Potrzebujesz pomocy?
message

Spada liczba hoteli dla palących
22.11.2017, 13:48

Wzrasta liczba hoteli, na terenie których nie można palić, nie ma także do tego celu wydzielonych specjalnych miejsc. W obiektach, w których są specjalne pokoje dla palących, systematycznie zmniejsza się ich liczba na rzecz pokoi dla niepalących.

MORE

Zgodnie z informacją podawaną przez American Hotel and Lodging Association, obiekty masowo likwidują pokoje dla palaczy. Do niedawna goście hotelowi mieli wybór, co do preferencji w powyższej kwestii, obecnie mało który hotel proponuje pokoje dla palących.

W 2008 roku w niespełna 40 % obiektach hotelowych obowiązywał zupełny zakaz palenia. Jak zauważono, zdecydowanie częściej wybierane są pokoje dla osób bez nałogu, zainteresowanie miejscami dla palących z roku na rok znacznie spada, natomiast pokoje dla niepalących cieszą się większą popularnością- 97% osób szuka właśnie takich miejsc na nocleg.

Hotele wyposażone w luksusowe apartamenty w większości rezygnują z goszczenia palaczy w swoich przestrzeniach. Najczęściej miejsca o niskim standardzie jednogwiazdkowym, a także małe oraz starszej obiekty udostępniają specjalnie wydzielone miejsca oraz pokoje dla palących.

Podróżujący bez nałogu starają się unikać obiektów, w których można palić, ponieważ nawet nie przebywając w takim pokoju- pozostają narażenie na palenie bierne, co jest wyjątkowo szkodliwe dla zdrowia.

W 2013 roku przeprowadzono badania, które wykazały, że w lokalach, w których przebywają palacze, poziom skażenia związkami szkodliwymi jest wielokrotnie wyższy (5 razy) niż w hotelach z całkowitym zakazem palenia. Szkodliwe substancje mimo prania i czyszczenia pozostają silnie „zakorzenione” w tekstyliach hotelowych (ściany, wykładziny, pościel, ręczniki).

W stanach Zjednoczonych już obowiązuje całkowity zakaz palenia we wszystkich obiektach spółki Marriott oraz Wyndham Hotel. Ponadto obiekty Grupy Hilton, w tym Kanopy oraz Tr wprowadziły całkowity zakaz palenia we wszystkich swoich lokalach.

Trend prowadzący do eliminacji pokoi dla palaczy zaczyna wchodzić także na teren Europy.   http://www.pasazer.com/news/36722/hotele,rezygnuja,z,pokoi,dla,palacych,gosci.html


obiekty hotelowe pokoje dla niepalących miejsca noclegowe
Komentarze