ID:39356

HTVPOLSKA.PL

Kwiatkowskiego 10, 52-407 Wrocław
Dolnośląskie
Przejście z DVB-T na DVB-T2/HEVC

Drodzy hotelarze w związku ze zmianą sposobu nadawania DVB-T na DVB-T2 w roku 2022 nastąpi duża zmiana i na pewno w dużej części obiektów hotelowych przysporzy to sporo kłopotów. W dużym skrócie możemy napisać, że większość telewizorów hotelowych wyprodukowanych przed rokiem 2016 nie obsługuje formatu DVB-T2 i kodeka wideo H.265/HEVC.

Współcześnie produkowane stacje czołowe nie są też przystosowane do konwersji sygnału wstecz czyli z DVB-T2 (KODEK H.265/HEVC) na stary format DVB-T (KODEK H.264/AVC)

Niestety dla większości z Państwa będzie się to wiązało z inwestycją w nowe telewizory hotelowe. Poniżej załączamy harmonogram przejścia w poszczególnych częściach Polski.

Radzimy i mocno zachęcamy do kontaktu zawczasu żeby przygotować się do tego procesu. Prosimy pamiętać, że Państwa obiekt nie będzie jedynym obiektem potrzebującym nowego sprzętu. Już teraz obserwujemy wyraźne podwyżki sprzętu przemysłowego RTV. Bardzo wysoka podaż w okresie poprzedzającym zmianę częstotliwości będzie się wiązać z windującymi cenami jak również z bakami w towarze u wiodących producentów.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu nasi przedstawiciele odpowiedzą na wszystkie nurtujące państwa pytania.

 

www.htvpolska.pl