Potrzebujesz pomocy?
message

Rozwój turystyki kosmicznej
16.11.2017, 13:28

Arabia Saudyjska dąży do tego, aby zostać liderem w propagowaniu podróży w kosmos. Jako, że branża może stać się dochodową, brytyjski miliarder Richard Branson zajmuje się jej rozwojem, dążąc tym samym do stworzenia oferty wycieczek kosmicznych.

MORE

Przyszłość podróży poza planetą jest już pewna, a powstanie wycieczkowych statków pozostaje tylko kwestią czasu. W zeszłym miesiącu Królestwo Arabii Saudyjskie poinformowało, iż zainwestuje na początek aż miliard dolarów w powyższe przedsięwzięcie na rzecz właściciela Virgin Group, wspomnianego już miliardera. Taki wydatek to dopiero początek, może on wzrosnąć o kolejne miliony wraz z rozrostem inwestycji. Wsparcie ma stanowić swoiste podziękowanie za budowę supermiasta Neom, które ma powstać na wybrzeżu Morza Czerwonego z inicjatywy Bransona. Neom w założeniu ma być przeszło 30 razy większe od Nowego Yorku, a taka inwestycja wyniesie aż 500 mld dolarów.

Nowo powstały biznes ma byś bardzo dochodowy. Środki uzyskane od Królestwa mają trafić m.in. do firmy zajmującej się projektem rakiety VSS Unity, stworzonej na potrzeby wycieczek turystycznych w kosmos. Pozostała część kwoty trafi do The Spaceship Company oraz Virgin Orbit, dzięki niej można będzie zacząć opracowanie nowoczesnych statków, przyspieszając tym samym realizację planów oraz szybszy rozwój turystyki kosmicznej.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami wycieczki w kosmos to tylko kwestia czasu. Miały wejść w życie już pod koniec tego roku, niestety inwestycja będzie musiała trochę opóźnić się w czasie, co jest głównie związane z wadliwym sprzętem testowym dotychczas. Początek 2025 roku to czas, kiedy wycieczki turystyczne w kosmos mają wejść w życie, jednak dzięki wsparciu rządu może dojść do tego już wcześniej.

Jak wynika z informacji uzyskanych od księcia Arabii Saudyjskiej , rząd chce pełnić rolę w powstawaniu innowacyjnych i nowoczesnych technologii, stąd decyzja o dużym wsparciu dla miliardera. Natomiast według ekspertów rząd ma nadzieję na pozyskanie dodatkowych dochodów na najbliższe lata.

Źródło:https://turystyka.wp.pl/arabia-saudyjska-inwestuje-w-turystyke-kosmiczna-rozwija-ja-z-brytyjskim-miliarderem-6182706978105473a
innowacje turystyka kosmiczna inwestycja statki wycieczkowe
Komentarze