To zupełnie nowy poziom słuchania radia i w ten sposób należy na streaming spojrzeć. Co więcej, można go wykorzystać choćby do stworzenia hotelowego radia na poziomie obiektu, łańcucha lub nawet grupy hotelowej – wszystko zależy od oczekiwań gości oraz możliwości hotelu.

Ułatwienie dla gości

Jedno urządzenie zawsze łatwiej obsłużyć niż kilka. Możliwość personalizacji ustawień streamingu jest dla gości czym ważnym – oczywiście część z nich w ogóle ze streamingu nie będzie korzystała, niektórzy pozostawią wartości domyślne wszystkich ustawień, a jeszcze inni dostosują wszystko do swoich potrzeb, dzięki czemu streaming, który hotelu prawie nic nie kosztuje (to funkcja telewizora obecnie niemal już powszechna, więc wszystko ogranicza się jedynie do podłączenia do sieci hotelowej), a która może zaważyć na opinii gości.

Webcasty

Streaming online audio daje również możliwość otwarcia webcastów, czyli na przykład transmitowania zdarzeń z sali konferencyjnej do pokoju gości. Wszystko to dzieje się wewnątrz hotelowej sieci, a goście mają jeszcze większy komfort, jeśli nie muszą wybierać się do sali konferencyjnej na prelekcję, ale mogą w niej uczestniczyć – w miarę możliwości technicznych biernie lub czynnie – ze swoich własnych pokojów.


Streaming audio
Komentarze