Potrzebujesz pomocy?
message

Mroźne hotele, czyli nocleg w igloo
04.12.2017, 09:45

Na świecie istnieje już kilka hoteli wykonanych z lodu. To niebywała atrakcja dla każdego, tylko w takim miejscu można skorzystać z lodowych mebli oraz zachwycać się niespotykanymi widokami zza okien. Takie hotele nie tylko pięknie wyglądają, ale zazwyczaj położone są w wyjątkowych miejscach wśród krajobrazu gór.

MORE

Można wyróżnić kilka Hoteli śnieżnych wartych uwagi:

1. Arctic Resort Kakslauttanen w Finlandii

Największą jego atrakcją jest szklany dach, przez który można podziwiać piękny krajobraz zimowy.

Ponadto możemy w nim skorzystać z uroków sauny (!), rakiet śnieżnych, nordic walking oraz przejażdżek skuterem śnieżnym towarzystwie reniferów. Koszt noclegu to 450 E/ doba.

2. Balea Ice Hotel w Rumunii

Zaletą miejsca jest jego położenie tuż nad jeziorem, dotrzeć do niego można za pośrednictwem kolejki linowej. Wnętrza hotelu to przewaga ręcznie rzeźbionych bloków lodowych wydobytych z dna jeziora Balea. Ponadto możemy okryć się kocami wykonanymi z futer reniferów oraz odwiedzić lodowy kościół. Koszt noclegu to 100 E/ doba.

3. Igloo Hotel, Grandvalira w Andorze

Idealne miejsc dla aktywnym gości lubiących odludzie (hotel zaopatrzony jest w tylko 5 pokoi, taras oraz restaurację z barem). Atrakcją tego miejsca jest możliwość jazdy na nartach na terenie obiektu mieszczącego się w samych Pirenejach, a także możliwość zażycia relaksu w śnieżnym jacuzzi znajdujących się na zewnątrz. Koszt noclegu to 95 E/ doba.

4. Golden Crown Levi Igloos w Finlandii

To wyjątkowe miejsce oferuje podgrzewane igloo z prysznicem wewnątrz! Warto wspomnieć o niezwykłych widokach, które można podziwiać przez dachy wykonane ze szkła. Ponadto chętni turyści mogą korzystać z aktywności na nartach. Koszt noclegu to 400 E/ doba.

5. Icehotel Jukkasjärvi w Szwecji

Obiekt należy do najstarszych tego typu, posiada aż 60 pokoi noclegowych, na wykonanie których potrzebne jest corocznie aż 3 tyś ton lodu oraz śniegu. Wnętrza są naprawdę piękne i zachwycające, wszystkie meble wykonane są z bloków lodowych. Do wyboru gości są nie tylko „zimne” pokoje z temperaturą na minusie, ale także ogrzewane miejscówki. Turyści otrzymują na wejściu śpiwory oraz ciepłe czapki i rękawice. Miejsce jest bardzo popularne ze względu na wyjątkowość swych wnętrz oraz możliwość podziwiania zorzy polarnej na własnej oczy. Koszt noclegu to 170 E/ doba.

6. Iglu-Dorf Engelberg w Szwajcarii

Hotel oferuje do dyspozycji gości przeróżne pokoje- standardowe oraz luksusowe pomieszczania wyposażone w jacuzzi; pokoje dla dwóch osób, a także pokoje przeznaczone dla większych grup. Meble i ściany wykonane są z artystycznych rzeźb. W cenie pobytu można skorzystać z jacuzzi na zewnątrz hotelu, a także zażyć gorącej herbaty wraz z lokalną kolacją obfitującą w serowe przysmaki. Koszt noclegu to 400 E/ doba.

7. SnowVillage w Finlandii

To piękne miejsce zachwyca swych gości 10-metrową posturą, na którą składają się wyjątkowe pokoje, restauracja oraz kapliczka wykuta z lodu. Do stworzenia SnowVillage corocznie wykorzystać trzeba aż 20 tyś ton śniegu oraz 350 ton lodu. Koszt noclegu to 330 E/ doba.

8. Zamek śnieżny Kemi w Finlandii

Zamek w całości powstał z lodu o śniegu, wyposażony jest w różnorodne pokoje od jednoosobowych po grupowe. Skorzystać w nim także możne z apartamentów dla nowożeńców! Meble stworzone z olbrzymich brył okryte są futrami reniferów. Skorzystać można w tym miejscu z sauny, salonu, baru, a także wziąć ślub w kapliczce powstałej na terenie obiektu. Do atrakcji należy m.in.: skuter śnieżny, zaprzęg z psami oraz konkursy w rzeźbach z lodu. Koszt noclegu to 250 E/ doba.

Źródło: http://www.radiozet.pl/Podroze-Radia-ZET/Wakacje-w-igloo.-Zobacz-8-najpiekniejszych-hoteli-lodowych-w-Europie
hotele z lodu nocleg w igloo atrakcje turystyczne
Komentarze