Potrzebujesz pomocy?
message

Specjaliści zwracają uwagę na przeciekające dane z kart kredytowych
05.12.2017, 13:51

Zgodnie z najnowszymi informacjami podczas rezerwacji dokonywanych za pośrednictwem portalu booking.com, narażamy się na niebezpieczeństwo. Obiekty hotelowe nie zabezpieczają w odpowiedni sposób danych osobistych swoich klientów, a portale pośredniczące „umywają ręce”.

MORE

Obiekty hotelowe potrzebują dane z kart swoich klientów w celu czasowego zablokowania środków pieniężnych na rachunku. Stanowi to zabezpieczenie obiekty przed rezygnacją z rezerwacji lub zniszczeniami mienia hotelowego.

Według portalu niebezpiecznik.pl dane z kart klientów mogą być kopiowane oraz udostępniane przez personel hotelowy. Proceder ten jest bardzo niebezpieczny dla posiadaczy karty, nigdy nie wiadomo w czyje ręce może trafić numer karty. Przestępcy w łatwy sposób mogą wykorzystać takie dane do swych celów. Nawet pośrednictwo booking.com nie chroni klienta przed podobnymi zachowaniami.

Okazuje się, że portale obracające naszymi danymi wcale nie robią tego w sposób bezpieczny. Dane klienta nie są w żaden sposób szyfrowane, bywają niejednokrotnie skanowane, czy nawet przepisywane... Ksera karty przekazywane przez obiekty i portale pośredniczące zamiast być kasowane po zakończeniu transakcji, są nierzadko przechowywane w aktach. Stąd bardzo krótka droga, aby trafiły w niepowołane ręce, a ich użytkownik stał się ofiarą oszustwa. Dostępu do tak ważnych i tajnych danych nie powinien mieć byle kto, a niejednokrotnie w procesie rozpowszechniania oraz przekazywania, mogą dostać się w ręce oszustów żerujących na wyciekach danych zakodowanych.

Niebiezpiecznik.pl zwraca uwagę na to, że wspomniany powyżej portal pośredniczący w rezerwacjach, w ogóle nie przejmuje się zagrożeniami jakie zrzuca na klientów. Przede wszystkim powinien zmienić sposób pobierania i przekazywania danych swych klientów.

Ważnym jest fakt, aby nie podawać nigdy w żadnym obiekcie kodu CVC2/ CVV2.

Źródło:https://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/68514-booking-com-przekazuje-numery-twojej-karty-hotelom-a-tam-specjalisci-ostrzegaja
obiekty noclegowe rezerwacja noclegu booking.com dane osobiste karty kredytowe ochrona danych
Komentarze