Potrzebujesz pomocy?
message

Odpowiednie warunki pracy w hotelach

Wymagania gości hotelowych na czas podróży służbowej, to przede wszystkim ułatwienie pracy poprzez szybki dostęp do internetu, biurko oraz w miarę możliwości- dostęp do drukarki.

MORE

Według badania „Chefsache Business Travel 2017” przeprowadzonego przez Niemiecki Związek Turystów ustalono oczekiwania turystów wobec odwiedzanych obiektów. Po ich zakończeniu okazało się, iż według 90 % zainteresowanych, w odpowiednio przystosowanym pokoju hotelowych powinien znaleźć się łatwy dostęp do internetu oraz biurko do pracy. Nierzadko klienci oczekują także drukarki, w celu drukowania umów lub innych dokumentów służbowych niezbędnych na prowadzonych spotkaniach. Ważna jest także możliwość szybkiego kontaktu z rodziną, a także charakter i klimat obiektu.

W trakcie analizy padło także pytanie o inne kwestie niezbędne w trakcie podróży, nie związane z zakwaterowaniem. Okazało się, że niemniej istotny jest przebieg podróży łącznie z brakiem korków i szybkością połączeń. Goście, którzy kilka razy w miesiącu odbywają podróże w celach biznesowych (60 %) zwracali uwagę na elastyczne godziny zakwaterowania w hotelu, a także na właściwe żywienie w lokalu. Dla podróżujących rzadziej nie jest już to tak istotne.

Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami menadżerowie chętniej przebywają w mniejszych obiektach, wyróżniających się nietypowa atmosferą. Wiele osób zwraca uwagę na układ pokoi hotelowych, najlepiej jeśli nie znajduje się on w bezpośrednim sąsiedztwie windy. Jak się okazało ogromne znaczenie ma też dla podróżujących ekologia, a tym samym stosunek obiektów oraz przewoźników do ochrony środowiska. Ponadto osoby młodsze, poniżej 40 roku życia zwracają uwagę na pakiet spa & wellness przy wyborze zakwaterowania. Dla osób starszych ta kwestia nie jest już taka ważna.

W badaniach udział brało 110 prezesów różnych firm, którzy sami podróżują w celach służbowych, a także 110 managerów i specjalistów z wieloosobowych firm.

Źródło: http://www.rp.pl/artykul/1342074-Hotel-musi-zapewnic-dobre-warunki-do-pracy.html


obiekty hotelowe spotkania służbowe podróże biznesowe goście hotelowi
Komentarze