Potrzebujesz pomocy?
message

Najlepsze restauracje na świecie- ranking
15.12.2017, 13:14

Jakość w cenie

Najlepsze restauracje to równocześnie najdroższe miejsca, gdzie można zjeść obiad. W powyższym rankingu uwzględniono aż dwa lokale znajdujące się w Polsce!

Tzw „La liste” to wykaz lokali gastronomicznych na świecie serwujących dania na najwyższym poziomie. Lista takich lokali powstaje corocznie już po raz trzeci z inicjatywy MSZ Francja.

MORE

Lista zostaje stworzona za pomocą 550 różnych źródeł- publikacji oraz recenzji lokali gastronomicznych pojawiających się w mediach społecznościowych, na podstawie których przyznaje się obiektom punkty, z których później wyciągana jest średnia.

W roku 2017 miejsce pierwsze przypadło Guy Savoy w Paryżu z wynikiem 99,75 punktów. Jak twierdzi sam właściciel- sam prowadzi swój lokal nie bojąc się wychodzić w stronę gości z pytaniem o smak ulubionych potraw i zadowolenie ze spożywanego posiłku.

Kolejne miejsca wysoko na liście piastuje:

- Le Bernardin - Nowy Jork,

- Kyubey - Tokio,

- Plaza Athenee – Paryż.

Co warte przytoczenia- w rankingu znalazły się też nasze rodzime lokale gastronomiczne Atelier Amaro, która zdobyła 86,5 pkt oraz Senses (85,25 pkt) zlokalizowane w Warszawie. Wspomniane restauracje szczycą się zmiennością swojego menu, które jest przez właścicieli udoskonalane w zależności od pór roku i towaru dostępnego na rynku. Podobno oba miejsca cieszą się dużą popularnością wśród odwiedzających gości oraz wyróżniają się niespotykanymi smakami. Posiłki serwowane w obydwu miejscach wahają się między 200- 500 zł, jednak z całą pewnością warte są swojej ceny w końcu wysoka jakość musi być w cenie.

Źródło:http://polki.pl/magazyn/o-tym-sie-mowi,la-liste-2017-ranking-najlepszych-restauracji-na-swiecie,10426208,artykul.html
Komentarze