Potrzebujesz pomocy?
message

Nowatorskie budynki stworzone z lustra
13.11.2017, 10:38

W Estonii powstają nowoczesne obiekty wykonane z luster. Ich funkcjonalność jest nieograniczona- mogą pełnić nie tylko rolę ekskluzywnego domu, ale także zostać hotelem biurowcem, czy też sklepem.

MORE

Budynki powstają dzięki rodzinnej firmie braci Tikków o nazwie ÖÖD i mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Na postawienie takiego obiektu o powierzchni 20m2 potrzeba raptem 8 godzin, nie jest to więc stosunkowo krótki czas jak na powstanie czegoś nowego. Modułowe domy z luster wyróżniają się prostotą i elegancją formy, mogą spełniać wiele funkcji, w takim budynku można nie tylko zamieszkać, może pełnić funkcje luksusowych gabinetów, czy zakładów fryzjerskich, spa, gastronomicznych. Ich przeznaczenie jest bardzo szerokie oraz uzależnione od kompozycji i układu całości. Pojedynczy taki model to koszt rzędu 36 tyś dolarów, w Estonii już pojawiły się podobne budynki.

Budynki lustrzane pięknie komponują się z każdym otoczeniem, producenci zadbali także o bezpieczeństwo ptactwa- na dachach umieszczane zostają sztuczne figurki orłów, które mają na celu odstraszanie ptaków, unikając tym samym zderzenia ze ścianami obiektu.

Źródło: http://www.elle.pl/s/elle-deco-news/lustrzane-domy-z-estonii
modułowe obiekty budynki z luster szklane domy
Komentarze